فناوری اطلاعات

تصویب اولیه طرح حریم خصوصی آنلاین در کنگره آمریکابه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، تشدید ‌های سایبری از مردم آمریکا توسط دولت و شرکت‌های خصوصی موجب ات و ‌های گسترده شده و تصویب این طرح با هدف بازگشت اعتماد عمومی صورت می‌گیرد، اگرچه شک و تردیدهایی در مورد تبدیل شدن آن به وجود دارد.

در این طرح از شرکت‌هایی مانند ، فیس‌بوک و نیز فهرست بلندبالایی از شرکت‌های دیگر خواسته شده تا فقط اعات شخصی را که برای ارائه خدمات ضروری است، جمع‌آوری کنند. بر اساس طرح یادشده اطلاعات حساسی مانند شماره‌های تأمین اجتماعی با دقت بیشتری مورد حفاظت قرار می‌گیرند.

این طرح به راحتی در کمیته فرعی انرژی و بازرگانی نمایندگان با رأی‌گیری صوتی تصویب شد و اکنون به کمیته مربوطه می‌رود.

تلاش‌های قبلی برای تصویب قانون حفظ با مخالفت شرکت‌های فناوری که با استفاده از داده‌های کاربران، خدمات رایگان ارائه می‌کنند، بی نتیجه ماند. بخش اعظم بحث در مورد این طرح بر این موضوع متمرکز بود که آیا قوانین فدرال از این دست مانع از اجرای قوانین ایالتی زگار با خود می‌شوند، یا اینکه افراد بر مبنای آن مجاز به شکایت در مورد نقض حریم خصوصی خود هستند یا خیر.

با توجه به انتقاد دموکرات‌های قدرتمند سنا، از جمله سناتور ماریا کانتول که ضمانت اجرای این قانون را به اندازه کافی مناسب نمی‌دانند، سرنوشت آن نامشخص است.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + هفت =

دکمه بازگشت به بالا