فناوری اطلاعات

بهترین فصل سفر به مشهد


انتخاب بهترین فصل سفر به مشهد، لذت زیارت و گشت و گذار را چندین برابر می‌کند. برای دانستن بهترین زمان مسافرت به پایتخت معنوی ایران می‌بایست نسبت به شرایط آب و هوایی، اقلیمی و حتی مناسبت‌های مذهبی که پیش رو دارید، مطلع باشید.

به گزارش ایسنا به نقل از تورگردان، در ادامه «راهنمای بهترین زمان برای سفر به مشهد» آمده است.

بهترین فصل سفر به مشهد کدام است؟

در «انتخاب بهترین فصل سفر به مشهد» علاوه بر آب و هوا لازم است میزان شلوغی مراکز تفریحی و هزینه اقامت را هم در نظر بگیرید. برای مثال، فصل بهار از لحاظ آب و هوایی، زمان مناسبی برای مسافرت به مشهد است.

همچنین، قیمت تور مشهد از تهران ، هزینه‌ی اقامت و اسکان هم برای هر مسافری در این فصل، به نسبت خوب است. به همین خاطر است که این فصل به‌عنوان «بهترین زمان برای تور مشهد» هم شناخته می‌شود. این مزایا، منوط به شرطی است که 15 روز ابتدایی سال را در نظر نگیرید.

اگر در فصل بهار نتوانستید تور قیمت‌ مناسب پیدا کنید، باز هم فرصت انتخاب بهترین زمان رفتن به مشهد برای شما فراهم است. در فصل پاییز، خبری از سرمای استخوان‌سوز و گرمای غیرقابل تحمل نیست. اما ممکن است قیمت بلیط هواپیما و یا هزینه‌های اسکان، کمی بیشتر از حالت نرمال باشد. این هزینه را می‌توانید با انتخاب تورهای قیمت‌مناسب مدیریت کنید. برای مثال، تورهایی که از کلان‌شهرها رزرو می‌کنید، انتخاب مقرون‌به‌صرفه‌ای هستند. تور مشهد از اصفهان نمونه‌ای از انتخاب‌های خوبی است که می‌توانید داشته باشید.

بهار، بهترین فصل سفر به مشهد

«معرفی بهترین زمان سفر به مشهد» برای افرادی که به دنبال مناظر طبیعی و فرصت‌های بکر هستند، ارزش زیادی دارد. در نگاه اول، فصل بهار، مناسب‌ترین فصل مسافرت به مشهد است. بدیهی است که افراد دیگر همانند خانواده‌ی شما، این بازه سه ماهه را برای سفر انتخاب می‌کنند! اگر دوست دارید تا سفری به دور از شلوغی داشته باشید، 15 روز ابتدایی بهار را کنار بگذارید. سپس، روزهای دیگر فروردین را برای شروع سفر خود انتخاب کنید.

در ضمن، اگر به دنبال سفری ارزان‌قیمت به مشهد هستید، 15 روز دوم فروردین را انتخاب کنید که همه چیز اقتصادی است. مثلا بلیط‌های تور مشهد از تبریز از لحاظ اقتصادی و به‌صرفه بودن در نوعِ خود، بی‌نظیر و کم‌یاب هستند.

هر چقدر که به انتهای بهار و اواسط خرداد نزدیک‌تر می‌شویم، آب و هوای مشهد رو به گرما می‌رود. به همین خاطر، بازه بین 20 فروردین تا اواسط خرداد، تاریخ بهتری برای مسافرت به شهر مشهد است. همچنین، در این بازه، تعداد گردشگرانی که به مشهد می‌آیند، نسبت به روزهای ابتدایی فروردین کمتر است و از قدم زدن در مراکز تفریحی و انجام زیارت، لذت بیشتری خواهید برد.

پاییز، بهترین فصل برای سفر به مشهد

اگر الان که این متن را می‌خوانید، در فصل بهار به سر می‌بَرید؛ بهتر است تا فصل پاییز صبوری کنید. چون در پاییز هم می‌توانید مشهد را به‌عنوان مقصد خود برای مسافرت انتخاب کنید. در این فصل، خبری از پیک سفری نیست و مردم شهر در سکوت و خلوت خودشان به سر می‌برند.

روزهای ابتدایی مهر تا اواسط آذر، بهترین زمان برای مسافرت به مشهد است. چون هوا نه آنقدر سرد است که لباس زمستانی بپوشید و نه آنقدر گرم است که عرق‌های صورت خود را پاک کنید. آب و هوای مشهد در این روزها، چیزی بین سرمای روزهای ابتدایی زمستان و گرمای روزهای پایانی تابستان است.

در رابطه با هزینه‌ها و قیمت‌های بلیط هواپیما و تور برای سفر به مشهد هم می‌توانیم به عدد و رقم‌های معقولی اشاره کنیم. به گونه‌ای که مسافران گروهی و یا افرادی که قصد دارند به صورت تک‌نفری، سفر خود را شروع کنند، از پس هزینه‌ها و مخارج رفت و برگشت خود برمی‌آیند.

بهترین زمان سفر به مشهد از نظر مناسبت‌های مذهبی

شهر مشهد به دلیل پیشینه معنوی و قدیمی که دارد، انتخاب‌های متعددی را پیش روی مسافران و گردشگران می‌گذارد تا در بازه‌های مختلف از لحظات معنوی بیشتری بهره‌مند شوند. ماه رمضان، ماه محرم، شهادت و ولادت امام‌رضا (ع) در لیست بهترین زمان سفر به مشهد قرار می‌گیرند که با یک نگاه از روی تقویم می‌توانید به آن‌ها پی ببرید.

1- مسافرت به مشهد در ماه رمضان

امسال، مناسبت‌های ویژه و معنوی با روزهای بهاری فروردین همزمان شده‌اند و لذت سفر به شهر مشهد، دوچندان بیشتر شده است. در کل، اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم که چه بازه‌ای، بهترین زمان مسافرت به مشهد است، به ایام ماه مبارک ماه رمضان اشاره خواهیم کرد. سخنرانی‌های مذهبی و همزمانی با ایام اعتکاف و مراسم‌های ویژه‌ی افطاری که هر ساله، گسترده‌تر برگزار می‌شوند؛ حال و هوای خاصی را برای افرادی رقم می‌زنند که زیارت را دلیل اصلی برای سفر به مشهد می‌دانند.

2- مسافرت به مشهد برای ولادت امام‌رضا (ع)

بهترین فصل سفر به مشهد می‌تواند همان تاریخ ولادت امام رضا(ع) باشد. چون میلاد امام رضا علیه السلام، جزو آن تاریخ‌ها و روزهای تکرارنشدنی در شهر مشهد است. از هر کوچه و خیابانی که رد می‌شوید، دهان خود را شیرین می‌کنید و با زائرها و مجاوران مشهدی، لحظات معنوی زیبایی را تجربه خواهید کرد.

بهترین فصل سفر به مشهد

برای سفر کردن در این تاریخ باید چند هفته قبل‌تر، بلیط تور و یا بلیط هواپیمای خود را رزرو کنید. چون که تمامی افراد مثل شما دوست دارند در چنین لحظاتی در کنار مرقد مطهر امام رضا(ع) باشند.

3- سفر به مشهد در ماه محرم

از آنجا که در ماه محرم، مجلس‌ها و هم‌خوانی‌های دسته‌های عزاداری در شهر مشهد بیشتر می‌شود، تردد مسافران به این شهر بسیار زیاد است. به همین دلیل است که بلیط‌های هواپیما، قطار و اتوبوس در کوتاه‌ترین زمان رزرو می‌شوند و افراد به ناچار مجبور هستند که با ماشین شخصی، سفر خود را آغاز کنند.

امسال، ماه محرم از 28 تیرماه  شروع می‌شود و دور از انتظار نیست که تا 26 مرداد (آخرین روز محرم) شاهد رفت و آمد و ترددهای بیشتر از معمول مسافران در سطح شهر مشهد باشیم. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که نمی‌توانید گرمای مشهد را در فصل تابستان تحمل کنید، بهتر است 10 خرداد امسال را که همزمان با ولادت امام رضا (ع) است، انتخاب کنید.

4- سفر در تاریخ شهادت امام رضا (ع)

روزها و شب‌های پایانی شهریور سال 1402 همچنان، شهر مشهد شلوغ و پرازدحام است. چرا که 25 شهریور، روز شهادت امام رضا است و طیف زیادی از افراد به بهانه‌ی پیاده‌روی به مشهد هم که شده، به سمت مرکز این شهر روانه می‌شوند.

اگر قصد دارید برای مسافرت به مشهد، بلیط هوایی و یا زمینی رزرو کنید، بهتر است که یک ماه و نیم قبل از شروع سفرتان، این کار را انجام بدهید تا مشکل تردد و یا تاخیر در رفت و آمد نداشته باشید.

بهترین زمان برای تور مشهد چه موقعی است؟

فصل بهار و بعد از آن پاییز هر سال، جزو بهترین زمان برای تور مشهد هستند. از سوی دیگر، این دو بازه به‌عنوان فصل‌های پرگردشگر شهر مذهبی مشهد محسوب می‌شوند. سفر به شهر مشهد به دلیل مناسبت‌های مذهبی که امسال، پیش رو دارید هم هنوز فرصتی است که می‌توانید برای آن برنامه‌ریزی کنید.

انتهای رپرتاژ آگهی

این خبر را در ایران وب سازان مرجع وب و فناوری دنبال کنید

منبع:ایسنا

دکمه بازگشت به بالا