بدون دسته بندی

برای آموزش سئو از کجا شروع کنم؟


دوستانی که قصد یادگیری سئو رو دارن و یا میخوان استارت بزنن و نمیدونن چطوری باید شروع کنن ، کدوم دوره رو باید انتخاب کنن و …

این مطلب آموزش سئومبتدی تا پیشرفته میتونه خیلی کمک کنه.

امیدوارم مفید واقع بشه.

منتظر نظرات دوستان هستیم.


================================================== ================================================== ==

آموزش سئو صفر تا صد به صورت رایگان و کاربردی

شاید اسم سئو را تا به حال زیاد شنیده باشید و ندانید که این واژه در اصل از کجا می‌آید، در نتیجه اگر این ‏واژه برای شما گنگ و نا ملموس است باید خوشحال باشید که وارد این صفحه یعنی آموزش سئو کاربردی ‏شده‌اید زیرا در این صفحه می‌خواهیم شما را از زیر و بم سئو آگاه کنیم تا بدانید که چگونه به کمک همین ‏کار می‌توانید کسب و کار خود را متحول کرده و در رده سایت‌های ممتاز وب در ایران قرار بگیرید.

سئو چیست؟

سئو به انگلیسی ‏Seo‏ مخفف عبارت Search Engine Optimization ، بهینه سازی موتور های جستجو به فرآیند افزایش ‏کمی و کیفی ترافیک وب سایت از طریق نتایج سرچ رایگان و طبیعی در موتور های جستجو گفته می‌شود. به عبارت دیگر سئو ‏شامل ایجاد تغییرات در طراحی وب سایت و مطالب موجود در وب سایت است به گونه ای که سایت را برای موتورهای جستجو ‏ارزشمند تر کند.

سئو همچنین به سازمان ها کمک میکند تا مطمئن شوند که سایت آنها در هنگام جستجو کلمات کلیدی و ‏عبارات مرتبط با محتوای سایت، از رتبه بالایی در موتور های جستجو برخوردار است.‏ بهتر است ‏با زبان ساده با شما سخن بگوییم، به زبان ساده سئو یعنی کدام سایت‌ها می‌توانند دارای رتبه‌های برتر ‏صفحه اول سرچ گوگل باشند.

‏مثلا شما زمانی که در موتور جستجوی گوگل سرچ می‌کنید خرید بلیط هواپیما سایتی که لیاقت بیشتری ‏دارد را در رتبه‌های برتر به شما نشان بدهد. پس سئو یعنی بهینه سازی برای موتورهای جستجو و هر کسی ‏که این بهینه سازی را بهتر انجام داده باشد آموزش سئو بهتری دیده است و بهتر می‌تواند با رقبای خود ‏بجنگند.

منظور از جنگ، جنگ میان شرکت‌ها برای رتبه‌های بالاتر سرچ‌های گوگل است. البته این موضوع ‏محدود به گوگل نبوده و می‌تواند شامل دیگر موتورهای جستجو مثل بینگ هم بشود ولی اصلی‌ترین محیط ‏سرچ برای جهانیان محیط سایت گوگل است برای همین در آموزش‌ها بیشتر به آن اشاره می‌شود.

سئو؛ یکی از مهم‌ترین راه‌های بازاریابی

سئو مسئله‌ای مهم در امر بازاریابی است که می‌توان گفت امروز مهم‌ترین مسئله برای رشد سایت است. اگر برای اولین بار است ‏که ‏این اسم را می‌شنوید باید توضیح دهیم که سئو به معنی بهینه سازی برای موتورهای جستجو بوده و دریافت بالاترین جایگاه ‏برای ‏هر کلمه کلیدی است. در واقع این امر مجموعه‌ای از کارها و رعایت استانداردهای گوگل است و هر چقدر به این ‏استانداردها ‏نزدیک باشید جایگاه بهتری پیدا خواهید کرد. ‏

این استانداردها فاکتورهای مختلفی دارد که مهم‌ترین آنها محتوای موجود در صفحه، لینک‌دهی داخلی، کدنویسی سایت از ‏جنبه ‏تکنیکال، ایجاد لینک‌های خارجی و … است. اگر تمامی موارد ذکر شده در سایت به خوبی پیش رفته باشد بلیط شما برنده ‏شده و ‏در کسب رتبه یک گوگل بسیار راحت خواهد بود.

سئو به دو بخش سئو داخلی و سئو خارجی تقسیم می‌شود:‏

سئو داخلی یعنی بهینه سازی هر آنچه که در فضای وب سایت ما وجود دارد. از بهینه سازی محتوا متنی و ‏تصویری گرفته تا طراحی و کاربر پسند بودن فضا داخلی وب سایت. در یک جمله بهینه سازی هر چیزی که ‏ممکن است مخاطب را به دیدن وب سایت ما ترغیب کند.‏

سئو خارجی یعنی تعامل با محتواها و سایر صفحات وب، که متعلق به ما نیست و متقاعد ساختن موتورهای ‏جستجو به اینکه، محتوا موجود در سایت ما به سایر مطالب موجود در وب با موضوع مشابه، مرتبط ‏است. هرچه تعداد بازنشر های محتوا و تعداد اشاره هایی که بصورت لینک به مطلب شده است بیشتر باشد ‏سئو خارجی موفق تر است.

آموزش سئو سایت چگونه میسر می‌شود؟

اگر شما دارای کسب و کاری در هر حوضه‌ای باشید به طور قطع نیازمند راه‌های متفاوت درآمدزایی بیشتر ‏برای خود خواهید بود. برای مثال شما دارای تولیدی پوشاک مردانه هستید و برای فروش در حال حاضر نیاز ‏به چیزی فراتر از مراجعه حضوری دارید.

پس در مرحله اول نیاز است که دامنه فروش خود را به شهرهای ‏دیگر هم انتقال دهید و برای این کار یک راه خوب بیشتر نخواهید داشت، طراحی سایت و از آن مهم‌تر ‏‎”‏بهینه سازی سایت” برای موتورهای جستجو که برای این امر هم آموزش سئو سایت از اهمیت زیادی ‏برخوردار است.

در نتیجه با آموزش دیدن در خصوص سئو شما می‌توانید فروش لباس خود را در شهرهای دیگر هم داشته ‏باشید. مثلا فردی که در مازندران است زمانی که سرچ می‌کند خرید لباس مردانه سایت شما را در نتیجه ‏برتر این کلمه ببینید به سایت شما آمده و آماده خرید از شما می‌شود. پس اگر سایت شما سئو خوبی داشته ‏باشد فروش شما تضمینی خواهد بود.

البته از اصل فروش کالاهای استراتژیک هم نباید غافل شد و می‌توان ‏گفت سئو نقش بازاریابی شما را بازی می‌کند، اینکه شما چه کالایی را روی سایت خود بارگزاری کنید که ‏فروش خوبی داشته باشد با شناخت بازار صورت می‌گیرد و ارتباطی به دنیای سئو و بهینه سازی موتورهای ‏جستجو ندارد.‏

برای آموزش سئو سایت شما گزینه‌های مختلفی را پیش رو خواهید داشت که هر کدام از آنها می‌تواند شما ‏را به مقصدی خاص برساند اما خیلی اهمیت دارد که مقصد درستی را برای خود پیاده‌سازی کنید. این مقصد ‏درست با انتخاب شما عملیاتی می‌شود. آموزش سئو بیشتر عرصه نمایان کردن نمونه‌های واقعی دنیای بهینه ‏سازی است و هر چقدر این آموزش‌ها به سمت نمونه‌های اجرایی پیش رود موفقیت شما هم در آن بیشتر ‏خواهد بود.‏

انتخاب درست آموزش برای سئو سایت

در نتیجه انتخاب درستی برای آموزش دیدن در خصوص سئو باید داشته باشید، ما همیشه به کسانی که ‏می‌خواهند این راه را شروع کنند و در ابتدای آن هستند توصیه می‌کنیم در آغاز با اصطلاحات و کلمات یا ‏بهتر است بگوییم ادبیات سئو آشنا شوند تا به یک زبان مشترک با دیگر سئوکاران برسند. ‏

یادگیری ابزارهای سئو؛ اهرم محکم استاد بزرگی سئو!‏

در مرحله بعدی بهتر است کار با ابزارهای سئو که انواع پولی و رایگان آن در اینترنت پیدا می‌شوند کار کنند ‏تا بتوانند مفاهیمی که یاد گرفته‌اند را از نزدیک لمس کنند. برای مثال زمانی که شما با یک ابزار یافتن ‏کلمات کلیدی مهم حوزه کاری خود کار می‌کنید می‌توانید کلمات پر سرچ را از کلمات کلیدی کم سرچ تر ‏جدا کنید و قدرت سئو خود را روی کلماتی بگذارید که پر سرچ تر بوده و در نتیجه ترافیک بیشتری را برای ‏شما خلق می‌کنند.

‏یا ابزارهای دیگری مثل ابزارهای دیدن امور سایت‌ها که به کمک آن می‌توانید هر کاری که ادمین سایت مورد ‏نظرتان انجام داده است را ببینید و از همه مهم‌تر بدانید چه بک لینک‌هایی را تهیه کرده است تا به رتبه‌های ‏برتر رسیده است. در نتیجه آموزش سئو ابزارها بسیار مهم است و باید آن را جدی گرفت و ریز به ریز آنها را ‏تمرین کرد.

آموزش سئو محتوا؛ همان چیزی که پادشاه است!‏

در مرحله بعدی به سراغ آموزش سئو محتوا باید رفت. در آموزش بهینه سازی محتوا باید انواع محتوا و نحوه ‏استفاده از هر یک را به خوبی بشناسید. اینکه محتوای خود را با چه استانداردهایی بهینه کنید که برای کاربر ‏و گوگل مفید واقع شود و این محتوا چگونه شما را به رتبه‌های برتر برساند همه و همه چیزهایی است که ‏باید یاد بگیرید و به مرور زمان در آن تجربه کسب کنید.

‏می‌توان گفت مهمترین مرحله آموزش سئو همین سئو محتوا است، که زبان سایت شما با گوگل و کاربرانتان ‏است. این زبان مشترک هر چقدر برای کاربر کاربردی‌تر باشد گوگل هم برای شما و محتوایتان ارزش بیشتری ‏قائل است و شما را به سمت رتبه‌های برتر خواهد برد.

برای همین است که شاید شنیده باشید می‌گویند ‏‎”‎‏محتوا پادشاه است” این اصطلاح که بین سئوکاران مطرح جهان بسیار متداول است نشات گرفته از سئو ‏محتوایی است که راجع به آن صحبت کردیم. در نتیجه با محتوایی که بتواند پادشاهی کرد می‌توان رتبه‌های ‏برتر گوگل را فتح کرد و درآمد فوق‌العاده‌ای از کلمات کلیدی مهم آن حوزه داشت.‏

یادگیری سئو تکنیکال؛ مجزا کردن شما از دیگران!‏

در مرحله بعدی نوبت به این می‌رسد که سری به دست و روی سایت خود بکشید و کدهای قالب یا زبان ‏سایت خود را بررسی کنید. البته سئوکاران حرفه‌ای در آغاز هر پروژه به سراغ این امر می‌روند زیرا نمی‌دانند ‏قبل از خود، چه بر سر سایت کارفرما آماده است.

ولی اگر شما در آغاز راه آموزش سئو هستید باید بدانید که ‏این مرحله برای شما واجب نیست و می‌توانید مراحل قبل که آسان‌تر است را ابتدای امر داشته باشید. ‏در مرحله سئو تکنیکال شما باید با دانش فنی در خصوص کدنویسی و برنامه‌نویسی آشنا باشید تا بتوانید در ‏آغاز ایرادات و باگ‌هایی که روی سئو سایت شما تاثیر بد دارد را شناسایی کرده و در جهت رفع آنها به مرور ‏زمان قدم بردارید.

برای اینکه باگ‌های سایت خود را پیدا کنید بسیار اهمیت دارد که با استانداردهای گوگل ‏آشنایی کامل داشته باشید تا بتوانید آنها را شناسایی کرده و رفع کنید. ‏یکی از بهترین مکان‌هایی که مشکلات تکنیکال سایت شما را نشان می‌دهد سرچ کنسول سایت شما است. با ‏مراجعه به ارورهایی که برای سایت شما توسط گوگل شناسایی شده است می‌توانید بسیاری از باگ‌ها را پیدا ‏کرده و جهت رفع آن اقدام کنید.

برای این کار کافیست هر اروری که دارید را سرچ کرده و با راه حل آن ‏آشنا شوید. البته اگر به دنبال حرفه‌ای شدن در این امر هستید پیشنهاد می‌کنیم از همین امروز به فکر ‏یادگیری و آموزش سئو تکنیکال باشید و تمامی نکات آن را بارها و بارها تمرین کنید تا در پروژه‌های مختلف ‏آنها را پیاده سازی کنید.

‏در پروژه‌های زیادی دیده شده است که تمامی آموزش سئو به خوبی در سایت رعایت شده است و به خاطر یک ‏اشتباه تکنیکال سایت تا مدت‌ها نتوانسته رشد کرده یا رتبه‌ای برتر برای کلمات کلیدی خود پیدا کنید. این ‏پروژه‌ها دقت و دانش تکنیکالی زیادی را می‌طلبد و با حل آنها سایت به یکباره رشدی اساسی را تجربه خواهد ‏کرد.‏

آموزش و یادگیری بهینه سازی آف پیج

این مرحله مرحله‌ی بسیار مهمی است و بیشتر سئوکاران حرفه‌ای این مرحله را مهم‌ترین قسمت دنیای سئو ‏می‌دانند، پس توصیه می‌کنیم برای آموزش و یادگیری سئو خارجی سایت وقت بیشتری را بگذارید و هر آنچه ‏که در خود دارید را رو کنید.

اگر بخواهیم به زبان ساده بیان کنیم که سئو خارجی یا همان آف پیج سئو ‏چیست باید بگوییم تمام آن کارهایی که شما تلاش می‌کنید در خارج از سایت خود برای سئو سایت انجام ‏دهید شامل همین سئو خارجی است.

این امر تلاش بسیاری می‌خواهد و یکی از مهم‌ترین کارهایی که برای ‏آن باید کرد برندسازی است. بگذارید با یک مثال مسئله را برای‌تان بیشتر باز کنیم. فرض کنید شما صاحب ‏برند دیجیکالا هستید و برندی ساخته‌ای که کل ایران آن را یا شناخته یا تجربه خرید فراوانی از آن داشته‌اند. ‏

در نتیجه علاوه بر اینکه سایت بهینه شده‌ای را برای خود دارید دیگران هم شما را در سایت خود توصیه ‏می‌کنند. نتیجه امر این است که شما آنقدر برند شده‌اید که دیگران به رایگان تبلیغ شما را کرده و لینک ‏سایت شما در سایت خود به عنوان یک منبع قرار می‌دهند. در نتیجه شما به کمک برندسازی موثر ‏توانسته‌اید به رایگان برای خود بک لینک بگیرید که این مهم‌ترین اتفاق در ‏off page seo‏ است.

‏‏ یک راه حل دیگر برای آموزش سئو خارجی سایت این است که شما بتوانید به رایگان و با ترفندهای مختلف ‏لینک سایت خود را به همراه کلمات کلیدی مهم خود در سایت‌هایی که به رایگان لینک می‌پذیرند قرار ‏دهید. در این صورت شما توانسته‌اید بدون هیچ هزینه‌ای صاحب بک لینکی موثر شوید که تاثیر آن روی سئو ‏خارجی سایتتان غیر قابل انکار است.

‏راه حل دیگری که برای سئو خارجی تعریف می‌شود و بسیار بین سایت‌ها عرف است خرید بک لینک است. ‏این خرید لینک را اگر بخواهیم واضح‌تر بیان کنیم باید بگوییم که شما به عنوان یک مدیر سایت به مدیر ‏سایت دیگری می‌گویید که در ازای پرداخت مبلغی لینک سایت شما را روی سایت خود بگذارید.

حال این ‏لینک می‌تواند در قالب لینک‌های ساید باشد که در کنار یا زیر سایت‌ها در قسمت فوتر تا به حال دیده‌اید یا ‏می‌تواند در قالب رپورتاژها باشد که شما با ارائه متنی کاربردی برای کاربران آن سایت لینک‌های خود را هم ‏در سایت مقصد قرار می‌دهید. ‏از دید گوگل این لینک‌ها اهمیت بسیار بالایی دارد و این نشاندهنده اعتبار شما بین سایت‌های حوزه کاری ‏خودتان است.

این کار در بین وبمستران بسیار عرف است و همیشه جز لاینفک پروژه‌های سئو به حساب ‏می‌آید پس این یادگیری سئو خارجی از این سه طریق را هیچ موقع فراموش نکنید. برای همین است که ‏سئو خارجی اهمیت ویژه‌ای برای سئوکاران دارد و بیشترین بودجه هر سازمان که نیازمند پیشرفت سئو خود ‏است برای این مقوله در نظر گرفته می‌شود.

‏رقابت کسب لینک از سایت‌های مختلف در سایت‌های هر حوزه کاری متفاوت است. برای مثال در حوزه ‏گردشگری و رزرو هتل در ایران رقابت دریافت و کسب لینک از سایت‌های مختلف بسیار بسیار بالا بوده و در ‏حوزه‌های کم رقابتی تر مانند کلمات خدماتی مثل تعمیر یخچال و فریزر شاهد لینکسازی هستیم. پس با ‏توجه به پروژه‌ای که دارید باید بودجه برای لینکسازی خارجی خود در نظر بگیرید که این بودجه بندی از ‏مهم‌ترین کارها در پروژه است.

دوره آموزش سئو خوب است؟

به طور قطع اگر قصد دارید در حوزه بهینه سازی موتورهای جستجو فعالیت کنید نیاز به دوره آموزش سئو ‏حرفه‌ای خواهید داشت که توسط فرد حرفه‌ای تهیه شده باشد.

استاد دوره آموزش سئو

اگر دوری در فضای وب بزنید می‌بینید افرادی هستند که بعضا خود را فردی محکم و قدرتمند در دنیای سئو ‏نشان می‌دهند ولی زمانی که از آنها رزومه پروژه‌های موفق را می‌خواهید حرفی برای گفتن ندارند. اینگونه ‏افراد فقط برای فروش دوره های آموزشی سئو خود اقدام به این شعارها می‌کنند.

پس در نظر داشته باشید ‏اگر می‌خواهید در دوره آموزشی سئو شرکت کنید حتما جایی را در نظر بگیرید که سابقه حرفه‌ای در مطرح ‏سازی کیس استادی یا نمونه کارهایی که اجرایی کرده‌اند داشته باشد زیرا مهم‌ترین امر در بحث سئو انتقال ‏همین تجربیات از افراد با تجربه‌تر به افراد بی تجربه است.

سرفصل های ارائه شده در دوره آموزشی بهینه سازی

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کرد سرفصل‌های ارائه شده در دوره مورد نظر است. سرفصل‌ها هر چقدر ‏فنی تر و نزدیک‌تر به نمونه‌های عینی باشد و به دور از بدیهیات مانند سئو چیست؟ باشد نتیجه آن دوره برای ‏شما بهتر خواهد بود. پس قبل از شرکت در دوره از استاد سئو دوره آموزشی بخواهید که چارت آموزشی سئو ‏را به شما ارائه دهد تا بتوانید با جستجو در وب ببینید که برای شما کارآمد خواهد بود یا خیر.

زمان ارائه دوره آموزشی سئو

مطلب دیگری که باید به آن توجه کنید مدت زمان دوره است. مدت زمان دوره سئو نمی‌تواند چیزی کمتر از ‏‏۱۵ الی ۳۰ ساعت باشد. زیرا با بیان اصطلاحات و کاربردهای هر یک در این مدت زمان دوره به پایان خواهد ‏رسید. پس دقت کنید به دنبال دوره جامع آموزش سئو باشید و از افرادی که یک دوره سئو را با ۳ الی ۴ ‏ساعت ارائه برای شما برپا می‌کنند بترسید!

تمامی مواردی که قسمت بالاتر این مطلب برای شما بیان شد هر ‏کدام ساعت‌ها زمان می‌برد و دنیای بی انتهایی از دانش است.

در نتیجه کسی که به شما می‌گوید با یک دوره ‏‏۲ ساعته استاد سئو می‌شوید چیزی جز کلاهبرداری نخواهد بود و سعی کنید که در دوره جامع آموزش سئو ‏شرکت کنید حتی اگر ماه‌ها به طول انجامد ارزشش را دارد زیرا تمامی ابعاد سئو را برای شما نمایان خواهد ‏کرد.

استفاده از نمونه های عملی و اجرایی پروژه های سئو

اگر در دوره آموزش سئو شرکت می‌کنید حتما در نظر داشته باشید که مهم‌ترین چیز برای شما بی نهایت ‏مثال و پروژه‌های اجرایی است که استاد سئو شما اجرا کرده است. حتما از استاد خود بخواهید شما را در ‏پروژه‌های خود راه داده و با پیچ و خم‌های آن آشنا کند، فقط در این صورت است که شما می‌توانید به ‏صورت تجربی با دنیای سئو درگیر شده و موفق از آن بیرون بیایید.

البته که به مرور شما می‌توانید روی پروژه ‏سایت خود هم متمرکز شوید و همراه با نمونه عینی که اجرایی می‌کنید موفقیت‌ها و کارهای درست سئویی ‏خود را روی سایت خود اعمال کنید تا در کوتاه مدت نتیجه‌های مشابهی را بگیرید. البته ناگفته نماند که هر ‏پروژه با پروژه دیگر تفاوت‌های کلیدی دارد و شبیه به هم نیست ولی در اکثر موارد می‌توان تجربیات را به ‏پروژه‌های مختلف ربط داد و نتیجه‌ای به صورت حدودا مشابه گرفت.‏

آموزش رایگان سئو؛ امکانی که وجود دارد؟!‏

بله درست شنیدید آموزش رایگان سئو ؛ خوب است بدانید که پاسخ ما به این سوال بله است زیرا شما ‏می‌توانید با مراجعه به بخش‌های مختلف سایت ما آموزش‌های کاربردی رایگان سئو را ببینید و در پروژه‌های ‏خود اعمال کنید.

این آموزش‌ها شامل هیچ هزینه‌ای نشده و به راحتی می‌توانید سایت خود را تا حد ایده‌آلی سئو کنید. اما ‏زمانی هم هست که شما با توجه به آموزش سئو رایگان به بن‌بست می‌رسید و راه حل منطقی دیگری برای ‏مشکل خود پیدا نمی‌کنید این درست زمانی است که شما نیاز به آموزش‌های حرفه‌ای سئو خواهید داشت و ‏می‌توانید با مراجعه به آموزش‌های حرفه‌ای‌تر که شامل هزینه‌های محدودی می‌شود خود را به روزتر کرده و ‏مشکل خود را حل کنید.

همیشه به دنبال دوره آموزش سئو رایگان باشیم؟!‏

البته ناگفته نماند که آموزش رایگان سئو در سایت‌های زیادی ارائه می‌شود و مطالب زیادی را در این خصوص ‏می‌توانید یافت کنید اما استناد به علمی بودن و درست بودن آن کارها هم اهمیت ویژه‌ای دارد.

ممکن است ‏شما به کمک یک آموزش رایگان در خصوص سئو یک کار اشتباه روی سایت خود انجام دهید که جبران ‏ناپذیر باشد و منجر به پنالتی شدن سایتتان شود.

در این صورت خارج شدن از حالت پنالتی گوگل بسیار ‏سخت خواهد بود و اگر هم امکان‌پذیر باشد به سرعت عملیاتی نخواهد شد. در نتیجه با مطالعه بیشتر در ‏خصوص سئو از کارهایی که مطمئن هستید به شما ضربه نمی‌زند رونمایی کنید تا نتیجه بهتری را بگیرید.‏

پس می‌بینید که همیشه به دنبال رایگان بودن هم خوب نیست و می‌تواند ضربه محکمی به شیرازه سایت ‏شما بزنید. گاهی اوقات هزینه کردن برای شرکت در دوره یک استاد سئو خوب ولو اینکه زمان این دوره ‏محدود باشد بسیار کارسازتر از مطالب آموزش رایگان سئو است که به وفور در سطح اینترنت دیده می‌شود.

‏زیرا اینگونه دوره‌ها دیگر محدود به توضیحات شفاهی نیست و چیزی نیست که به رایگان بتوان ارائه داد. در ‏نتیجه این هزینه را شما برای تجربه‌ی یک فرد باتجربه پرداخت می‌کنید که ارزش آن بسیار بالاست. این ‏دوره‌های آموزشی می‌توانید در قالب وبینار یا فیلم آموزش سئو باشد که به شما ارائه می‌شود یا به صورت ‏حضوری در فضایی باشد. البته که تفاوتی ندارد و مهم علمی بودن این دوره است.‏

آموزش رایگان سئو وردپرس را از کجا بیابیم؟

سئو وردپرس با دیگر پلتفرم‌های اجرایی سایت تفاوت آنچنانی ندارد ولی به واسطه سهولت استفاده وردپرس ‏می‌توان گفت آموزش رایگان سئو وردپرس هم دست‌یافتنی‌تر از دیگر سی ام اس ها است. سئو وردپرس با ‏توجه به اپن سورس بودن آن راحت‌تر بوده و تمایلات یک سئوکار به راحتی در آن قابل اجرا خواهد بود. ‏همچنین به واسطه پلاگین‌های کاربردی که این ‏CMS‏ دارد و به رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد ‏می‌توان سئو کاربردی‌تر را تجربه کرد. ‏

چند مورد از این پلاگین‌ها که سئوکاران به وفور از آنها استفاده می‌کنند، یوست و رنک مث است که روی وردپرس ‏شما نصب شده و امور اولیه سئو داخلی سایت شما را کنترل و مدیریت می‌کند. آموزش رایگان سئو وردپرس ‏در خصوص پوست را می‌توانید از این سایت و قسمت آموزشی بلاگ سایت دریافت کنید و با استفاده از آن ‏سر و سامانی به سئوon page‏ سایت خود بدهید.

آموزش این پلاگین کار پیچیده و سختی نیست و به مرور ‏زمان و با کسب تجربه بیشتر می‌توانید کار به کمک آن را تسریع کنید و به راحتی یک محتوایی که در سایت ‏شما بارگزاری شده است را سئو کنید.

‏این پلاگین به رایگان خطاهای احتمالی تعریف شده شما را به شما نشان می‌دهد تا از آنها جلوگیری کنید. ‏البته ناگفته نماند که این پلاگین همانند یک ربات عمل می‌کند بالطبع خطاهای تعریف نشده شما را ‏نمی‌تواند بگیرد برای همین باید همیشه به دنبال آموزش سئو وردپرس باشید و از تجربیات اساتیدی که صرفا ‏با وردپرس کار می‌کنند استفاده کنید.

دنیای وردپرس دنیای گسترده‌ای است که می‌توان با یافتن نکاتی مهم ‏در آن سایتی بهینه شده برای موتورهای جستجو و حتی کاربران داشت تا در نتایج بهتر دیده شوید.‏

اهمیت یادگیری سئو در چیست؟

اگر بخواهیم به صورت واضح بیان کنیم که اهمیت یادگیری سئو چیست باید بگوییم دقیق‌ترین اهمیتی که ‏دارد کسب ترافیک موثر برای ختم شدن به یک هدف مشخص مانند کسب درآمد بیشتر است. البته که این ‏هدف می‌تواند در جهت برندسازی هم باشد که در بسیاری از شرکت‌های بزرگ ایرانی شاهد آن هستیم.

ولی ‏از همه این موارد که گذر کنیم پر اهمیت‌ترین نکته برای یادگیری سئو در این است که می‌توان گفت کم ‏هزینه‌ترین روش برای بیشترین حجم بازاریابی اینترنتی است که می‌توان یافت. ‏

Seo‏ در مقایسه با ‏Sem‏ هزینه‌های بسیار محدودتری دارد. شما فرض را بر این بگیرید که می‌خواهید در ‏کلمه خرید خودرو بالا باشید. برای اینکه در این کلمه رشد کنید راه‌های زیادی دارید ولی اگر به سراغ ‏SEM‏ ‏یا همان تبلیغات کلیکی که برترین آنها ادز گوگل است بروید می‌بینید که هزینه‌های گزافی برای هر کلیک ‏این کلمه باید پرداخت کنید که ممکن است به هیچ نتیجه‌ای هم ختم نشده و در نهایت به هدف خود یعنی ‏فروش خودرو نرسید بعد از به پایان رسیدن اعتبار مالی شما در گوگل ادز هم تبلیغ شما از روی گوگل ‏برداشته شده و به دست فراموشی سپرده خواهید شد. حال بیایید همین مورد را در خصوص ‏SEO‏ بررسی ‏کنیم. ‏

برای پیشرفت سایت و رسیدن به رتبه یک گوگل در کلمه‌ای مانند خرید خودرو شاید ماه‌ها زمان بگذارید و ‏تلاش کنید اما این را می‌دانید که بعد از رسیدن به رتبه‌های برتر در صورت ادامه روند رشد همیشه در نتایج ‏بالا خواهید بود و این قدرت سئو را به رخ می‌کشد. یعنی شما با ایجاد استراتژی سئو اصولی توانسته‌اید ‏رتبه‌ی برتر را تا زمان زیادی برای خود کرده و از آن کسب درآمد فوق‌العاده‌ای کنید. پس می‌بینید که اهمیت ‏یادگیری سئو از هر چیزی در کسب و کار اینترنتی واجب‌تر بوده و همین امروز باید به دنبال آن باشید.

آیا بهتر نیست سئو سایت خودمان را انجام دهیم؟

به طور قطع با هزینه‌های سئو در بلندمدت زیاد خواهد بود و باید فردی که اجرای پروژه سئو را به عهده ‏می‌گیرد از علم خوبی برای این کار برخوردار باشد در غیر این صورت تمامی منابع مالی از بین خواهد رفت.

‏پس قطعا اگر خودتان سایت را سئو کنید از هزینه‌های اصلی آن کاسته خواهد شد و فقط هزینه‌های اجرایی ‏را در پیش خواهید داشت. آموزش سئو و بهینه سازی سایت یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید آن ‏را امتحان کنید. به کمک آموزش ‏seo‏ شما می‌توانید در مدت کوتاهی یک متخصص با تجربه شده و دیگر به ‏هیچ سئوکاری پولی را ندهید. ‏

این در شرایطی است که شما از همه بهتر کسب و کار خود را می‌شناسید در نتیجه خیلی بهتر از فردی که ‏استخدام می‌کنید می‌توانید سایت خود را سئو کنید. از مهم‌ترین چیزهایی که در دوره آموزشی سئو یاد ‏می‌گیرید این است که چگونه محتوای خوب برای سئو سایت بنویسید و می‌توان گفت این مهم‌ترین چیزی ‏است که باید برای سئو سایت یاد بگیرید. حال اگر اصول یک محتوای خوب را بشناسید با توجه به شناختی ‏که از کسب و کار خود هم دارید قطعا بهترین محتوا را خلق خواهید کرد یا حداقل می‌توانید به محتوانویس ‏خود بهترین جهت کاری را بدهید. یادتان هست که گفتیم محتوا پادشاه است، پس این نکته را تا همیشه ‏جدی بگیرید.‏

انواع آموزش سئو را بشناسید

اگر بخواهیم یادگیری سئو را دسته بندی کنیم باید به دو دسته کلی تقسیم شوند. دسته اول سئو مبتدی و ‏دسته دوم سئو پیشرفته.‏

آموزش سئو مبتدی

آموزش سئو مبتدی مختص افرادی است که دانش اندکی در خصوص سئو سایت دارند و در آغاز کار ‏هستند، در این دوره‌های آموزشی سئو شما بیشتر با تعاریف سئو و مفاهیم کلی آشنا خواهید شد و در نهایت ‏این گونه دوره‌ها ختم به عیب‌یابی کامل از متن ارائه و سئو بیس کردن این متن خواهد بود. در واقع اگر ‏بخواهیم واضح‌تر بیان کنیم سئو داخلی سایت به شما آموزش داده خواهد که به کمک آن ایراداتی که درون ‏سایت شما وجود دارد رفع خواهد شد. ‏

سئو مبتدی برای افرادی مناسب است که می‌خواهند کلیات این کار را دانسته و به دنبال اجرای پروژه‌های ‏سنگین سئویی نیستند. این دوره‌ها بیشتر برای مدیران کسب و کار ارائه می‌شود که می‌خواهند روی کار تیم ‏سئو خود نظارت داشته باشند و بیشتر حکم نظارتی دارد.

آموزش سئو پیشرفته

بعد از گذر کردن از دوره مبتدی سئو نوبت به دوره پیشرفته سئو می‌رسد که اهمیت بسیار ویژه‌ای برای ‏وبمستران خواهد داشت. به کمک این نوع از دوره شما می‌توانید برای تیم خود استراتژی سئو بچینید و با ‏توجه به مدت زمانی که برای امور تعیین می‌کنید به هدف‌های خود برسید. از مهم‌ترین اهدافی که در پایان ‏دروره آموزش حرفه ای سئو تجربه خواهید کرد این است که برای هر کلمه‌ای که مد نظر داشته باشید ‏می‌توانید استراتژی چیده و بر رقیبان آن کلمات چیره شوید. ‏منبع:فراسئو

منبع:https://faraseo.net/seo-tutorial/art…r-to-advanced/
انجمن تخصصی وب هاستینگ ایران
جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ به انجمن تخصصی وب هاستینگ ایران مراجعه نمایید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 4 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
WhatsApp chat