بازار

تجهیزات پوست و زیبایی در تهران

یکی از دستگاه های مهم در کلینیک های زیبایی دستگاه های لاغری و تناسب اندام می باشند که با استفاده از تکنولوژی های مختلفی مانند رادیوفرکانس و لیپولیز قادر به کاهش چربی های غیر ضروری در مناطق مختلف بدن می باشند. همچنین، دستگاه های جوانسازی نیز می توانند با استفاده از تکنولوژی هایی مانند لیزر و فرکانس رادیویی، بهبود پوست و حذف چین و چروک های صورت را فراهم کنند. علاوه بر این، دستگاه های رفع موی زائد نیز از تکنولوژی لیزر و رادیوفرکانس استفاده می کنند تا به طور دقیق و کامل موهای زائد را از بدن حذف کنند.

در این مقاله، به معرفی انواع دستگاه های لاغری، جوانسازی و رفع موی زائد پرداخته شده است و تفاوت های آنها با استفاده از تکنولوژی های مختلف توضیح داده شده است. همچنین، به معرفی دستگاه های دیگری مانند دستگاه های لیفت پوست، لیزر موهای زائد و تزریق ژل و بوتاکس به عنوان روش هایی برای جوانسازی و بهبود پوست پرداخته شده است. با مطالعه این مقاله، می توانید با تفاوت های دستگاه های مختلف زیبایی آشنا شده و به راحتی انتخاب دستگاه مناسب برای کلینیک یا مطب خود بپردازید.

یکی دیگر از دستگاه های کلینیک های زیبایی ، دستگاه های لاین جوانسازی پوست هستند که با تکنولوژی و مکانیسم اثر اختصاصی خود، اندیکاسیون های مختلف جهت جوانسازی پوست را درمان می کنند.

از معروف ترین دستگاه های لاین جوانسازی می توان به هایفو، آراف فرکشنال، لیزر CO2 فرکشنال، پلاسما، کربوکسی و میکرودرم ابریژن و غیره اشاره کرد.

هایفو

یکی از دستگاه های لاین جوانسازی پوست، تکنولوژی هایفو (High Intensive Focused Ultrasound) است که با استفاده از امواج اولتراسوند متمرکز شدت یافته، در عمق های مختلفی از پوست (اعم از لایه های درم سطحی و عمقی و SMAS)، نقاط کوآگوله یا زخم ایجاد می کند و با تحریک سلول های فیبروبلاست پوست، ساخت و بازآرایی کلاژن و الاستین را افزایش می دهد.

این دستگاه می تواند با نفوذ تا عمق 4.5 میلیمتری پوست، باعث لیفت پوست شود و جزو دستگاه های غیر تهاجمی به حساب می آید و هیچ گونه عوارض جدی، نیاز به دوره نقاهت، درد و خونریزی ندارد.

اندیکاسیون های درمانی هایفو شامل رفع چین و چروک های سطحی پوست، شلی و افتادگی پوست، افزایش استحکام و لیفت مناطق مختلف صورت، اصلاح فرم و افزایش قوام پوست چانه و زاویه فک و جلوگیری از روند پیری می شود.

یکی از اصلی ترین مزایای دستگاه هایفو (HIFU) در کلینیک های زیبایی، اثر بخشی آن در جوان سازی پوست است. با تحریک و خون رسانی به بافت های از کار افتاده، این دستگاه باعث جوان سازی پوست و کاهش چین و چروک های غیر ضروری می شود.

لیزر SHR

دستگاه SHR ELIGT نیز یکی دیگر از تجهیزات کلینیک های زیبایی است که با استفاده از لامپ زنون، موهای نازک و کرکی را تخریب می کند. این دستگاه به دلیل قیمت پایین و اثر بخشی بر روی موهای نازک و کرکی مورد توجه قرار گرفته است، اما اثر بخشی پایین برای پوست های تیره و سوختگی لامپ دستگاه از معایب آن است.

یکی دیگر از دستگاه های کلینیک های زیبایی، دستگاه لیزر موهای زائد است که با استفاده از انواع طول موج ها، برای رفع موهای نازک و کرکی در انواع تایپ های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. انواع لیزرها می توانند تک طول موجه، دو طول موجه یا سه طول موجه داشته باشند.

بین معروف ترین دستگاه های لیزر رفع موهای زائد می توان به لیزر الکساندرایت ان دیاگ، لیزر موتوس، لیزر کوترا، لیزر های سه طول موجه آیس تیتانیوم و آیس پلاتینیوم، و لیزر T8 PRO اشاره کرد. با توجه به تایپ پوستی اکثر مردم ایران که اکثرا تایپ های 2، 3 و 4 هستند، دستگاه های با کیفیت تک طول موجه دایود یا سه طول موجه با بیس دایود، مانند لیزرهای تیتانیوم و پلاتینیوم، مناسب ترین انتخاب برای پوست ایرانی ها می باشند و می توانند اثربخشی و رضایتمندی بالایی را برای مراجعین کلینیک های زیبایی به ارمغان بیاورند.

در کل، دستگاه هایفو و دستگاه SHR ELIGT هر دو برای جوان سازی و از بین بردن موهای نازک و کرکی مورد استفاده قرار می گیرند و مزایا و معایب خاص خود را دارند که باید با دقت مورد بررسی قرار گیرند تا انتخاب مناسبی برای هر فردی انجام شود.

آراف فرکشنال

یکی دیگر از تجهیزات کلینیک های زیبایی، دستگاه آراف فرکشنال است که با استفاده از تابش امواج رادیویی، برای جوان سازی و ترمیم پوست مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه با تحریک فیبروبلاست و تولید کلاژن، باعث جوانی و ترمیم پوست می شود.

یکی از مزایای این دستگاه، عدم تهاجم و عوارض ناشی از آن مانند قرمزی پوست و خونریزی است. علاوه بر این، دستگاه آراف فرکشنال می تواند برای جوان سازی و ترمیم پوست پس از سوختگی ها، بر آمدهای پوستی و زخم ها نیز استفاده شود.

یکی دیگر از دستگاه های لاین جوانسازی پوست، دستگاه های آراف فرکشنال هستند که با تکنولوژی تابش امواج رادیویی، تا لایه درم سطحی و درم میانی نفوذ کرده و با تحریک گرمایی و افزایش دمای پوست، باعث تحریک سلول های فیبروبلاست و تولید کلاژن و الاستین می شوند و جوانسازی پوست را ایجاد می کنند.

این دستگاه می تواند نیدلینگ باشد به این معنا که سر هندل دستگاه سوزن های ریزی تعبیه شود که در پوست فرو رفته و با ایجاد کانال هایی در پوست، تاثیربخشی امواج رادیویی تابیده شده را بیشتر کرده و عمق نفوذ تابش را افزایش دهد. این دستگاه جزو دستگاه های غیر تهاجمی به حساب می آید و هیچ گونه عوارض جانبی جدی، نیاز به دوره نقاهت، درد و خونریزی ندارد.

اندیکاسیون های درمانی دستگاه RF نیدلینگ فرکشنال شامل رفع انواع اسکار ها و جای انواع زخم ها، آکنه، منافذ باز پوستی، استرچ مارک ها، چین و چروک های سطحی و عمقی پوست، وایتنینگ، هیدراسیون، شفافیت پوست و تایتنینگ می شود. این دستگاه با تکنولوژی تابش امواج رادیویی و نیدلینگ، تاثیربخشی و رضایتمندی درمان را بالا می برد و جزو دستگاه های غیر تهاجمی است که هیچ گونه عوارض جانبی جدی، نیاز به دوره نقاهت، درد و خونریزی ندارد.

میکرودرم ابریژن

یکی از دستگاه های دیگر کلینیک های زیبایی، دستگاه میکرودرم ابریژن است که با استفاده از کریستال های ظریفی از جنس الماس یا اکسید آلومینیوم، با فشار کمی بر روی پوست، این مواد را به پوست اسپری می کند و با ایجاد خراش های جزئی که اصلاً احساس هم نمی شود، برای جوان سازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه میکرودرم ابریژن یکی از دستگاه‌های مورد استفاده در کلینیک‌های زیبایی است. در این روش، با استفاده از کریستال‌های ریز و نرمی که معمولاً از اکسید آلومینیوم یا الماس ساخته می‌شوند، با فشار مناسب روی پوست اسپری می‌شوند و لایه‌های بیرونی پوست تحت تأثیر خراش جزئی قرار می‌گیرند. این عمل باعث لایه‌برداری و بهبود سطح پوست می‌شود و به واسطه تحریک فیزیولوژیک، تولید کلاژن و جوانسازی پوست افزایش می‌یابد. اما لازم به ذکر است که دستگاه میکرودرم ابریژن نیز مانند دستگاه‌های میکرونیدلینگ، توانایی نفوذ عمق کمی دارد و اثرگذاری آن نیز محدود است.

اندیکاسیون‌های درمانی دستگاه میکرودرم ابریژن شامل موارد زیر می‌شود:

1. خطوط و چین‌های سطحی

2. افتادگی و شل شدگی پوست

3. خال‌ها و لکه‌های قهوه‌ای که ناشی از پیری پوست هستند

4. ملاسما (پوست پر از چین و چروک)

از مزایای این دستگاه می توان به ایجاد رضایتمندی زیاد برای استفاده کنندگان اشاره کرد که بیشترین رضایت عمومی را در بر دارد.

کرایو لیپولیز

یکی دیگر از دستگاه های کلینیک های زیبایی، کرایو لیپولیز است که با استفاده از فریز کردن چربی های بدن، این چربی ها به نوعی شکسته می شوند و ساختار آن ها را از بین می برد و باعث دفع این مواد زائد و بد فرم از بدن می شود.

آراف کویتیشن

یکی دیگر از دستگاه های کلینیک های زیبایی، کویتیشن است که با ایجاد لرزه و ویبره بر روی چربی های بدن، باعث شکست آن ها و دفع از طریق پوست یا سیستم غدد لنفاوی بدن می شود.

لیزر co2 فرکشنال

یکی از دستگاه های دیگر کلینیک های زیبایی، دستگاه لیزر CO2 فرکشنال است که با استفاده از تجمع اشعه لیزر و ایجاد یک کانال در سطح پوست، باعث تخریب سلول های در لایه درم شده و آن ها را به بیرون هدایت می کند.

یکی دیگر از دستگاه های لاین جوانسازی پوست، دستگاه لیزر co2 فرکشنال است که با استفاده از ستون هایی از اشعه لیزر به صورت فرکشنال، باعث ایجاد کانال هایی در سطح پوست و تخریب سلول ها در لایه درم و بیرون ریخته شدن مواد آن ها در لایه درم و اپی درم می شود. این تخریب درم باعث ایجاد واکنشی است که بازسازی و ساخت کلاژن جدید را فراهم می کند.

لیزر co2 فرکشنال به دلیل انرژی بالایی که در سطح پوست اعمال می کند، حد واسط دستگاه های تخریبی و غیر تخریبی است، و ایجاد عوارض جانبی احتمالی مانند لکه های پوستی در این دستگاه نسبت به سایر دستگاه های جوانسازی پوست تا حدی بیشتر است. همچنین درمان با لیزر co2 فرکشنال نیاز به دوره نقاهت 5 تا 10 روز پس از درمان دارد و بیمار باید مراقبت های پوستی لازم را به صورت دقیق رعایت کند، در غیر این صورت خطر ایجاد عوارض جانبی مثل سوختگی یا لکه های پوستی بالا می رود.

یکی از مزیت های مهم دستگاه های با کیفیت و معتبر لیزر co2 فرکشنال، این است که به شما امکان می دهند علاوه بر جوانسازی صورت و بدن، عملکرد cutting یا برشی برای درمان ضایعات برجسته پوستی، زگیل، میخچه و زائده های پوستی و حتی هموروئید های ترومبوزه خارجی را نیز داشته باشید. برخی از دستگاه های لیزر co2 فرکشنال هندپیس واژینال نیز دارند که می توانند برای جوانسازی ناحیه واژینال نیز به کار بروند.

با استفاده از این دستگاه ممکن است گاهاً لکه های پوستی به صورت محدود تا ده روز ایجاد شود، لذا باید مراقبت های پوستی را رعایت کرد تا عوارض ناشی از این دستگاه به حداقل برسد.

پلاسما

پلاسما از بهترین دستگاه ها در میان دستگاه های لازم برای تجهیز یک کلینیک زیبایی است و همان‌طور که از نام این دستگاه پیداست، ماده اصلی آن پلاسما است. پلاسما بعد چهارم ماده است که با حرارت زیاد و خاصیت رسانایی که دارد در برخورد با مواد دیگر به‌سرعت سرد می‌شود. این ماده با استفاده از هندپیس دستگاه پلاسما وارد پوست شده و با تصعید(تبدیل جامد به گاز) بخش‌هایی از لایه‌ اپیدرم و درم پوست باعث تحریک بافتی و تحریک سلول های فیبروبلاست و ساخت و بازآرایی بیشتر کلاژن ها و در نهایت جوانسازی پوست می شود. در این روش پلاسما در نقاطی بسیار ریز با فاصله‌های کم تابانده می‌شود. بنابراین پس از انجام این عمل معمولا پوست فرد زخم‌های ریز نزدیک به هم دارد. این زخم‌ها یکی دو روز پس از درمان برطرف می‌شوند و جای آن‌ها باقی نخواهد ماند. اثربخشی درمان با دستگاه پلاسما به اندازه دستگاه های آراف فرکشنال ، لیزر CO2 فرکشنال و یا هایفو نمی باشد چرا که عمق نفوذ و قدرت این دستگاه کمتر است. اما دستگاه پلاسما 2 کاربرد منحصر به فرد دارد که سایر دستگاه های جوانسازی از آن بی بهره اند : راینو پلاسما(کوچک کردن بافت گوشتی بینی با پلاسما) و بلفارو پلاسما(کوچک کردن پلک فوقانی و رفع افتادگی پلک فوقانی با پلاسما). البته اثربخشی درمان این اندیکاسیون ها با دستگاه پلاسما چندان بالا نیست و به هیچ عنوان قابل مقایسه با نتایج درمانی جراحی نمی باشد.

پلاسما نیز جزو دستگاه های کاملا غیر تهاجمی بوده و هیچ گونه عارضه جانبی جدی ندارد.

کربوکسی تراپی

دستگاه کربن دی اکسید (CO2) یکی از دستگاه‌های ضروری برای تجهیز یک کلینیک زیبایی است. در این روش، کربن دی اکسید به صورت مستقیم به زیر پوست تزریق می‌شود تا پوست را جوان‌تر کند. این روش را می‌توان در نقاط مختلفی از بدن اعم از صورت، گردن، بازوها، باسن و پاها انجام داد. حتی می‌توان گاز کربن دی اکسید را در نواحی حساس یا پوست نازک مانند اطراف چشم تزریق کرد. وقتی این ماده وارد بدن می‌شود، سیستم گردش خون در ناحیه درمانی تحریک می‌شود. بدن این وضعیت جدید را به عنوان کمبود اکسیژن در نظر می‌گیرد و تلاش می‌کند با استفاده از رگ‌های خونی، این وضعیت را کنترل کند. این پاسخ باعث می‌شود که هم اکسیژن کافی به این ناحیه تامین شود و هم میزان تولید کلاژن افزایش یابد. از این درمان به منظور کاهش چربی و سلولیت، افتادگی پوست، جای آکنه، خطوط و چین و چروک و حتی گودی زیر چشم استفاده می‌شود.

دستگاه کربوکسی قادر به درمان اندیکاسیون‌های متنوعی است. این دستگاه به طور کامل غیرتهاجمی است و قیمت مناسبی نسبت به سایر دستگاه‌های جوانسازی دارد. برخی از نقاط ضعف این دستگاه شامل عمق نفوذ کم و نیاز به تعداد جلسات درمانی بیشتر برای دستیابی به نتایج قابل قبول است.

اندیکاسیون‌های درمانی دستگاه کربن دی اکسید عبارتند از:

1. درمان تیرگی زیر چشم

2. درمان استریا (رازگونه)

3. درمان سلولیت و یا پوست پرتقالی

4. کاهش خطوط و چین و چروک‌ها

5. روشن کردن پوست

6. افزایش شفافیت پوست

7. بهبود استحکام و سفتی پوست

کیوسوییچ

دستگاه لیزر کیوسوئیچ با انواع طول موج‌های مختلف وجود دارد. این دستگاه‌ها می‌توانند با هدایت امواج پرانرژی نور همگرای لیزر به داخل لایه اپیدرم و درم، تأثیرگذاری بر روی پیگمنتاسیون‌های رنگی مختلف را داشته باشند. طول موج‌های مختلف این دستگاه‌ها باعث شکستن پارتیکل‌ها و اجزای پیگمنتاسیون می‌شود، لکه‌های پوستی و تتوهای زیرپوستی را کاهش می‌دهد و یا به طور کامل حذف می‌کند. سپس اجزای شکسته شده پیگمنتاسیون از طریق سیستم لنفاتیک بدن دفع می‌شوند.

اندیکاسیون‌های درمانی دستگاه لیزر کیوسوئیچ عبارتند از:

1. حذف انواع تتوها در تمامی رنگ‌ها

2. حذف پیگمنتاسیون‌های اپی‌درم و درم

3. حذف لکه‌های پوستی مانند پس‌از‌التهاب (PIH)، خال‌ها، نقاط قهوه‌ای (Coffee Spot)، Nevus of ota، Blue nevus، Black nevus، پلاک‌های ناشی از پیری پوست، لکه‌های پوستی ناشی از نور خورشید، ملاسما و کک و مک

4. درمان اختلالات عروقی مانند حذف واریس (Varicosity removal) و همانژیوما عروقی (capillary hemangioma)

5. سفید کردن پوست (Skin whitening)

6. حذف چین و چروک‌های سطحی پوست

7. بهبود منافذ باز پوستی

8. جوانسازی سطحی و عمقی پوست با تنگی و لیفتینگ (Skin Rejuvenation with Tightening and Lifting)

9. حذف و پاک کردن ماه‌گرفتگی‌ها

10. از بین بردن نقاط قرمز پوست

11. پاک کردن رنگ ابرو و خالکوبی چشم

12. حذف قارچ ناخن

کرایو اسپری

کرایو اسپری یک نوع درمان غیر تهاجمی و غیر جراحی برای جوانسازی پوست است که با استفاده از درجه حرارت بسیار پایین و تاثیر سرما بر روی پوست، بافت های پوستی را تحریک می کند و باعث تولید کلاژن جدید و جوانسازی پوست می شود. این روش مناسب برای درمان چین و چروک های صورت، لایه برداری پوست و بهبود رنگ پوست است. همچنین این درمان برای کاهش پف و تورم پوست نیز موثر است. در ضمن، کرایو اسپری قابل استفاده در تمام نواحی صورت و بدن است و دارای عوارض جانبی کمی می باشد.

کرایو اسپری با استفاده از یک دستگاه خاص به نام کرایو پروب، که دارای سرد کننده های خاصی می باشد، انجام می شود. در این روش، پوست با سردی شدید تحریک می شود که باعث تجمع خون در ناحیه تحت درمان و ایجاد فشار موضعی می شود. سپس با کمک این فرایند، پوست بهبود پیدا می کند و باعث تولید کلاژن و الاستین می شود. در مجموع، کرایو اسپری برای جوانسازی پوست و بهبود مشکلات مختلف پوستی مناسب است و تاثیر بالایی در بهبود ظاهر پوست دارد.

به علاوه، کرایو اسپری می تواند در درمان پوسته برداری، لک های صورت، جای جوش ها و زائده های پوستی موثر باشد. همچنین، این روش قابلیت استفاده در تمام نواحی بدن از جمله صورت، گردن، دست ها، پاها و حتی ناحیه تناسلی را دارد. با انجام کرایو اسپری می توانید به راحتی از مشکلات پوستی خود مانند چین و چروک ها، لک های صورت، پف و تورم پوست و … رهایی پیدا کنید.

کرایو نیتروکسی پن ، یک روش موثر و غیرتهاجمی برای درمان زگیل و میخچه است که می توانید در خانه خود استفاده کنید. اما برای اطمینان از نتایج مطلوب، بهتر است قبل از استفاده از این روش، با پزشک خود مشورت کنید. همچنین، در هنگام استفاده از این دستگاه، حتماً دستورالعمل های بهداشتی و ایمنی را رعایت کنید تا هیچگونه عارضه‌ای به پوست شما وارد نشود. امیدوارم مقاله‌ی شما مورد توجه قرار گرفته و به درد مخاطبان خود بخورد.

به طور کلی، کرایو نیتروکسی پن برای درمان میخچه، زگیل تناسلی، خال و سایر ضایعات پوستی در محیط خانگی مناسب است. اما برای درمان فریز زگیل، نیاز به استفاده از روش های دیگری مانند کرایوتراپی در مراکز زیبایی دارید. همچنین، این دستگاه دارای ژل های ضد یخ و آنتی باکتریال است که باعث جلوگیری از انتشار ویروس HPV در محیط می‌شود و باعث تخریب ضایعات پوستی به صورت کامل و بدون عوارض می‌شود.

کرایو نیتروکسی پن یک روش موثر و غیرتهاجمی برای درمان زگیل و میخچه است که با تولید گاز اکسید نیتروژن در دستگاه کرایو، بافت‌های غیرطبیعی را فریز می‌کند و باعث مرگ سلول‌های آنها می‌شود. این روش برای درمان انواع زگیل، زگیل تناسلی و خال در منزل مناسب است و با استفاده از ژل‌های ضد یخ و ضد عفونی کننده مراقبت از بافت‌های اطراف ضایعات پوستی را نیز فراهم می‌کند. مزیت‌های این روش شامل عدم نیاز به شارژ روزانه، قیمت مناسب، قابلیت اسپری بیش از 100 مرتبه و راحتی در استفاده می‌باشد. همچنین، این دستگاه دارای تاریخ انقضا می‌باشد و باید قبل از استفاده، دستورالعمل های بهداشتی و ایمنی را رعایت کنید.

تانک ازت مایع

تانک های ازت مایع از دو لایه فشرده آلومینیومی ساخته شده‌اند که بین آنها خلاء وجود دارد. این خلاء (مانند یک فلاسک) مخزن را عایق کرده و میزان اتلاف انرژی رسانا را به حداقل می‌رساند و همچنین دوام نیتروژن مایع را نیز افزایش می‌دهد. محفظه داخلی مخزن بوسیله گردن لوله از پوسته بیرونی مخزن آویزان شده است.

یکی از نکات جالب توجه در مورد این تانک ازت ها این است که آنها به عنوان Dewar ها شناخته می‌شوند. این تانک ها هوای سرد را از پایین تانک به بالای گردن هدایت می‌کنند. به همین دلیل، حتی وجود مقدار بسیار کمی ازت مایع در مخزن، کل مخزن را از بالا به پایین محافظت می‌کند. بدین ترتیب، یک تانک سالم ممکن است بیشتر حجم ازت مایع خود را از دست بدهد، اما کل محتویات مخزن در دمای مناسبی حفظ می‌شوند.

لذا، در شرایطی که خلاء از بین رود، میزان کارایی تانک Dewar قابل تشخیص نیست و امکان آسیب دیدگی مخزن با شکستگی لوله گردن نیز وجود دارد.

امیدوارم که بازنویسی من برای مقاله علمی شما مفید باشد و مطالب بهینه‌سازی شده را در اختیارتان قرار داده باشم. در صورت داشتن سوال یا نیاز به اطلاعات بیشتر، من همیشه در دسترس خواهم بود.

مخزن بزرگ تانک ازت، با ظرفیت بالا و عملکرد تعویض خودکار می‌باشد. این تانک ها معمولاً برای ذخیره سازی بزرگترین حجم ازت مایع و نگهداری ده‌ها هزار نمونه آزمایشگاهی استفاده می‌شوند. اگر سنسور داخلی تانک، پایین بودن سطح ازت مایع را تشخیص دهد، تانک به یک مخزن تغذیه متصل می‌شود تا ازت مایع جدید را دریافت کند. همچنین، حسگرهای موجود در این تانک ها، سطوح نیتروژن و دما را نیز تشخیص می‌دهند و در صورتی که دما از حدی تعیین شده بیشتر شود، زنگ هشدار فعال می‌شود.

اما اگر به دنبال یک تانک کوچکتر هستید، مخزن کوچک تانک ازت می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد. این تانک ها عمدتاً برای ذخیره سازی بافت استفاده می‌شوند و عملکرد تعویض خودکار ندارند. قادر به اندازه گیری دما نیستند و فقط در صورتی که سطح ازت مایع به حد مشخصی برسد، هشدار می‌دهند. اگر این تانک ها به درستی پر نشوند و در طول ذخیره سازی دست نخورده باقی بمانند، می‌توانند حداکثر تا 100 روز نیتروژن را نگهداری کنند.

همچنین، تانک ازت مایع می‌توانند متحرک باشند و تخمک ها را در بخش های مختلف قرار دهند. با این حال، باید توجه داشت که در صورت جابجایی تانک ها، تخمک ها ممکن است با نارسایی و آسیب مواجه شوند.

پس از توضیحاتی که درباره‌ی انواع تانک ازت مایع دادم، امیدوارم که براتون مفید بوده باشه. اگر سوال یا نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، من همیشه در دسترسم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا