بدون دسته بندی

تاریخچه‌ی بلیط هواپیما


با نیم نگاهی به تاریخ در خواهید یافت که هر چه که تا به امروز بیان شده درباره هوانوردی، پرواز و هواپیما بوده است. کمتر جایی در تاریخ را خواهید یافت که درباره تاریخچه بلیط هواپیما گفته باشد. همه ما به خوبی می دانیم که رویای پرواز در سر برادران رایت بود و امروزه به روش های مختلف رویای آنها به اجرا در آمده است. چه کسی فکرش را می کرد که انسان ها بتوانند روی تکه ای آهن پرواز کنند و برای ورود به این تکه آهن احتیاج به برگه ای خاص داشته باشند. بلیط هواپیما سندی است که می توان به وسیله آن اجازه ورود به هواپیما را پیدا کرد. اگر مایلید تا با تاریخچه بلیط هواپیما بیشتر آشنا شوید در این مطلب با سایت تیک بان همراه باشید.

اولین انسان های پرنده
اولین هواپیمایی که توانست طعم پرواز کردن را بچشد و زمین را از زاویه ای متفاوت نظاره کند، انسان های جرقه پوش صنعت هواپیمایی هستند. این جرقه های هوایی تحول بسیار زیادی در حمل و نقل جهان ایجاد کردند. با وجود ابن جرقه های هوایی برای اولین بار بلیط هواپیما ارائه شد. مردم با خرید بلیط هواپیما می توانستند از رفت و آمدهای معقول خود دل بکنند و به روشی نوین و آسان تر به سفر بپردازند.

با من پرواز کن
موزیک با من پرواز کن که در سال ۱۹۵۸ میلادی توسط فرانک سیناترا نواخته شد، نقش بسیار بسزایی در تولید هواپیما و پیدایش بلیط هواپیما داشت. نکته جالب درباره این آهنگ این است که این خواننده جوان به عشق پرواز و هواپیما دست به ساختن این ملودی زده بود. با ساخت این آهنگ سفرهای هوایی رویای کشور امریکا شده بود. نکته جالب تر اینکه حدود ۸۰ درصد شهروندان امریکایی در آن زمان هواپیما را از نزدیک ندیده بودند. برای این افراد خرید بلیط هواپیما نیز در آن زمان گنگ بود.

رویای پرواز
در آن زمان که آهنگ معروف با من پرواز کن نواخته شد، کسی قادر به خرید بلیط هواپیما نبود. در آن زمان حتی خانواده هایی که اوضاع مالی آنها بسیار خوب بود ترجیح می دادند با قطار به مسافرت بپردازند تا اینکه برای خرید بلیط هواپیما هزینه زیادی را صرف کنند. در آن زمان که هواپیماها تعداشان زیاد شده بود و مردم می توانستند که بلیط هواپیما را ارزان تر بخرند، دولت دست به کار شد و نرخ بلیط هواپیما را تعیین کرد. تعیین قیمت بلیط هواپیما و رتبه ‌بندی تمامی خطوط هوایی به دست دولت بود. در آن زمان به دلیل اینکه هیچ رقابتی بین شرکت‌ ها و خط‌های هوایی وجود نداشت، قیمت بلیط هواپیما خیلی گران و البته، غیرمنصفانه ارائه می گردید.

گرانی بلیط هواپیما در گذشته
بلیط هواپیما در کشورهای مختلف روز به روز گران تر می شد و هیچ کس حاضر به خرید همچین کالایی نبود. برای از بین بردن این مشکل اعضای مختلف واشینگتن دست به دست هم دادند تا بتوانند، نظارت دولت بر قیمت بلیط هواپیما را کنسل کنند. همین امر باعث شد تا قیمت بلیط هواپیما سیر نزولی پیدا کند.

آمار استفاده از بلیط هواپیما در گذشته و حال
بلیط هواپیما در طول تاریخ تغییرات بسیار زیادی را به خود دیده است. در سال ۱۹۶۵ کمتر از ۲۰ درصد آمریکا توانسته بودند که با تهیه بلیط هواپیما به سفر با این وسیله نقلیه بپردازند. با توجه به پیشرفت های هوایی این کشور و سایر کشورهای جهان این عدد در سال ۲۰۰۰ به بیش از ۵۰ درصد رسید. یا بهتر است بگوییم با توجه به ترفند کنترل قیمت بلیط هواپیما توسط شرکت های هواپیمایی افرادی که از این وسیله نقلیه استفاده می کردند، سه برابر شدند. بلیط هواپیما در ایران
بلیط هواپیما در روزهای ابتدایی که روی کار آمد، اوضاعی تقریبا شبیه اوضاع ایالت متحده امریکا داشت. قیمت بلیط هواپیما در ایران ابتدا بسیار زیاد بود و این گرانی با توجه به گذر زمان کمتر می شد. با روی کار آمدن هواپیماهای مختلف متقاضیان دیگر نگران قیمت بلیط هواپیما نبودند و به آسانی با خرید بلیط این وسیله نقلیه به مسافرت می پرداختند.

نسل جدید بلیط هواپیما
با روی کار آمدن شرکت های هواپیمایی گوناگون دیگر کسی دغدغه خرید بلیط هواپیما را نداشت و می توانست به راحتی هر چه تمام تر به یکی از نمایندگی ها مجاز بلیط هواپیما مراجعه کند و بلیط این وسیله نقلیه را تهیه کند. راحتی مخاطبین به همین جا ختم نمی شد. با روی کار آمدن سایت های معتبر بلیط هواپیما متقاضیان می توانند پا روی پا بگذراند، نوشیدنی مورد علاقه خود را میل نمایند و به وسیله تلفن همراه یا سیستم دیگری بلیط هواپیما خود را تهیه کنند
خرید بلیط هواپیما از سایت های معتبر

سایت تیک بان، علی بابا، مستر بلیط و قاصدک جز معتبرترین سایت های ارائه کننده بلیط هواپیما در کشور هستند. تیک بان سایت معتبر خرید بلیط هواپیما با همکاری ۹۰۰ ایرلاین توانایی ارائه انواع بلیط هواپیما را با قیمت های متفاوت دارد. از همین رو با چند کلیک ساده می توانید به راحتی نرخ انواع بلیط هواپیما را به صورت آنلاین مشاهده کرده و بعد از مقایسه قیمت ها ارزانترین و با کیفیت ترین گزینه را انتخاب و خریداری نمایید. با این روش بلیط خود را بدون واسطه و ارزان تر می خرید. برای خرید بلیط هواپیما از طریق این سایت می توانید کلمه تیک بان و یا عبارت tikban را جستجو نمایید.
منبع : ایسنابرنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + هجده =

دکمه بازگشت به بالا