فناوری های نوین

انعقاد ۲۰ میلیون دلار قرارداد با دانش بنیانها برای ساخت کاتالیستبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، دومین رویداد پتروفن با شعار «مسیر نوآوری پتروشیمی» از ۱۲ تا ۱۴ آذرماه ۱۴۰۲ با حضور مدیران ارشد صنعت پتروشیمی کشور در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار شد.

سپهدار انصار نیک، مدیرعامل پتروشیمی بندرامام در حاشیه این رویداد گفت: رویداد پتروفن فرصتی ارزشمند برای شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های پتروشیمی است تا بتوانند با یکدیگر آشنا شوند و زمینه‌های همکاری مشترک را بررسی کنند.

وی با اشاره به تبدیل شدن تفاهم‌های همکاری به قرارداد افزود: پتروشیمی بندر امام در زمینه‌های مختلف از جمله کاتالیست، تجهیزات، ماشین‌آلات و مواد اولیه با شرکت‌های دانش‌بنیان همکاری می‌کند و در سه ماهه اخیر دو قرارداد بزرگ با شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در زمینه ساخت کاتالیست به ارزش بیش از ۲۰ میلیون دلار منعقد کرده‌است.

انصاری نیک داخلی سازی کاتالیست ها را از دیگر دستاوردهای دانشمندان داخلی برشمرد و افزود: بندرامام یکی از مشتریان شرکت‌های کاتالیست ساز است. در خصوص کاتالیست ها در سه ماهه اخیر دو قرارداد بزرگ با شرکت‌های دانش بنیان ایرانی داشتیم که ارزش این قراردادهای ساخت کاتالیست بیش از ۲۰ میلیون دلار است. در واقع ما حمایت کننده شرکت‌های ساخت کاتالیست هستیم و خود ما مستقیماً برای ساخت کاتالیست اقدام نمی‌کنیم. کار ما ساخت محصولات پتروشیمی است ولی از شرکت‌های سازنده کاتالیست حمایت می‌کنیم.

مدیرعامل پتروشیمی بندر امام از دانش‌بنیان شدن یکی از شرکت‌های تابعه خبر داد و خاطرنشان کرد: این شرکت برنامه‌ریزی بلندمدتی برای همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان دارد و یکی از برنامه‌های ما این است که یکی از شرکت‌های زیرمجموعه خود را به عنوان شرکت دانش‌بنیان معرفی کنیم تا به‌عنوان متولی حوزه دانش و پتروفن فعالیت کند.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا