فناوری اطلاعات

توصیه نخست وزیر کره جنوبی برای عفو وارث سامسونگنخست وزیر کره جنوبی اعلام کرد به رئیس جمهور این کشور عفو لی جائه یونگ، نایب رئیس شرکت سامسونگ الکترونیکس را توصیه خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، لی جائه یونگ که وارث دومین شرکت تراشه سازی قراردادی بزرگ جهان است، ژانویه سال میلادی گذشته به جرم دریافت رشوه و اختلاس محکوم شد اما پس از این که ۱۸ ماه از ۳۰ ماه محکومیتش را در زندان گذراند، در اوت عفو مشروط گرفت.

هان دوک سو، نخست وزیر کره جنوبی در پاسخ به پرسشی در پارلمان که آیا به یون سوک یئول، رئیس جمهور این کشور برای بازبینی عفو بعضی از مدیران تجاری بزرگ از جمله لی توصیه خواهد کرد، گفت: این کار را می‌کند.

اگر رئیس جمهور کره جنوبی لی جائه یونگ را عفو کند، احتمالا این عفو در روز استقلال کره جنوبی در ۱۵ اوت اعلام می‌شود که معمولا زمان اعلام عفو است.

با توجه به این که زمان محکومیت زندان آقای لی روز جمعه به پایان می‌رسد، چنین عفوی تا حد زیادی نمادین خواهد بود و به وی اجازه می‌دهد فعالیتهای تجاری را آزادانه انجام دهد.

از زمان گرفتن عفو مشروط، اقدامات مهم سامسونگ شامل انتخاب تگزاس به عنوان پایگاه آمریکایی برای ساخت یک کارخانه تراشه ۱۷ میلیارد دلاری، ادغام واحدهای موبایل و محصولات الکترونیکی مصرف کننده و انتخاب مدیران عامل مشترک جدید در بزرگترین تغییرات از سال ۲۰۱۷ بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، مشکلات حقوقی لی تنها به رشوه محدود نیست. وی همچنین به اتهام کلاهبرداری و دستکاری قیمت سهام در ارتباط با ادغام دو شرکت سامسونگ در سال ۲۰۱۵، با محاکمه جداگانه دیگری روبرو است.

انتهای پیاممنبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + شش =

دکمه بازگشت به بالا