فناوری اطلاعات

تجمیع ظرفیت‌های موجود برای توسعه تحقیقات و اکتشافات آب ژرف سیستانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، نخستین جلسه کارگروه هماهنگی و راهبری توسعه فعالیت‌های اکتشافی و حفاری آب‌های ژرف در منطقه سیستان به میزبانی ستاد توسعه فناوری‌های راهبردی آب، اقلیم و محیط زیست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری برگزار شد.

در این جلسه محمد همت سرپرست ستاد توسعه فناوری‌های راهبردی آب اقلیم و محیط زیست معاونان استاندار سیستان و بلوچستان، مسئولان شرکت ملی حفاری و مدیرکل امور فناوری وزارت نفت به همراه و دیگر مدیران و کارشناسان این ستاد حضور داشتند.

سرپرست ستاد توسعه فناوری‌های راهبردی آب اقلیم و محیط در این جلسه با تاکید برضرورت تحقق تدابیر دولت با اجرای به موقع فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده به منظور کمک به حل چالش‌های آبی سیستان در آینده، تجمیع ظرفیت تمام دستگاه ها را در مسیر این پروژه بزرگ تحقیقاتی، ضروری دانست.

وی افزود: گام‌های اجرایی و شرح وظایف طرف‌های ماموریت یافته در این طرح از سوی معاون اول رئیس جمهوری تبیین و مشخص شده است.

لزوم تهیه به موقع و تسریع در تمهیدات و مقدمات حفاری و اعلام آمادگی کامل شرکت ملی حفاری برای کمک به پیشبرد پروژه تحقیقاتی اکتشاف و حفاری آب های ژرف و حل مسئله آبی مردم سیستان و بلوچستان از جمله مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.

همچنین در این جلسه بر ضرورت توجه ویژه و تسریع در فعالیت های اجرائی و تحقیقاتی مربوط به حل مسئله آب در سیستان توسط معاونان استاندار سیستان و بلوچستان تاکید شد.

لازم به ذکر است وفق اعتبارات مندرج در تبصره ۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۲، برنامه توسعه فعالیت‌های مطالعاتی و اکتشافی آب های ژرف در سیستان، بین وزارت نفت و معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به جریان افتاده است.

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا