فناوری اطلاعات

اعلام زمان نتیجه ارزشیابی دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز تحقیقاتیبه گزارش خبرگزاری به نقل از وزارت بهداشت، دکتر رسول یاراحمدی رئیس مرکز توسعه، هماهنگی و ارزیابی تحقیقات وزارت بهداشت با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرا و تحقق برنامه ارزشیابی جامع تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی سال ۱۴۰۰ برنامه عملیاتی – زمانی از سوی دفتر توسعه هماهنگی و ارزیابی تحقیقات اعلام شده است.

یاراحمدی با اعلام اینکه گزارش نتایج ارزشیابی فعالیت های تحقیقاتی مراکز و دانشگاه های علوم پزشکی کشور در تاریخ ۳۰ آبان ماه منتشر خواهد شد، به تشریح جزئیات این برنامه زمانی پرداخت.

وی گفت: اولین گام برگزاری کارگاه های توانمندسازی بود که امروز دوشنبه دهم مرداد ماه برگزار شد و به دنبال آن در تاریخ یک تا ۱۵ شهریور دسترسی جهت مشاهده نتایج محور تولید دانش توسط ذی نفعان جهت رسیدگی به مغایرت ها برای دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی فراهم خواهد شد.

رئیس مرکز توسعه، هماهنگی و ارزیابی تحقیقات وزارت بهداشت افزود: در این مدت در بازه زمانی یکم تا هفتم شهریور ماه مهلت بارگذاری اطلاعات محور حاکمیت و رهبری و اثرگذاری است و از ۸ تا ۲۱ مهلت داوری مستندات است پس از آن از تاریخ ۲۲ تا ۲۹ شهریور ماه دانشگاه فرصت دارند نتایج را مورد بازبینی قرار دهند و در صورت مغایرت اعلام کنند.

به گفته وی، نتایج اولیه ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری در تاریخ یک مهر ماه اعلام خواهد شد.

یاراحمدی خاطرنشان کرد: پس از آن تا ۷ مهرماه نوبت به بارگزاری اطلاعات محورهای حاکمیت و راهبری و اثرگذاری مراکز تحقیقاتی است. داوری مستندات نیز در بازه زمانی ۷ تا ۸ آبان ماه توسط کمیته های داوری انجام خواهد شد.

وی گفت: پس از بازبینی و اعلام نتایج اولیه ارزشیابی مراکز تحقیقاتی در نهایت گزارش نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی مراکز و دانشگاه های علوم پزشکی کشور در تاریخ ۳۰ آبان ماه منتشر خواهد شد.

جدول برنامه عملیاتی – زمانی ارزشیابی جامع تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی/ مراکز تحقیقاتی سال ۱۴۰۰

ردیف موضوع زمان مجری
۱ برگزاری کارگاه های توانمند سازی ۱۰ تا ۳۰ مرداد مرکز توسعه وزارت بهداشت
۲ ایجاد دسترسی جهت دانشگاه ها و مراکز تحقیقات (مشاهده نتایج محور تولید دانش توسط ذی نفعان جهت رسیدگی به مغایرتها) ۱ تا ۱۵ شهریور دانشگاه/ مرکز
۳ بارگذاری اطلاعات محور ۱-۴ (حاکمیت و رهبری- اثرگذاری) ۱ تا ۷ شهریور دانشگاه ها
۴ داوری مستندات محورهای ۱ و ۴ (حاکمیت و رهبری- اثرگذاری) ۸ تا ۲۱ شهریور کمیته های داوری- مرکز توسعه
۵ بازبینی نتایج محور ۱ و ۴ (حاکمیت و رهبری- اثرگذاری) توسط دانشگاه به منظور اعلام مغایرتها ۲۲ تا ۲۹ شهریور دانشگاه ها
۶ اعلام نتایج اولیه ارزشیابی فعالیت های تحقیقات و فناوری ۱ مهرماه معاونت تحقیقات وزارت بهداشت
۷ بارگذاری اطلاعات محور ۱- ۴ (حاکمیت و رهبری- اثرگذاری) مراکز تحقیقاتی ۱ تا ۷ مهرماه مراکز تحقیقاتی
۸ داوری مستندات محورهای ۱ و ۴ ۸ مهر تا ۷ آبان کمیته های داوری- مرکز توسعه
۹ بازبینی نتایج محور ۱ و ۴ توسط مراکز تحقیقاتی به منظور اعلام مغایرت ها ۹ تا ۱۴ آبان مراکز تحقیقاتی
۱۰ اعلام نتایج اولیه ارزشیابی مراکز تحقیقات ۲۰ آبان معاونت تحقیقات وزارت بهداشت
۱۱ گزارش نهایی تحلیلی نتایج ارزشیابی فعالیت های تحقیقاتی مراکز و دانشگاه های علوم پزشکی ۳۰ آبان معاونت تحقیقات وزارت بهداشتمنبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =

دکمه بازگشت به بالا