فناوری اطلاعات

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای کشتی‌ها و هواپیماها تایید شدکمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا به شرکت اسپیس ایکس متعلق به ایلان ماسک اجازه داد از شبکه اینترنت ماهواره ای استارلینک در وسایل نقلیه شامل خودروهای سنگین، کشتی‌ها و هواپیماها استفاده کند.

به گزارش ایسنا، شبکه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک مدت‌ها در تلاش برای گسترش مشتریانش از کاربران عادی اینترنت پرسرعت در مناطق روستایی و دورافتاده به مشتریان تجاری در حوزه‌های پرمنفعت تر خودرو، کشتیرانی و هواپیمایی بود.

کمیسیون ارتباطات فدرال در این اجازه نامه که روز پنج شنبه منتشر شد، اعلام کرد موافقت با کلاس جدید پایانه ها برای سیستم ماهواره ای اسپیس ایکس، دامنه توانمندیهای پهنای باند را برای تامین تقاضای کاربری رو به رشد در وسایل نقلیه، توسعه می دهد.

اسپیس ایکس از سال ۲۰۱۹ حدود ۲۷۰۰ ماهواره استارلینک را به مدار زمین ارسال کرده است و صدها هزار مشترک دارد که بسیاری از آنها با استفاده از یک دستگاه پایانه ۵۹۹ دلاری، برای استفاده از اینترنت پرسرعت استارلینک، ماهانه ۱۱۰ دلار پرداخت می کنند.

این شرکت در سال‌های اخیر تلاش کرده است ایرلاین‌ها را برای اینترنت وای فای درون پروازی جذب کند و با شرکتهایی نظیر هاوایی ایرلاینز و جی اس ایکس قرارداد بسته است.

بر اساس گزارش رویترز، ایلان ماسک که موسس و مدیرعامل اسپیس ایکس است، پیش از این اعلام کرده بود نوع وسایل نقلیه ای که انتظار می رود استارلینک در آنها مورد استفاده قرار گیرد شامل هواپیما، کشتیها، کامیونهای بزرگ و کاروانهای مسافرتی هستند.

انتهای پیاممنبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − دو =

دکمه بازگشت به بالا