فناوری اطلاعات

انگلیس نگران نفوذ آمازون و مایکروسافت در خدمات ابری شددیده بان رقابت انگلیس هشدار داد خدمات ابری شرکتهای آمریکایی آمازون و مایکروسافت ممکن است رقابت در میان شرکتهای اینترنتی این کشور را محدود کنند.

به گزارش ایسنا، دیده بان رقابت انگلیس (آفکام) اعلام کرد در بررسی یک ساله بازار خدمات ابری، شواهدی از بکارگیری شیوه هایی یافته است که سوئیچ و استفاده از خدمات ابری متعدد را برای افراد دشوارتر می کنند. این رگولاتور به خصوص نگران نفوذ آمازون و مایکروسافت در این بازار است.

فرگال فاراگر، مدیر آفکام که مسئول مطالعه بازار خدمات ابری بوده است، در بیانیه‌ای گفت: موانع جدی برای استفاده از خدمات دیگر، به رقابت در این بازار رو به رشد سریع آسیب زده است. تصور می‌کنیم که بررسی عمیق‌تری نیاز است.

 آفکام که بر برادکست، مخابرات و خدمات پستی هم نظارت دارد، اکتبر گذشته به دلیل نگرانی از محدود شدن نوآوری و رشد در بازار خدمات ابری به دلیل نفوذ بالای خدمات ابری شرکت AWS آمازون، آزور مایکروسافت و گوگل کلود، تحقیقاتی را در این خصوص آغاز کرد. این سه شرکت چهار پنجم درآمد  بازار زیرساخت ابری عمومی انگلیس که بنا بر اعلام آفکام، ارزش آن ۱۵ میلیارد پوند (۱۸.۷ میلیارد دلار) است را در اختیار دارند.

این رگولاتور انگلیسی اعلام کرد بازار زیرساخت ابری را به سازمان رقابت و بازار ارجاع می‌دهد تا تحقیقات بازار را انجام دهد. گزارش نهایی آفکام در مورد یافته‌هایش و تصمیم در این باره پیش از پنجم اکتبر گرفته خواهد شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، یک سخنگوی مایکروسافت گفت: ما نسبت به تضمین رقابت پذیری بالای صنعت ابری انگلیس و حمایت از پتانسیل تحویل آفرین فناوریهای ابری برای کمک به سرعت بخشیدن به رشد همه بخشهای اقتصاد انگلیس، متعهد مانده ایم. اما آمازون در این باره اظهارنظر نکرد.

انتهای پیاممنبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا