فناوری اطلاعات

انعقاد تفاهم نامه صندوق نوآوری وموسسه مطالعات وپژوهش‌های بازرگانیبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق نوآوری و شکوفایی و موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی به منظور حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در سال «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال‌آفرین» تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

این تفاهم‌نامه روز دوشنبه ۲۶ دی ماه جاری در راستای سیاست‌های کلی کشور برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و به منظور فراهم آوردن زمینه همکاری‌های سازنده برای حمایت از توسعه فناوری‌ها، محصولات و خدمات فناورانه به امضای دکتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و دکتر احمد تشکینی رئیس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی رسید.

رفع نیازمندی های راهبردی و اولویت‌دار کشور با تکیه بر ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان از محوریت‌های موارد مورد تفاهم میان طرفین بود.

همچنین تکمیل زنجیره‌های ارزش صنایع اولویت‌دار به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان و کمک به شکل‌گیری اکوسیستم نوآوری با هدف تشویق شرکت‌های بزرگ صنعتی کشور به سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری و نوآوری از موارد دیگری بود که در در این تفاهم‌نامه مورد تاکید قرار گرفته است.

تشویق همکاری‌های فناورانه بین شرکت‌های بزرگ صنعتی و شرکت‌های دانش‌بنیان و نیز ترویج فعالیت‌های دانش‌بنیان و ظرفیت‌های قانونی این حوزه نظیر قانون جهش تولید دانش‌بنیان در صنایع مختلف از دیگر محورهای این تفاهم‌نامه دوجانبه است.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + شش =

دکمه بازگشت به بالا