بدون دسته بندی

بک لینک PBN چیست


بک لینک PBN از آن دسته بک لینک هایی است که هر کسی دوست دارد برای وب سایت و یا پروژه خود داشته باشد زیرا این نوع بک لینک به خوبی میتواند جایگاه کلمات مورد نظر شما را بهبود ببخشد و حتی شما را در خط اول صفحه اول نتایج گوگل قرار دهد .

زمانی که شما در یک رقابت سخت قرار دارید بک لینک PBN میتواند به عنوان یک سلاح مخفیِ بسیار کشنده عمل کند و برتری در جنگ را برای شما به ارمغان بیاورد . استفاده از PBN با اینکه بسیار دلنشین میباشد اما اگر در اجرای آن کمی اشتباه کنید قاعده بازی عوض خواهد شد و این شما هستید که بازنده میدان خواهید بود و تلفات بسیار شدیدی را برای شما به همراه خواهد داشت .

در این مقاله سعی دارم با توجه به تجریباتم هر آنچه که از بک لینک PBN در زمینه ساخت و نحوه استفاده از آن را دارم با شما در میان بگذارم و توصیه میکنم حتماً اگر قصد راه اندازی این نوع بک لینک را دارید حتماً با احتیاط عمل کنید و به خوبی برaای آن زمان بگذارید .

البته قبل از خواندن این مقاله توصیه میکنم مقاله بک لینک چیست ؟ تاثیر خرید بک لینک قوی روی سئو سایت را مطالعه کنید تا بهتر با آموزش و مباحث این مقاله ارتباط برقرا کنید و خروجی مطالعه شما از این مقاله دو چندان شود .

بک لینک PBN چیست ؟
اصطلاح PBN بر گرفته شده از Private Blog Networks میباشد که به معنای شبکه خصوصی بلاگ ( سایت ) میباشد . در این روش شما چندین سایت را در لایه های مختلف به یکدیگر از طریق بک لینک به یکدیگر متصل میکنید و در آخرین لایه به وب سایت هدف خود که قصد دارید رتبه بگیرد لینک میدهید .

به مثالی ساده تر اگر بخواهم توضیح دهم این کار مانند ساخت یک قطعه موسیقی برای خواننده است که تمام هنرمندان به همراه آلات موسیقی خود نت ها را مینوازند تا محصول کار یک قطعه موسیقی شود و خواننده با صدای خود آن را اجرا کند . در این کار هم تمام وب سایت ها در لایه های مختلف با فعالیت خود تنها یک هدف را دنبال میکنند و آن این است که به سایت اصلی قدرت دهند تا رتبه خوبی در گوگل به دست آورد .

تاریخچه پیدایش PBN
متخصصان سئو سال ها با استفاده از بک لینک های انبوده وب سایت ها را به نتایج نخست گوگل می آوردند و در بیشتر مواقع سایت هایی که در صفحه نخست حضور داشتند از نظر سرعت ، محتوا و کاربر پسند بودن بسیار ضعیف بودند و گوگل هم همواره این هدف را دنبال میکند که نتایجی را به کاربر نشان دهد که در همان چند لینک اول بتواند نیاز کاربر را برطرف کند از همین رو در سال های اخیر الگوریتم هایی به وجود آمد تا این سایت ها را شناسایی کند و از نتایج حذف کند تا اعتماد افراد به گوگل بیشتر شود و لیست نتایج دقیق تر نسبت به قبل شود .

اما متخصصان سئو نیز سریعاً به دنبال راه حلی شدن تا بتوانند با رعایت تمام نکات الگوریتم ها وب سایت های خود را همانند قبل خیلی سریعتر به صفحه اول برسانند . تست های بسیار زیادی انجام شد و نتیجه این تست ها استفاده از بک لینک های PBN بود که تاثیر بسیار شچم گیری در رتبه گیری سایت ها داشت و تا به امروز الگوریتم های گوگل نیز نتوانسته اند راه حلی برای آن پیدا کنند .

در انتظار جریمه گوگل باشیم یا خیر ؟
این سئوال دو جواب بله و خیر دارد که انتخاب آن به نحوه پیاده سازی PBN شما تاثیر دارد . هر چقدر بیشتر بر روی شبکه خود کار کنید و دقیق تر آن را اجرا کنید امکان شناسایی آن بسیار پائین و در حد صفر است اما اگر در هنگام پیاده سازی عجله کنید و خطایی انجام دهد مطمئاً شناسایی آن راحت خواهد شد و کافیست گوگل آن را شناسائی کند آن وقت از کرده خود پشیمان خواهید شد ? .

اما برای اینکه بدانید که چطور باید یک شبکه بک لینک PBN خوب را درست کنید تا از خطرات پنالتی شدن در امان باشید ادامه مقاله را مطالعه کنید .

آموزش ساخت بک لینک PBN
همانطور که گفتم بک لینک PBN شامل چند لایه میباشد که در هر لایه شما باید فعالیت های خاصی انجام دهید اما قبل از اینکه با این فعالیت ها آشنا شوید باید بگویم که روش های بسیار زیادی برای ساخت PBN وجود دارد که این روشی که در ادامه خواهم گفت بیشترین و بهترین تاثیر را دارد ، البته نسبت به بقیه هزینه بسیار زیاد تری خواهد داشت .

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید PBN ما ۴ لایه دارد که شامل سایت هدف ، وب سایت های تخصصی در زمینه کاری و یا تخصص های مختلف ایجاد شده است ، سپس پروفایل های همان سایت های تخصصی در وب ۲ که همان شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک – لینکدین – ردیت و … میباشد و این قابلیت را دارند که در پروفایلمان آدرس وب سایت را ثبت کنیم و لایه بعدی وب سایت هایی هستند که با گرفتن مبلغی بک لینک را در وب سایت های مختلف قرار میدهند مانند وب سایت بک لینک ها ، بک اتوریتی و …

در این روش نخست شما باید چندین وب سایت تخصصی ( شخصی ) راه اندازی کنید و با قرار دادن محتوای یونیک در آنها اعتبار آن سایت ها را بالا ببرید ( فکر کنید کلاً یک سایت جدید میخواهید بزنید و قرار است آن را به صفحه نخست نتایج بیارید . )

بعد از آن در تمام شبکه های اجتماعی ثبت نام کنید و لینک وب سایتت تخصصی خود را در آن ثبت کنید .

سپس هر چقدر که دلتان میخواهد برای این پروفایل ها بک لینک بخرید ، اصلاً مهم نیست بک لینک هایتان همگی خوب باشد – به درد نخورترین بک لینک ها را هم بخرید و اگر حوصله دارید خودتان شروع کنید برای آنها بک لینک سازی کنید تا هزینه کمتری برایتان داشته باشد .

تا اینجا شما چند وب سایت تخصصی با محتوا و ساختار سئو بسیار عالی دارید که برای هر کدام از آنها به صورت جداگانه پروفایل هایی در شبکه های اجتماعی ساخته اید و لینک سایت را درون پروفایلتان نیز ثبت کرده اید ، و همچنین برای این پروفایل هایی که ساخته اید هزاران بک لینک ثبت کرده اید .

حالا وقت آن رسیده است که از هرکدام از سایت های تخصصی خود به وب سایت هدفتان یک بک لینک در صفحه اصلی آن ثبت کنید . تمام شد بک لینک PBN شما به خوبی اجرا شد و خیلی سریع در روز های آینده جهش زیادی در بهبود جایگاه کلمات کلیدی خود مشاهده خواهید کرد .

اما تمام این چند خط بالا دارای نکات بسیار زیادی است که در ادامه به تک تک آنها خواهم پرداخت پس از اینجا به بعد رو با دقت مطالعه کنید .

مهمترین نکات در ساخت بک لینک پی بی ان
تا اینجا شما آموزش روش ساخت شبکه PBN ترکیبی را به خوبی یاد گرفته اید اما در هنگام ساخت این شبکه نکات بسیار مهمی وجود دارد که اگر آنها را رعایت نکنید پروژه ساخت این شبکه شکست خواهد خورد و نتیجه آن صرف هزینه های بسیار زیاد و جریمه شدن وب سایتتان را در پی خواهد داشت . زیرا مهمترین نکته ای که در این شبکه سازی وجود دارد این است که ما اجازه ندهیم گوگل متوجه این شود که این یک شبکه اختصاصی برای یک سایت هدف است .

۱- هاست PBN
در ساخت سایت های تخصصی به این نکته توجه کنید که آی پی هیچ کدام از سایت های شما نباید یکی باشند پس بهتر است از یک شرکت هاستینگ تمام هاست های خود را خریداری نکنید و یا اگر خریدید از آنها بخواهید هر کدام از هاست ها را در سرورهای مختلف برای شما ایجاد کنند تا آیپی یکسانی نداشته باشند ( حتی بهتر است رنج آی پی یکسانی نیز نداشته باشند )

۲- دامنه وب سایت ها
یکی از راه های شناسایی PBN اطلاعات فرد ثبت نام کننده دامین است ، پس حتماً دامنه های خود را بای اطلاعات و ایمیل های متفاوت ثبت کنید تا در Whois یکسان نباشند

۳- اطلاعات تماس و برندینگ یکسان
هیچ کدام از سایت های تخصصی و سایت هدف نباید اطلاعات تماس بکسانی در برگه تماس با ما و درباره ما داشته باشند و نباید از تصاویر یکسانی در آنها استفاده کنید . همچنین توجه داشته باشید که شما حتماً باید دو بخش تماس با ما و درباره ما برای هرکدام از وب سایت هایتان داشته باشید

۴- قالب و افزونه های یکسان
قالب وب سایت و افزونه هایی که از آن استفاده میکنید نباید با هم یکی باشند و هر وب سایت باید ظاهر متفاوتی داشته باشد ( البته استفاده از افزونه های عمومی مانند یواست ، راکت و … مشکلی ندارد اما برای تمام این افزونه های نیز افزونه های جایگزینی وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید )

۵- عدم بروز رسانی وب سایت ها
توجه داشته باشید که شما باید در تمام این وب سایت ها محتوای خود را بروز کنید و ماهانه چند مطلب جدید یونیک در آنها ثبت کنید – زمان ثبت کردن مطالب در وب سایت ها را هم سعی کنید متفاوت و نامنظم باشد .

۶- لینک سازی
در وب سایت های تخصصی سعی کنید هر چند وقت یکبار در مقالات خود به یک منبع با ارزش مانند ویکی پدیا و … لینک دهید و هیچ گاه سایت های تخصصی خود را از طریق لینک و … به یکدیگر متصل نکنید ( اصلاً فکر کنید با هم دشمن هستید )

۷- فعالیت در شبکه های اجتماعی
هر چند وقت یکبار در شبکه های اجتماعی که برای سایت های تخصصی خود ساخته اید حتماً فعالیت کنید و همیشه از طریق شبکه های اجتماعی سیگنال هایی را به وب سایت های تخصصی خود ارسال کنید .

این ها تمام نکات مهمی بودند که شما اگر آنها را رعایت کنید یک شبکه بک لینک PBN حرفه ای خواهید داشت که نقش یک بمب اتم در پیروزی نبرد با رقبای خود در نتایج گوگل خواهد داشت و قدرت را برای شما به ارمغان خواهد آورد .

?

ساخت PBN یا خرید بک لینک PBN ?
با وجود تمام مشکلاتی که در ساخت این شبکه وجود دارد شاید به این فکر کنید که بهتر نیست به جای اینکه زمان و هزینه بزارم تا شبکه شخصی خودم را بسازم ، از شبکه های دیگران استفاده کنم ؟ پاسخ این سئوال باز هم به خود شما بستگی دارد .

اگر در زمینه سئو فعالیت دارید و قرار است پروژه های بسیار زیادی به شما سپرده شود توصیه من این است که کم کم زمان بگذارید و این شبکه خصوصی را برای خودتان راه اندازی کنید زیرا سودی که برای شما در پی خواهد داشت بسیار زیاد خواهد بود . به عنوان مثال به این فکر کنید که شرکت X برای کلمه X حاضر است ۸۰ میلیون تومان هزینه کند تا بیاید صفحه اول و این کار را قرار است شما برایشان انجام دهید .

در حالت عادی بدون PBN امکان دارد با صرف هزینه های بسیار زیادی جهت خرید رپورتاژ و … آن کلمه به صفحه اول بیاید یا نیاید ، زیرا همیشه قرار نیست که بشه با خرید رپورتاژ و … بیاید صفحه اول – اما در نظر میگیریم که آمده است . اگر کمی حساب کنید میبینید که ۸۰ تا ۹۰ درصد این مبلغ را شما صرف هزینه خرید رپورتاژ ، بک لینک و … کرده اید .

در حالت داشتن PBN میتوانید بدون هیچ هزینه ای و در کمترین زمانن ممکن آن کلمه را بیاورید صفحه اول و تقریباً تمام آن ۸۰ میلیون تومان تو جیب خودتان خواهد رفت .

اما زمانی هست که شما فقط قرار است بر روی وب سایت خودتان کار کنید و قرار نیست در آینده پروژه سئو بگیرید پس بهتر این است که هزینه کنید و ثبت یک لینک PBN را به شخص یا شرکتی بسپارید تا این کار را در کمترین زمان ممکن برای شما انجام دهد .

بعد از انجام لینک سازی PBN برای من چه اتفاقی افتاد ؟

همان طور که گفتم بعد از درج بک لینک PBN برای لینک و کلمه کلیدی مورد نظر ” سیستم ارتعاش ثروت” ، سایت ما در رتبه یک قرار گرفت و هنوز هم در همان رتبه ها باقی مانده است.
سایت ما در کلمات کلیدی زیر رشد خیلی خوبی را تجربه کرد :
لینک سازی PBN
تکنیک های تبلیغ نویسی
قانون فرکانس
قانون مدارها
و صدها کلمه دیگر که در رتبه اول گوگل هستیم.
خرید بک لینک PBN بسیار قوی

۲ پیشنهاد ویژه برای شما داریم:

اگر قصد دارید که به رتبه های بالای گوگل برسید و در مخارج تبلیغات اینترنتی خود صرفه جویی کنید، به شما پیشنهاد می کنم حتما از دوره آموزش سئو ما استفاده کنید.
اگر فرصت شرکت در این دوره را ندارید سئو سایت خود را به ما بسپارید تا کمتر از ۲ ماه در صفحه اول گوگل باشید. (مشاهده قیمت خرید بک لینک PBN)

میانگین امتیاز: ۵ از ۵ ( ۱۸ نفربرنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا