بدون دسته بندی

انتخاب روش مناسب جراحی بینی، جراحی باز یا بسته؟


شاید برایتان این سؤال پیش آمده است که کدام روش برای عمل بینی مناسب‌تر، نتیجه بخش‌تر و کم‌عارضه‌تر است؟ جراحی بینی به روش باز یا بسته؟

بسیاری از افراد گزینه اول را انتخاب می‌کنند چون معتقدند که در جراحی بینی باز، تغییرات بیشتری می‌توان روی بینی اعمال کرد و نتیجه به فرم دلخواه شبیه‌تر خواهد بود. یک دسته دیگرا از فراد اعتقاد دارند که روش دوم یعنی جراحی بینی بسته، مناسب‌تر است چون نه جاری بخیه روی پوست بینی باقی می‌ماند، کمتر ورم می‌کند و زودتر بهبود می‌یابد.
هر دو حالت و همه این گفته درست هستند. جراحی بینی به روش باز و بسته هر کدام مزایا و معایب خود را دارند که انتخاب روش مناسب‌تر، به عهده پزشک متخصص می‌باشد. شاید برای بینی یک نفر جراحی بسته کافی باشد در حالی که بینی یک نفر دیگر تغییرات بیشتری احتیاج داشته باشد و برای آن باید جراحی باز انتخاب شود. پس لطفاً با نظرات اطرافیان خود را به دردسر نیندازید و برای گرفتن نتیجه عالی بهتر است دو کار مهم انجام دهید: 1- اطلاعات خود را در زمینه جراحی زیبایی بینی یعنی رینوپلاستی بالاتر ببرید. 2-با پزشک متخصص مشورت نمایید.

بسیاری از پزشکان روش جراحی باز را پیشنهاد می‌دهند چون در این روش، پزشک گستره دید و اشراف بیشتری بر ساختمان بینی دارد، بافت استخوانی و غضروفی را بهتر می‌بیند و بهتر می‌تواند بینی را به شکلدلخواه درآورد. البته در روش بسته هم پزشکان تکنیک‌هایی خاصی دارند که باز هم می‌توانند بینی را بهتر ببینند. با این حال انتخاب روش مناسب به عهده پزشک است.برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 3 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
WhatsApp chat