فناوری اطلاعات

تئوری‌های توطئه از توییتر حذف شود
شهر بودگراف-ریوک (Bodegraven-Reeuwijk) با ۳۵ هزار سکنه در مرکز هلند قرار دارد و از ۲۰۲۰ میلادی هدف نظریه های توطئه قرار گرفته است. در ۲۰۲۰ میلادی ۳ مرد شایعاتی بی پایه و اساس درباره سوءاستفاده و قتل کودکان در دهه ۱۹۸۰ میلادی در این شهر منتشر کردند.

به گزارش ایتنا از مهر، کاربری که این شایعات را منتشر کرده مدعی است از دوران کودکی خود خاطراتی از مشاهده آزار و اذیت گروهی از مردم در بودگراف-ریوک به یاد دارد.

این شایعات به بروز ناآرامی هایی در شهر منجر شده و عده ای از فالورهای این ۳ کاربر در قبرستان محلی جمع شدند و به طور تصادفی روی مزار کودکان فوت شده ای که ادعا می شد قربانی گروه شیطان پرستان شده اند، گل و دستنوشته هایی قرار دادند.

سال گذشته دادگاه به ۳ شایعه پراکن مذکور دستور داد به سرعت توئیت ها، تهدیدها و دیگر محتوای آنلاین مربوط به این وقایع جعلی را حذف و اطمینان حاصل کنند هیچ محتوایی در این باره دوباره منتشر نشود.

اما با وجود محکومیت این افراد، شایعات درباره شهر هلندی هنوز در شبکه های اجتماعی در جریان است و کاربران دیگر به آن دامن می زنند. در نتیجه این امر شهر بودگراف-ریوک تصمیم گرفته چالش های به وجود آمده را از طریق شبکه اجتماعی برطرف کند.

«ینز ون دن برینک»، وکیل توئیتر از اظهارنظر در این باره خودداری کرده است.منبع:ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − یک =

دکمه بازگشت به بالا