فناوری های نوین

ثبت بیش از ۱.۶ میلیون حق امتیاز اختراع در چینبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزموچاینا، به نظر می رسد فعالیت های چین در حوزه اختراعات در حال گسترش است. آخرین آمار سازمان ملی مالکیت معنوی این کشور نشان دهنده افزایش قابل توجه پتنت های اختراعی با ارزش بالا است. چین تا پایان ۲۰۲۳ میلادی بیش از ۱.۶۶ میلیون پتنت ثبت کرد که ۲۵.۷ درصد بیشتر از سال قبل از آن بود. این رقم یک نشانه کاملا واضح است که چین سعی دارد در حوزه نوآوری به خصوص فناوری و صنایع مبتنی بر آینده، پیشرو باشد.

بررسی پتنت ها به ازای هر نفر نشان می دهد به ازای هر ۱۰ هزار نفر ۱۱.۸ اختراع ثبت شده است.

این رقم در نگاه نخست اندک به نظر می رسد اما عدد بزرگی است زیرا حاکی از آن است که اختراعات خلاق و عملیاتی در سراسر این کشور بیشتر می شود. نکته مهم در این آمار درخشش صنایع استراتژیک است که بیش از ۱.۱۷ میلیون حق امتیاز اختراع( ۷۰ درصد پتنت های ثبت شده) را به خود اختصاص داده است.

نکته جالب دیگر آن است که چگونه کسب و کارها از حق امتیاز اختراعات استفاده می کنند. میزان استفاده از حق امتیاز اختراعات برای دریافت وام ۳۷.۴ درصد افزایش یافته که به شرکت ها اجازه می دهد وجه بیشتری در رشد خود سرمایه گذاری کنند. همین امر ارزش حق امتیاز اختراعات را نشان می دهد، اما علاوه بر آن حاکی از اکوسیستمی در حال رشد است که ایده های نوین به سرمایه گذاری و توسعه بیشتر منجر می شوند.

نوآوری برای کشوری مانند چین اهمیت زیادی دارد زیرا به رشد اقتصادی کمک می کند، قدرت رقابت جهانی را افزایش می دهد و چالش های پیچده را برطرف می کند.

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا