فناوری های نوین

برج نشان دانشگاه صنعتی امیرکبیر افتتاح شدبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ علیرضا رهایی در مراسم افتتاح برج نشان دانشگاه صنعتی امیرکبیر که با حضور سجاد محمدعلی‌نژاد معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، بطحایی رییس اسبق دانشگاه خواجه نصیر، فصیحی رییس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، تاکید کرد: امیدواریم این مبارکی بتواند در مسیر فعالیت‌های این مجموعه اثرگذار باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه جایگاه برج نشان در مسیر توسعه علم و فناوری کشور قرار دارد، تصریح کرد: توسعه علم و فناوری یعنی پیشرفت کشور، به گونه‌ای که اگر ما هر قدمی در ایجاد پارک‌های علم و فناوری و توسعه شرکت‌های دانش بنیان برداریم و این شرکت‌ها را مستقر کنیم به علم و پیشرفت کشور کمک کردیم.

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: افتتاح برج نشان همزمان با روز مهندس صورت می گیرد. در واقع مهندسان نماد پیشرفت و توسعه کشور هستند و آبادانی کشور توسط جامعه مهندس شکل گرفته است. این بنا نیز هم توسط یک مهندس مدیریت شده و هم اینکه توسط جمع مهندسین تکمیل و آماده شده است که امیدواریم منشا خیر، برکت و توسعه کشور باشند.

رهایی خاطر نشان کرد: اینکه علی رغم تمام محدودیت‌ها، همکاران، فضایی را فراهم کردند تا شرکت‌های دانش بنیان مستقر شوند، کار تولیدی و دانش بنیان را شکل بدهند، حتما خیر و برکت بزرگی را رقم زدند.

وی بر ضرورت حمایت از شرکت های دانش بنیان تاکید کرد و گفت: همه ما باید در قالب های مختلف از همه شرکت‌های دانش بنیان پشتیبانی کنیم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تسهیلات لازم را در اختیار این شرکت ها قرار بدهد تا آنگونه که شایسته است حمایت های لازم از این شرکت ها صورت بگیرد.

با پایان کار ساخت برج نشان، ۳۰ واحد از این مجموعه با مساعدت بانک، به ۳۰ شرکت دانش بنیان و فناور فروخته شده است.

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا