فناوری اطلاعات

تست فناوری نمایشگر جوهر الکترونیکی رنگی در اپلیک تحلیلگر معروف خبر داد این شرکت در حال بررسی استفاده از های جوهر الکترونیکی رنگی در محصولات آینده خود است.

به گزارش ایسنا، مینگ چی کوئو گفت: جوهر الکترونیکی رنگی می تواند برای نمایشگر ثانویه کم مصرف در دستگاه‌های تاشو استفاده شود.

البته اپل در حال حاضر گوشی تاشو نمی‌سازد ولی شایعاتی جریان دارد که این شرکت در حال بررسی ‌ها برای یک آی‌پد تاشو است.

راس یونگ و مارک گورمان، تحلیلگران اپل، در فوریه از در دست ساخت بودن مک بوک/ تاشوی ۲۰ اینچی صحبت کرده بودند.

نظر کوئو بر این است که نمایشگر جوهر الکترونیکی، به عنوان یک نمایشگر پوششی یا ثانویه استفاده خواهد شد و تجربه نمایشگر جانبی کم مصرف را برای ی فراهم می کند که می‌خوا از بعضی از اعات گوشی خود بدون باز کردن آن استفاده کنند.

انتخاب جوهر الکترونیکی، انتخاب جالبی است که اپل را از بازار گوشی‌های تاشوی ی متمایز می‌کند. به عنوان مثال گوشی زد فولد یک نمایشگر AMOLED ۶.۲ اینچی دارد که در حالت بسته شدن دستگاه، مثل یک گوشی استاندارد به نظر می‌رسد اما با باز کردن گوشی، نمایشگر ۷.۶ اینچی انعطاف پذیری نمایان می‌شود. یک نمایشگر جوهر الکترونیکی برای این طراحی مناسب نیست.

با این حال گوشی زد فلیپ سامسونگ یک نمایشگر پوششی OLED بسیار کو در اندازه ۱.۹ اینچ دارد که برای نمایش ساعت و اعلانها عمل می‌کند. این نمایشگر می تواند به عنوان یک سطح جوهر الکترونیکی تصور شود که عمر باطری را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد زیرا جوهر الکترونیکی نیروی چندانی برای محتوای ایستا مصرف نمی‌کند.

بر اساس گزارش وب سایت ۹to۵mac، این مورد مصرف به آنچه کوئو توصیف کرده است، نزدیک‌تر است؛ یعنی جوهر الکترونیکی به انتخاب اصلی برای نمایشگر جانبی تبدیل شود. البته برنامه‌های اپل هر زمان ممکن است تغییر کند و هر کاری که اپل سرگرم انجام یا آزمایش آن است، ممکن است در مقطع فعلی تنها یک گمانه زنی باشد.

انتهای پیاممنبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + 1 =

دکمه بازگشت به بالا