فناوری اطلاعات

انتشار ۴۵۰ هزار مقاله ISI توسط ایران در ۲۰ سال گذشتهرئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: بر اساس گزارش استنفورد در ۲۰ سال گذشته، ۴۵۰ هزار مقاله ISI از سوی محققان جمهوری اسلامی ایران منتشر شده است‌.

به گزارش ایسنا، دکتر سید حسن قدسی پور در سی و یکمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی برق که امروز در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، اظهار کرد: در چرخه توسعه متخصصان سه مرحله را اساسی می‌دانند؛ نخست تولید علم، دوم انتشار و سوم بهره‌برداری است‌.

وی افزود: تولید علم در دانشگاه‌ها اتفاق می‌افتد. بر اساس گزارش استنفورد در ۲۰ سال ۴۵۰ هزار مقاله ISI از سوی محققان جمهوری اسلامی ایران منتشر شده است‌.
 
قدسی‌پور با اشاره به این که تولید علم به تنهایی کافی نیست، انتشار و گسترش آن هنگام بسیار مهم است که از رهگذر کنفرانس‌ها و همایش ها اتفاق می‌افتد، گفت: مجلات هم ابزار دیگری هستند که به انتشار علم کمک می‌کنند.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، وی خاطرنشان کرد: همکاری‌های محقق شده بین دانشگاه و صنعت نشان‌دهنده رسیدن ما به بهره‌برداری است. هر چند در این زمینه مشکلاتی وجود دارد؛ اما ارتباط تا حد خوبی هم برقرار شده است.

انتهای پیام

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:ایسنا

دکمه بازگشت به بالا