دانش و علم

برای توجه به نخبگان، روش‌های خشکِ محاسباتی نتیجه خوبی نداردبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در آئین بزرگداشت سیزدهمین سالگرد شهادت مجید شهریاری، استاد دانشگاه شهید بهشتی و از دانشمندان هسته‌ای کشورمان که با حضور جمعی از خانواده‌های شهدای هسته‌ای در تالار مولوی دانشکده ادبیات دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: شهدای هسته‌ای ما هم ویژگی‌ها و شاخصه‌های برجسته‌ای دارند که یکی از ویژگی‌های پر رنگ زندگی شهید شهریاری ربوبیت و تربیت بود. به نسبت بقیه شهدا هم که نگاه می‌کنیم، این ویژگی مربی بودن و تربیت‌گر بودن در شهید شهریاری متمایز بود و ایشان شاگردان بسیار زیادی تربیت کردند.

دهقانی فیروزآبادی در ادامه تاکید کرد: معلمی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شخصیت شهید شهریاری بود و خصوصیت پرورش‌گری چیزی است که متأسفانه در روزگار ما کمتر به آن توجه می‌شود.

وی افزود: استادان ما در حال حاضر کمتر صاحب مکتب هستند. باور من این است که اگر می‌خواهیم به نخبگان دانشگاهی توجه کنیم، روش‌های بسیار خشک محاسباتی مثل فراخوان زدن و امتیازبندی کردن ما را به نتیجه خوبی نمی‌رساند و مسأله‌ای که الان در بنیاد نخبگان پیگیری می‌کنیم، این است که اساتیدی را که با دانشجویان نخبه در ارتباط هستند، شناسایی کنیم.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور با تاکید بر حمایت از هسته‌های استاد محور و مربی در رویکرد جدید بنیاد ملی نخبگان، گفت: هر حمایتی که می‌خواهیم از نخبگان انجام دهیم، از استادان مربی انجام خواهیم داد تا هسته‌های استاد محور شکل بگیرد.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا