دانش و علم

توانمندی نخبگان در خدمت پیشرفت صنعت کشور بکار گرفته می‌شودبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بنیاد ملی نخبگان، جمعی از نخبگان، سرآمدان و استادان راهبر طرح توسعه هسته‌های مسئله‌محور بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی با ناصر باقری‌مقدم قائم مقام بنیاد ملی نخبگان دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این نشست باقری‌مقدم مـوفقیت طرح توسعه هسته‌های مسئله‌محور بنیاد ملی نخبگان را راهی برای حمایت از مستعدان جوان و جلوگیری از مهاجرت آنها عنوان کرد.

باقری‌مقدم در جمع استادان و نخبگان راهبر هسته‌های مسئله محور در تبریز، با اشاره به این‌که هدف غایی و رسالت این طرح، تعالی و پرورش نیروی انسانی خلاق و دغدغه‌مند و توانمند است، افزود: در کشور ما سالهاست که علم از صنعت جلوتر است و دانشمندان و جوانان ما توانایی‌های زیادی دارند که باید در خدمت پیشرفت صنعت خودمان باشد.

وی ادامه داد: بر همین اساس در برنامه‌ها و طرح های اخیر بنیاد، بر ارتباط دانشجویان و اساتید با صنعت، تمرکز جدی صورت گرفته که دانشجویان مستعد و اساتید برتر بتوانند مشکلات کشور را حل کنند و در این راستا دو هدف توانمندسازی و آشنایی دانشجویان با مشکلات کشور در دستور کار است.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان افزود: همچنین با کمک هسته‌های تقاضامحور، مسائل و مشکلات کشور حل خواهد شد و در این راستا باید در جهت حل مشکلات طرح گام برداریم تا هسته‌های موفق به شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا تبدیل شوند و از حمایت‌های ویژه بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری برخوردار باشند.

باقری‌مقدم با اشاره به حمایت های استاندار و مدیران ارشد استان اظهار داشت: در موفقیت طرح‎های بنیاد ملی نخبگان در سطح کشور، استاندار و مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی می توانند نقش موثری داشته باشند و خوشبختانه این حمایت را در استان آذربایجان شرقی به صورت عینی مشاهده می‌کنیم.

وی در پایان گفت: در سایه حمایت‌های مدیریت استان بخصوص استاندار و تلاش شبانه‌روزی و موثر بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی این استان توانسته در توسعه دانش‌بنیان کشور مقام ممتازی را به دست آورد.

این خبر را در ایران وب سازان مرجع وب و فناوری دنبال کنید

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا