فناوری اطلاعات

بزرگترین مرکز تحقیقات رباتیک راه‌اندازی می‌شودبه گزارش خبرنگار مهر، دکتر داود ثمری امروز در نشست خبری مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران با اشاره به برگزاری ۱۷ دوره مسابقات ربوکاپ عنوان کرد: امروز مسابقات روبوکاپ تبدیل به بزرگترین رویداد فناورانه کشور شده است.

وی با بیان اینکه این دوره از مسابقات از نظر کمی و کیفی بهبود یافته خاطر نشان کرد: آشنا کردن دانشجویان و دانش آموزان با مباحث تئوری و عملی هوش مصنوعی و تجاری‌سازی ربات‌های ساخته شده از سوی تیم‌ها از اهداف برگزاری این رویداد فناورانه است.

وی با بیان اینکه این رویداد راهکاری برای جلوگیری از خروج نخبگان خواهد بود، گفت: حضور بخش‌های صنعتی در این رقابت یکی از ویژگی‌های این دوره از مسابقات است.

معاون فناوری و نوآوری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد گفت: در این دوره از مسابقات ۵ تیم برتر دانشگاه آزاد به طور کامل مورد حمایت قرار می‌گیرند و سایر تیم‌های برگزیده در صورت تمایل در مرکز رشد این دانشگاه مستقر می‌شوند.

وی با اشاره به کد نوآوری واحد علوم‌تحقیقات گفت: اخیراً مرکز رشد واحد علوم و تحقیقات کد نوآوری را دریافت کرده که تیم‌های مستقر در این مرکز بتوانند با مراجعه به ادارات مالیات و بیمه از خدمات و تسهیلات بیمه‌ای و مالیاتی بهره‌مند شوند.

ثمری همچنین از راه‌اندازی سرای نوآوران در این واحد علوم‌تحقیقات دانشگاه آزاد خبر داد.در سرای نوآوری واحد علوم و تحقیقات، بزرگترین مرکز تحقیقات رباتیک راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه مجوزهای اولیه این مرکز از ریاست دانشگاه اخذ شده افزود: این مرکز تخصصی محل مناسبی برای تجمیع تیم‌های برگزیده حوزه‌های مرتبط با رباتیک است. این مرکز تخصصی شامل بخش‌های آزمایشگاهی و زمین‌هایی برای فناوران حوزه رباتیک می‌شود.

این خبر را در ایران وب سازان مرجع وب و فناوری دنبال کنید

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا