بدون دسته بندی

تحصیل پزشکی در اسپانیا


چرا در اسپانیا پزشکی بخوانیم؟
تحصیل پزشکی در اسپانیا بدون شک یک فرصت عالی است برای مهاجرت به اروپا است، زیرا اسپانیا یکی از محبوب ترین مکان ها در اروپا است. آب و هوای گرم و مردم خونگرم آن به همراه ساحل جذاب و شگفت انگیز آن، کوه های مرتفع برای پیاده روی، غذاهای خوشمزه و موسیقی دلپذیر تنها بخشی از جاذبه های این کشور است. شهرها پر از تاریخ، هیجان انگیز و عالی هستند. خیابان های کوچک و باریک و ساختمان های قدیمی جذاب، معماری جالب و تضاد چشمگیر مدرنیته و سنت آن را به مکانی جذاب برای زندگسی تبدیل کرده است.
در اسپانیا همیشه کاری برای انجام دادن وجود دارد شهرهای اسپانیا بسیار پویا هستند و شما می توانید از فرهنگ آنها بسیار لذت ببرید. بدیهی است که در چنین کشور بزرگی ساختمان های شگفت انگیزی وجود دارد که می توان آنها تحسین کرد. در اسپانیا ساختار مطالعات پزشکی بسیار خوب است و دانشگاه ها بسیار مجهز هستند. کادر آموزشی متشکل از متخصصان بسیار ماهر است. تحصیل در اسپانیا ش زیادی دارد به طوریکه شما را برای تبدیل شدن به یک دکتر عالی آماده می کند.
شما یک روش یادگیری فشرده و سیستماتیک را دنبال خواهید کرد و در عین حال از این کشور زیبا لذت می برید. علاوه بر این، شما نه تنها انگلیسی خود را بهبود خواهید داد، بلکه دانش اسپانیایی شما نیز پس از تحصیل به میزان قابل توجهی بهتر خواهد شد. این به شما فرصت های شغلی بیشتری در بازار کار اسپانیا می دهد. هزاران دلیل برای تحصیل پزشکی در اسپانیا وجود دارد. کیفیت زندگی و آموزش عالی از همه آنها مهمتر است.

چگونه در اسپانیا پزشکی بخوانیم؟
تحصیل پزشکی در اسپانیا و در هر کشور دیگری به عنوان یک دانشجوی بین المللی به این معنی است که شما باید شرایط خاصی را داشته باشید، مربوط به تحصیلات قبلی، ویزای دانشجویی و شرایط زبان. دانش آموزانی که تحصیلات قبلی خود را در خارج از اسپانیا گذرانده اند، ابتدا باید برای تایید مدارک خود در سفارت اسپانیا در کشورشان اقدام کنند. برای تحصیل پزشکی در اسپانیا، دانشجویان بین المللی معمولاً باید به زبان اسپانیایی صحبت کنند، با توجه به اینکه اکثر دوره ها به زبان اسپانیایی تدریس می شوند.
دانشگاه‌های اسپانیایی که مدرک پزشکی ارائه می‌دهند، جزو اولین دانشگاه‌های سیستم آموزش عالی اسپانیا بودند که تعداد محدودی دانشجو می پذیرفتند. دلیل محدودیت ها این بود که دانش‌آموزان به دانش عملی بهتری دست یابند و از شلوغی بیش از حد در طول آموزش جلوگیری شود.
پس از اخذ پذیرش در یک دانشکده پزشکی در اسپانیا، دانشجویانی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا سفر می کنند نیز باید ویزای دانشجویی برای ورود و اقامت در اسپانیا دریافت کنند. دانشجویان بین المللی می توانند برای ویزای دانشجویی خود در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری اسپانیا در کشور خود درخواست دهند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی اسپانیا :

  • فرم(های) درخواست ویزا تکمیل شده
  • گذرنامه معتبر.
  • شناسنامه معتبر
  • دو عکس گذرنامه اخیر
  • نامه پذیرش.
  • بیمه سلامت.
  • اثبات تمکن مالی

مدت زمان تحصیل پزشکی در اسپانیا چقدر است؟
تحصیل پزشکی در اسپانیا و تکمیل کامل یک دوره پزشکی تقریباً شش سال طول می کشد. دو سال اول بر روی مطالعه پزشکی پیش بالینی تمرکز دارد که مبانی علوم پزشکی در زیست شناسی، فیزیک، آناتومی پایه، فیزیولوژی و فرآیندهای طبیعی و غیر طبیعی در سیستم های اندام را آموزش می دهد. معمولاً این تنها دوره ای است که دانش آموزان وقت اختصاصی برای یادگیری اصول اولیه پزشکی خواهند داشت. پس از گذراندن دوره های پیش بالینی، دانشجویان تحصیلات بالینی خود را زیر نظر پزشکان آغاز خواهند کرد. پس از شش سال، دانش آموزان می توانند برای آموزش بیشتر به تخصص خود ادامه دهند.

آیا می توانم پزشکی در اسپانیا را به زبان انگلیسی بخوانم؟
به طور کلی برای تحصیل پزشکی در اسپانیا به زبان انگلیسی، دانشجویان باید کمی زبان اسپانیایی را نیز بدانند. اکثر برنامه‌های پزشکی به زبان اسپانیایی است، به استثنای چند مورد که دانشگاه‌ها انگلیسی و اسپانیایی را با هم ترکیب می‌کنند. احتمالاً می‌توانید برنامه‌های پزشکی تدریس شده به زبان انگلیسی را در دانشگاه‌های خصوصی نسبت به دانشگاه‌های ی پیدا کنید.

هزینه تحصیل پزشکی در اسپانیا چقدر است؟
هزینه تحصیل پزشکی در اسپانیا معقول و نسبتاً ارزان است، به خصوص در مقایسه با مراکز دانشجویی بین المللی بزرگتر. درست مانند هر کشور دیگری، تفاوت های قابل توجهی بین شهریه در دانشگاه های دولتی و خصوصی وجود دارد، به طوری که دانشگاه های خصوصی نیازمند شهریه بیشتری هستند.
در مورد هزینه تحصیل پزشکی در اسپانیا برای دانشجویان بین المللی، منصفانه است که بگوییم دانشگاه های اسپانیا در بین پایین ترین هزینه های تحصیل در اروپا هستند. به طور خاص، برنامه های کارشناسی می تواند تا 3000 یورو در سال هزینه داشته باشند. در دانشگاه‌های خصوصی هزینه تحصیل پزشکی می‌تواند تا ۲۰۰۰۰ یورو در سال هم باشد.برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − ده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا