فناوری اطلاعات

تجمیع ظرفیت‌های استانی سیستان و بلوچستان برای رفع مساله آببه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، محمد همت با حضور در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان از آخرین فعالیت‌های پارک در زمینه آب و فناوری‌های مرتبط مطلع شد و با مسئولان علمی و مجموعه‌های فناور فعال در حوزه آب و محیط زیست استان گفت و گو کرد.

وی در این نشست با اشاره به اینکه نیاز است سازماندهی تمامی ظرفیت‌های علم و فناوری در استان معطوف به مسئله آب و حل مسائل موجود برای مردم باشد، گفت: باید تلاش کنیم که فعالیت‌های فناورانه به رفع مسائل و چالش های اساسی منجر شود.

همت پس از استماع دیدگاه‌ها و مسایل پیش روی فعالان استانی با تقدیر از تلاش‌ها و پیشرفت‌های حاصل شده در استان، بیان کرد: اقدامات و فعالیتهای ارزشمندی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوران استانی انجام شده و یا در حال پیگیری است، اما این کارها نیز پاسخ‌گوی همه نیازهای استان نیست و باید اقدامات بیشتر و با کیفیت‌تر شود.

سرپرست ستاد توسعه فناوری‌های آب، اقلیم و محیط زیست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری ادامه داد: دانشگاه‌ها، پارک علم و فناوری و تمامی فناوران و صنعتگران استان برای ثمربخشی بیشتر فعالیت‌هایشان باید نسبت خود با حل مسائل اصلی مردم استان، که حتما مهمترین آن آب است مشخص کنند.

وی در ادامه رویکردها و برنامه‌های معاونت علمی در زمینه راهبری و حمایت از مجموعه‌های فناور و توسعه دانش و فناوری‌های راهبردی را تشریح و بر جایگاه ویژه و خاص فناوری‌های نوین در حل مسائل آبی کشور تأکید کرد.

در پایان این نشست مقرر شد تعدادی از مجموعه‌ها با حضور در معاونت علمی، محصولات و دستاوردهای خود را به کارگروه‌های تخصصی ستاد آب اقلیم و محیط زیست ارائه کنند تا در صورت داشتن شرایط لازم، مورد حمایت ستاد قرار بگیرند.

این خبر را در ایران وب سازان مرجع وب و فناوری دنبال کنید

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا