فناوری اطلاعات

اعتراض شدید کارکنان کارخانه تسلا در شانگهایبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کارخانه تسلا در شانگهای که در اواخر سال ۲۰۱۹ شروع به کار کرد، بزرگترین مرکز تولید خودروهای برقی این شرکت است. این شرکت خودروهای مدل ۳ و مدل Y را برای بازار چین می‌سازد. این کارخانه حدود ۲۰۰۰۰ کارگر دارد و بیش از نیمی از تولید جهانی تسلا در سال ۲۰۲۲ را به خود اختصاص داده است. چین از نظر حجم خودروهای تولیدی، دومین بازار بزرگ تسلا پس از ایالات متحده است.

این کارخانه در ماه دسامبر تولید خود را کاهش داد و در واکنش به افزایش موجودی تولیدات به فروش نرفته، دوره تعطیلات خود را در ژانویه تمدید کرد. در ۴ فوریه، یک حادثه در کارگاه جوشکاری در کارخانه مذکور منجر به مرگ یک کارگر شد.

پس از بررسی موضوع ادعا شد مدیریت بخش ایمنی این شرکت به طور غیرمستقیم در بروز این حادثه نقش داشته است، اما مسئولیت مستقیم این رویداد بر عهده کارگر بوده است.

به برخی از کارگران تسلا گفته شد که پاداش عملکرد آنها به دلیل همین رویداد کاهش می‌یابد و لذا آنها در شبکه‌های اجتماعی اعتراض کردند. البته به نظر می‌رسد علت اصلی این اقدام کاهش فروش تولیدات تسلا در چین باشد. این شرکت در قبال اعتراضات کارکنانش هنوز واکنشی از خود نشان نداده است.

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا