بدون دسته بندی

ایرادات رایج پکیج های دیواری و به اشتراک گذاری راهنمای تعمیر آنها


مشکلات رایج پکیج دیواری و رفع این مشکل:
یکی از رایج ترین مشکلات پکیج دیواری در تعمیر پکیج که منجر به اختلال در عملکرد دستگاه میشود

پایین بودن درجه مانومتر
( bar ) دستگاه میباشد که باعث عدم فعالیت قطعه پرشر آب میشود و اجازه فعالیت به دستگاه را نمیدهد.

در ابتدا باید شیر آبی رنگ یا مشکی که در زیر دستگاه تعبیه شده را به آرامی باز و اجازه دهید بار دستگاه بین درجه 1 و 2 ( 1.5 )

قرار گیرد سپس شیر را بسته و دستگاه را ریست ( راه اندازی مجدد ) نمایید دستگاه شروع به کار خواهد کرد.

تعمیر پکیج

نکته قابل توجه در رفع مشکلات رایج پکیج دیواری
این میباشد که درجه مانومتر ( بار دستگاه ) نباید پایین تر از 1.5 درجه باشد. علت پایین آمدن درجه مانومتر خارج شدن آب از مدار دستگاه میباشد

یعنی ریزش آب از شیر آلات رادیاتورها، خرابی رادیاتورها، اتصالات دستگاه یا قطعات داخلی دستگاه باشد که به سرعت میبایست اقدام به رفع مشکل نمود.

تعمیر پکیج بوتان در پرند از موضوعات مهمی که باعث می‌شود پکیج به خوبی کار خود را انجام دهد میزان فشار و یا بار مناسب دستگاه است.

اصلا این دستگاه‌ها به کلید نیم بار مجهز شده‌اند تا در صورت پایین آمدن و کمتر شدن بار دستگاه از نیم بار بصورت اتوماتیک خاموش شوند
و در صورت بالا رفتن فشار هم باید منتظر تبعاتی مانند ترکیدن لوله‌های گرمایش، خراب شدن منبع انبساط پکیج و یا هر مشکل دیگری باشیم.

تعمیر پکیج شوفاژ دیواری باید همیشه بر روی 1.5 بار یا فشار تنظیم شود و این بهترین میزان فشار برای پکیج است.

حالا یکی دو دهم پایین‌تر و یا بالاتر مشکلی را برای پکیج ایجاد نمی‌کند ولی نباید اجازه داد تا این میزان فشار کمتر و یا زیادتر شد.
در تعمیر پکیج قبل و حل مشکلات رایج پکیج دیواری از ورود به مبحث کم و زیاد کردن فشار و یا بار پکیج توجه به این نکات ضروری است.

که اگر مرتبا فشار و یا بار دستگاه شما دچار نوسان است قطعا مشکلی در دستگاه وجود دارد.
7 مشکل رایج پکیج ها کدم اند؟
1. نبود گرما و آب گرم
اولین مورد از 7 مشکل رایج پکیج ها نداشتن آب گرم و از کار افتادن سیستم گرمایشی است. خرابی دریچه، خرابی هواکش، خرابی ترموستات یا سطح کم آب در مخزن و پکیج به عنوان دلایل این مشکل مطرح هستند.

2. نشت و ه کردن
گاهی شل بودن اتصال یا نشتی لوله منجر به کم شدن فشار یا تاثیرگذاری در بخش های دیگر می شود. لازم است که از محکم بودن اتصالات و نبودن حفره در مخزن مطمئن شوید.

3. صدای سوت و صداهای ناهنجار
سومین مورد از 7 مشکل رایج پکیج ها صداهایی مانند سوت یا صداهای عجیب داخل پکیج است. این مشکل ممکن است در اثر وجود ذرات آهک در باشد. بهتر است بدانید که رسوبات ناشی از آب بسیار مخرب بوده و می تواند باعث صدمه دیدن پکیج و رادیاتور شود. این رسوبات باعث کم شدن فشار آب می شوند. لذا سعی کنید همیشه از رسوب گیر در سر راه آب و پکیج خود استفاده کنید و حداقل در هر فصل فیلتر های داخل مخزن را تعویض کنید

4. خارج شدن نور پیلوت
این اتفاق معمولا به دلیل شکسته شدن ترموکوپل است. ترموکوپل وسیله ای است که برای اندازه گیری و اعلام دما استفاده می شود. از بین رفتن عایق و یا شکسته شدن مهر و موم استفاده شده در پکیج می تواند علت خارج شدن نور و آتش پیلوت باشد.

5. افت فشار
چهارمین مشکل از 7 مشکل رایج پکیج ها افت فشار است. دلایل مختلفی برای افت فشار وجود دارد. به غیر از تاثیراتی که خارج از پکیج و سیستم شوفاژ دیواری است، مسائلی مانند آسیب دیدن شیر تخلیه فشار یا نشتی داخل سیستم از دیگر دلایل افت فشار در داخل پکیج های شوفاژ است.

6. یخ زدگی لوله
اگر پکیج خطایی مبنی بر سرد بودن را نشان می دهد، باید یک بار پکیج را خاموش و روشن( ریستارت ) کنید. اگر مشکل همچنان باقی بماند احتمالا لوله حاوی مواد مایع است یا منجمد شده است.

7. گرم نشدن رادیاتور ها
آخرین مورد از 7 مشکل رایج پکیج ها گرم نشدن رایاتور ها است. این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. بهتر این است که ابتدا رادیاتور ها را هواگیری کنید. اگر مشکل حل نشد، احتمالا پمپ پکیج دچار مشکل شده است.
دلیل خاموش شدن ناگهانی پکیج‌های دیواری می تواند موارد زیر باشد:
✔ افت فشار پکیج که به دلیل کاهش یا افزایش فشار آب رخ دهد.

✔ مشکلات ترموستات

✔ نشت کردن پمپ و خراب بودن آن

✔ شیرهای آب را تا انتها باز کنید.

✔ قطع جریان الکتریکی در پکیج
راه حل های ارائه جهت رفع ایرادات پکیج

1 پکیج دیواری خود به خود خاموش می گردد؟
یکی از رایج ترین ایرادات پکیج های دیواری، خاموشی ناگهانی آن می باشد. امکان دارد این مشکل هر چند دقیقه یک مرتبه پیش بیاید. علت خاموش شدن پکیج دیواری به شکل خود به خود، به وجود تعدای سوییچ ایمنی مربوط می باشد که در صورت به وجود آمدن مشکل در عملکرد پکیج فعال شده و جهت جلوگیری از پیش آمدن حادثه خطرناک مثل انفجار و گرفتگی پکیج را سریع خاموش می کنند. ولی دلیل خاموش شدن ناگهانی سیستم عل زیر دخیل می باشند:

✔ افت فشار پکیج

✔ نشتی و یا خرابی پمپ

✔ مشکل در ترموستات

✔ بسته بودن شیرهای آب

✔ کمبود و یا نبود گاز

✔ برای رفع این قبیل مشکلات ابتدا هر یک از قطعات عنوان شده را برسی کرده و هر کدام ایراد داشت را تعویض نمایید.

2 پکیج دیواری روشن نمی گردد؟
از رایج ترین مشکلات پکیج های دیواری، عدم روشن شدن آن به علت های گوناگون می باشد. از اصلی ترین دلایل آن گرفتگی لوله ها به وسیله هوا و یا رسوب می باشد. علاوه بر آن این امکان وجود دارد که به علت عدم تنظیم فشار پکیج، دستگاه نمی تواند روشن شود. مشکل در مشعل و شمعک پکیج و یا بالا رفتن زیاد دمای آب از دلایل دیگر روشن نشدن پکیج می باشد.

3 فشار پکیج دیواری افت پیدا می کند؟
کاهش فشار پکیج از مشکلاتی است که می تواند باعث اختلال در عملکرد پکیج و مشکلات دیگر در سیستم شده و از علت های رایج آن می توان به خرابی شیر اطمینان، ایراد در گیج فشار و یا گرفتگی هوای رادیاتور می باشد و برای حل آن شیر اطمینان را بررسی کرده و در صورت خرابی آن را تعویض نمایید. سپس گیج فشار را چک کرده و در صورتی که هیچ کدام مشکلی نداشت رادیاتورها باید هواگیری شود.

4 دلیل نشتی پکیج دیواری را بررسی کنید؟
نشتی پکیج از مسایٔل ساده ای بوده که به راحتی می توان آن را حل کرد ولی در صورتی که به موقع آن را تعمیر نکنید می تواند مشکلات و خسارات جدی ای به وجود بیاورد. دلیل نشتی پکیج می تواند ایجاد ترک در مبدل حرارتی، نشت آب از پمپ، نشتی اتصالات، شل شدن اتصالات، ایراد دیافراگم منبع انبساط و یا مشکل در شیر اطمینان باشد و برای رفع آن محل نشت را پیدا کرده و به هر کدام از مواردی که در بالا عنوان شد مربوط بود، آن قطعه را تعویض نمایید.

5 چرا پکیج دیواری صدای ناهنجار می کند؟
با استفاده مکرر از پکیج و به مرور زمان،‌ مشکلاتی در پکیج بروز پیدا کرده که این مشکل باعث تولید سر و صداهای ناهنجاری در پکیج می شود. از رایج ترین دلایل این صدای ناهنجاروجود حباب های هوا در داخل پمپ می باشد و به راحتی با باز کردن شیر باد پمپ، باد موجود در پمپ تخلیه می شود.برنامه نویس
جهت کسب اعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا