فناوری اطلاعات

برنامه هم افزایی مراکز رشد فناوری سلامت وزارت بهداشت برگزار شدبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، چهارمین برنامه هم افزایی مراکز رشد فناوری سلامت به همت دفتر توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و پزشکی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی به صورت مجازی برگزار شد.

دکتر ‌رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با اشاره با اینکه جهت گیری مراکز رشد در وزارت بهداشت در سال ۱۴۰۱ گفت: به برکت نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) بیش از پیش به سوی فناوری های دانشگاه محور و عملی کردن تاسیس بر پایه نتایج تحقیقات است.

وی گفت: و اجرای برنامه هم افزایی مراکز رشد فناوری سلامت با هدف ارتباط مستمر و شبکه ای فناوران بوده و مشارکت بالغ بر ۳۰ از ۲۶ دانشگاه تاکنون ظرفیت اشتراک دانش و تجربه در سیاستگذاری توسعه فناوری را که مایه خیر و برکت ‌فراوان برای سیاستگذاری و توسعه فناوری سلامت در کشور است، ایجاد کرده است.

در برنامه چهارم هم افزایی مراکز رشد فناوری سلامت موضوع محوری مدل های درآمدزایی در مراکز و ساختار انتفاعی و حمایتی این سازمان ها توسط سخنرانان مدعو کشوری و بین المللی بررسی شد همچنین مراکز رشد (۴مرکز)، بوشهر، بندرعباس، یاسوج، فسا و جهرم به اشتراک تجربیات موفق و ارائه برنامه هایی اجرائی ویژه خود پرداختند.

دبیرخانه نشست های هم افزا که مسئولیت اجرای آن به مدیریت توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل واگذار شده ضمن اعلام اینکه در ۴ برنامه اجرا شده این برنامه که از دیماه ۱۴۰۰ آغاز شده است بیش از ۵۰۰ نفر از مدیران و کارشن حوزه فناوری حضور داشته اند و با توجه به اهداف مورد نظر دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت اجرای برنامه ها در بستر مجازی با مشارکت دانشگاه های کلان مناطق ۱۰ گانه آمایشی وزارت بهداشت درمان و ادامه خواهد داشت.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − سه =

دکمه بازگشت به بالا