فناوری های نوین

ایجاد و احیای دفتر بین‌الملل در سازمان تجاری سازی جهاددانشگاهیبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی، مسعود ابراهیمی معاون و رئیس سازمان تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان جهاد دانشگاهی در بازدید خود از پارک ملی علوم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی اظهار کرد: ما در حال راه اندازی و احیای دفتر بین‌الملل در سازمان تجاری سازی هستیم. این دفتر قرار است از دو مسیر فعالیت‌های بین‌المللی ما را تامین کند.

وی افزود: مسیر ابتدایی به توانمندسازی خود شرکت‌ها مربوط می‌شود تا آنها مسیر ورود به بازارهای بین‌المللی را فرا گیرند. مسیر بعد به استفاده از کارگزاران برمی‌گردد.

ابراهیمی در توضیح بهره گیری از کارگزاران برای ایجاد بازار فروش برای محصولات خلاقه و فناورانه اضافه کرد: مسیر استفاده از کارگزاران یعنی شرکت‌هایی که دارای محصول هستند، محصول خود را در اختیار کارگزاری‌ها قرار می دهند تا آنها محصول شرکت‌ها را صادر کنند و به عنوان دستمزد هم حق‌الزحمه دریافت کنند. این امر در حال شکل‌گیری است و این نوید را می دهم اولین دستاوردهایش را در اواخر امسال یا اوایل سال آینده ارائه کند.

وی در مورد ایجاد رویان فرهنگی هنری با تکیه بر پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی اظهار داشت: رویان در سطح کشور و در حوزه کاری تخصصی خود، یک برند محسوب می‌شود؛ به‌نحوی‌که هر جایی از رویان نام برده شود شناخته شده است. این ویژگی هم در داخل و هم در خارج از کشور دیده می‌شود. پارک علم و فرهنگ شاید امروز در جایگاه رویان نباشد و با آن فاصله داشته باشد اما به واسطه ظرفیت‌هایی که در آن موجود است امیدواریم پتانسیل‌های بالقوه به پتانسیل‌های بالفعل تبدیل شود تا همانند رویان به عنوان برند در سطح کشور فعالیت کند و به یک برند بین المللی تبدیل شود.

معاون و رئیس سازمان تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان جهاد دانشگاهی پیرامون ظرفیت های اقتصادی فعالیت های نرم نیز گفت: همانگونه که گفتم یک سری برنامه های عمومی در این رابطه وجود دارد که همه حوزه ها را در بر میگیرد. در حوزه فرهنگ و هنر نیز ظرفیت های ملی بودن پارک فناوری های نرم و بازارهای روبه رشد فرهنگ و هنر می‌تواند یک مزیت نسبی برای ما باشد تا به صورت جدی تر به این حوزه ورود کنیم.

ایمانی خوشخو رئیس پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی نیز در ادامه این بازدید گفت: ما تمرکز خود را بر این مهم گذاشته ایم که بتوانیم حوزه فناوری های نرم و صنایع فناورانه جریان اقتصادی ایجاد کنیم و حوزه فرهنگ و هنر علاوه بر درآمدزایی بتواند در شاخص سرانه اقتصادی کشور نیز موثر واقع شود.

وی ادامه داد: ما در پارک تنها به شرکت های پایتخت بسنده نکردیم بلکه با ایجاد نمایندگی هایی در سطح کشور شرکت های توانمند را شناسایی کرده و با برنامه ریزی و برگزاری برنامه هایی از قبیل جایزه ها و جشنواره های مختلف سعی کردیم تا حوزه فرهنگ و هنر را به حوزه های اقتصادی متصل کنیم.

خوشخو پیرامون این بحث افزود: به عنوان مثال جشنواره طلا و جواهر استعدادها را در زمینه طراحی طلا و جواهر در سطح کشور شناسایی کرد و با توجه به حضور رئیس صنف بسیاری از آنها در بازار حرفه ای طلا و جواهر مشغول به فعالیت شدند.

رئیس پارک علم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی ادامه داد: ظرفیت‌سازی برای اشتغال دانش‌بنیان فارغ‌التحصیلان رشته‌های علوم انسانی، گردشگری، هنر و فناوری اطلاعات، توسعه زیرساخت‌های ارتقای توسعه، کارآفرینی فرهنگی و حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان و خلاق در حوزه‌های مختلف از برنامه های اصلی پارک علم و فرهنگ است.

وی گفت: یکی از برنامه های چهارساله دوم ما در پارک این است که تسهیلات را فراهم و موانع را برطرف کنیم تا شرکت های دانش بنیان حوزه فرهنگ و هنر بتوانند با بازارهای خارجی ارتباط بگیرند؛ این امر جزو برنامه ها و شاخص تولید ما در ۴۰ سال دوم انقلاب نیز هست.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا