تماس با ما: 02166057992 چت آنلاین   ورود

بررسی ارزش خرید 3 شاسی بلند چینی


چانگان CS35

آغاز سال ۱۳۹۳ ماشین چانگان CS35 وارد ایران شد و البته با قیمتی بالا نسبت به سایر کراس اوورهای وارداتی به فروش رفت. این ماشین شاسی بلند چینی در ابتدای ورود خدمات پس از فروش مناسبی نداشته و علاوه بر آن قطعات یدکی آن هم چندان در دسترس نبود. همین مسئله موجب نارضایتی خریداران ایرانی شده بود. اما بعد از مدتی در سال ۱۳۹۵ توانست اشکالات را تا حدود زیادی رفع کند که به تبع آن رضایت مشتریان ایرانی هم جلب شد. تا جایی که در سال ۱۳۹۵ توانست از ماشینهای پرفروش در ایران باشد.

امکانات رفاهی قابل قبولی بر روی این ماشین نصب شده است. همچنین طراحی ارگونومیک صندلی‌ها در وضعیت مطلوبی قرار دارد و سرنشینان در سفرهای طولانی با این ماشین اذیت نمی‌شوند. چانگان CS35 طراحی ظاهری و داخلی خوبی نیز دارد و از نظر فنی در وضعیت قابل قبولی قرار گرفته است. ولی اشکالی که هنوز در این ماشین وجود دارد، کمبود لوازم و قطعات یدکی آن در بازار است. ولی با این حال چانگان را می‌توان ماشینیی مناسب خانواده دانست.
همچنین عملکرد آن در شهر مناسب و کارآمد است. این ماشین در دو در مدل دنده‌ای و اتوماتیک به بازار آمده و مدل سال ۹۴ تا ۹۸ آن در حال حاضر در کشور موجود است. قیمت ماشین خارجی چانگان CS35 نسخه دنده‌ای فقط مربوط به سال ۹۶ است و حدود ۴۰۴ میلیون تومان معامله می‌شود. ولی نسخه اتوماتیک آن در مدل سال ۹۴ تا ۹۸ به ترتیب با قیمت‌های ۴۱۱ میلیون، ۴۴۲ میلیون، ۴۷۵ میلیون، ۵۱۴ میلیون و 558 میلیون در بازار معامله می‌شود.

جک S3

ابتدای سال ۱۳۹۰ ماشینسازی چینی جک محصولات خود را در بازار ایران عرضه کرد. می‌توان گفت سال ۹۰ آغاز آشنایی ایرانیان با ماشینهای چینی بود که این آشنایی با کمپانی جک استارت خورد. کرمان موتور نیز مونتاژ و عرضه محصولات جک را در ایران انجام می‌دهد.

ماشینسازی جک در سال ۱۳۹۶ ماشین جک S3 را به بازار ایران معرفی کرد و تا به حال تولید این ماشین در ایران ادامه دارد. با توجه به اینکه قبل از ورود جک S3 به ایران برادر بزرگ‌تر آن جک S5 وارد ایران شده و توانسته بود خریداران ایرانی را راضی نگه دارد، جک S3 نیز هنگام ورود با استقبال خوبی مواجه شد و فروش نسبتا موفقی در ایران داشت. این شاسی بلند چینی از نظر امکانات رفاهی وضعیت مناسبی دارد و رضایت مشتریان را تا حدود زیادی جلب کرده است. همچنین در زمینه ایمنی ۵ ستاره موسسه چینی تست و تصادفات را دریافت کرده است.
قیمت ماشین خارجی جک S3 مدل سال ۹۶ حدود ۴۶۰ میلیون تومان است و در مدل ۹۷ نیز با رشدی حدود ۲۰ میلیون تومان قیمت ۴۸۰ میلیون دارد. اگر خواهان خرید جک S3 در مدل ۹۸ باشید، باید به قیمت روز مبلغی معادل ۵۰۵ میلیون تومان پرداخت کنید. همچنین در مدل سال ۹۹ نیز جک S3 با قیمت ۵۵۲ میلیون در بازار معامله می‌شود.

لیفان X60

این شاسی بلند چینی با ظاهری متناسب و کابین جادار از همان ابتدای حضور در ایران مورد توجه قرار گرفت و فروش خوبی به دست آورد. البته بعد از آنکه ماشینهای چینی بهتر و مدرن مانند چانگان و جک S3 وارد بازار شدند، لیفان X60 کمی رونق خود را از دست داد. این کراس چینی از سال ۹۱ توسط کرمان موتور مونتاژ شده است. از جمله مشخصات لیفان X60 آن است که به راحتی ۵ نفر بزرگ‌سال در آن می‌توانند مسافرتی طولانی را تجربه کنند و امکانات رفاهی به روز نیز تا حدودی سعی شده در لیفانX60 رعایت شود.

به خاطر داشته باشید نسخه اتوماتیک این ماشین در زمینه امکانات رفاهی بهتر ظاهر شده و تجهیزات بیشتری مانند سیستم صوتی با ۶ عدد اسپیکر، اتولایت، نمایشگر لمسی ۶ اینچی، سانروف دو حالته و… دارد.
مدل‌های موجود از لیفان X60 در ایران مربوط به سال‌های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۸ است و قیمت این ماشین در سال ۹۱ معادل ۲۳۵ میلیون تومان است. قیمت لیفان X60 مدل سال ۹۲ حدود 252 میلیون تومان، مدل سال ۹۳ قیمت ۲۶۰ میلیون تومان و مدل سال ۹۴ آن نیز قیمت ۲۷۰ میلیون تومان دارد. ماشین لیفان X60 در مدل سال ۹۵ قیمتی معادل ۲۸۰ میلیون و مدل سال ۹۶ در حدود قیمتی ۲۹۰ میلیون تومان معامله می‌شود. اما قیمت روز ماشین لیفان X60 مدل سال ۹۷ با افزایش حدود ۱۰۰ میلیون تومان نسبت به سال ۹۶ با قیمت ۳۹۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

نقل شده از دکان فایلبرنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

نظرات شما

WhatsApp chat