فناوری اطلاعات

به‌زودی اعتبار ویژه تجهیزات آزمایشگاهی توزیع می‌شودوزیر علوم با بیان این‌که با پیگیری های وزارت علوم و اخذ مجوز از مقام معظم رهبری بودجه‌ای ویژه از محل صندوق توسعه ملی به تجهیزات آزمایشگاهی اختصاص یافته است، گفت: به‌زودی این اعتبار بین دانشگاه‌ها توزیع شود و حداقل نیازهای پژوهشگران دانشگاهی به تجهیزات آزمایشگاهی مرتفع شود.

به گزارش ایسنا، محمدعلی زلفی‌گل در سفر استانی آذربایجان غربی و بازدید از آزمایشگاه مرکزی دانشگاه ارومیه با تبریک روز ملی آزمایشگاه‌ها در خصوص اهمیت و نقش آزمایشگاه در ساختار پژوهش و فناوری، گفت: علم امروز فناوری فرداست و برای تولید و توسعه نیز احتیاج به فناوری و تجهیزات است.

وی تاکید کرد: برای اینکه در توسعه علم و فناوری و حرکت در مرزهای دانش پیشگام باشیم، باید پژوهش‌های علمی ما مبتنی بر داده‌های علمی معتبر باشد که انجام آزمایش‌های دقیق و تولید داده احتیاج به تجهیزات بروز آزمایشگاهی دارد. در همین راستا و با پیگیری‌های وزارت علوم و اخذ مجوز از مقام معظم رهبری بودجه‌ای ویژه از محل صندوق توسعه ملی به تجهیزات آزمایشگاهی اختصاص یافته است.

وی ابراز امیدواری کرد: به‌زودی این اعتبار بین دانشگاه‌ها توزیع شود و حداقل نیازهای پژوهشگران دانشگاهی به تجهیزات آزمایشگاهی مرتفع شود.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، وزیر علوم در بدو ورود به آزمایشگاه مرکزی دانشگاه ارومیه، روز ملی آزمایشگاه را به تمام مدیران، دست اندرکاران و فعالان بخش آزمایشگاهی کشور تبریک گفت.

انتهای پیام

این خبر را در ایران وب سازان مرجع وب و فناوری دنبال کنید

منبع:ایسنا

دکمه بازگشت به بالا