فناوری اطلاعات

تیم‌های برتر در حل چالش‌های هوش مصنوعی همراه اول معرفی شدندبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل شرکت ارتباطات سیار ، رویداد نهایی ششمین دوره مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر (مهما) که با حمایت مرکز تحقیق و توسعه اجرایی شده، برگزار شد.

نخستین و بزرگترین کشور با دو عنوان چالش‌ هوش مصنوعی «پیش بینی مصرفی مشترکان همراه اول» و همچنین «جستجوی کلمات کلیدی در مکالمات مرکز تماس همراه اول» در این رویداد شرکت و از آن حمایت کرده است.

در چالش پیش بینی ترافیک اینترنت مصرفی مشترکان همراه اول که شامل یک مرحله آزمایشی و سپس دو مرحله اصلی بود، ۸۳ تیم متخصص به رقابت پرداختند.

در این چالش، تیم ها با استفاده از داده های گمنام شده برخی منتخب در روزهای گذشته، به پیش بینی ترافیک اینترنت مصرفی آنها در آینده پرداختند.

از بین شرکت کنندگان، ۳ تیم برتر بر اساس نتایج پیش بینی اینترنت مصرفی و همچنین یابی کمیته فنی، به مرحله نهایی راه یافتند و در رویداد اختتامیه به ارائه فعالیت های خود پرداختند.

از طرف دیگر در چالش جست و جوی کلمات کلیدی در مکالمات مرکز تماس همراه اول نیز ۵۲ تیم متخصص شرکت کردند که از بین آنها یک تیم موفق به صعود به مرحله نهایی شد.

در این چالش، تیم ها به و پیاده سازی مدل های هوش مصنوعی که بتواند کلمات کلیدی مانند «بسته» و «اینترنت» را در مکالمات بین مشترکان و مرکز تماس بیابد، پرداختند.

مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر (مهما) مجموعه ای از مسابقات مرتبط با حوزه هوش مصنوعی است که از سال ۱۳۹۱ در برگزار می شود. رویداد نهایی این دوره در روزهای ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ به صورت حضوری در ساختمان ابوریحان برگزار شد.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 16 =

دکمه بازگشت به بالا