فناوری اطلاعات

اظهار نظر دستیار ویژه پوتین درباره استقلال علمی و «اینوتکس»به گزارش خبرنگار مهر، آندری فورسنکو دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه در حوزه علم و فناوری در مراسم افتتاحیه اینوتکس ۲۰۲۳ گفت: همه ما متوجه اهمیت علم و فناوری در طراحی و پاسخگویی به مسایل ژئوپلتیک هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر از مسایل حاکم بر این حوزه یکی استقلال و دیگری رقابت پذیری است، گفت: در شرایط فعلی با هم بودن از اهمیت وافر برخوردار است و موجب می شود آن دو مورد استقلال و رقابت پذیری را بدست آوریم.

وی گفت: برای اینکه بتوانیم این ایده را محقق کنیم باید ۲ نکته را در نظر داشته باشیم، اینکه خط مشی را ما نباید از ترفندهای خارجی اخذ کنیم بلکه باید به نیازهای داخلی خود توجه کنیم، یکی از معیارهای مهم ما برای این کار باید توسعه پایدار در مسایل داخلی باشد.

دستیار ویژه رییس جمهور روسیه ادامه داد: امنیت هر فرد و کل کشور از شاخص های مهم این امر است، انواع مسایل مختلف بر کیفیت زندگی اثر می گذارد مثلا بهداشت و امنیت غذا از اهمیت وافر برخوردار است.

وی یادآور شد: بحث حفظ تمامیت ارزی نیز مهم است، باید حمل و نقل بین الملل و ارتباط مردم را فراهم کنیم.

فورسنکو گفت: نباید طرح های فناوری ما به محیط زیست آسیب بزند بلکه باید طرح های پاک باشد. بنا نیست مسائلی را که مورد حل و فصل قرار می دهیم فقط مربوط به فرد و کشور باشد بلکه باید برای صلح و تامین استقلال جامعه جهانی نیز باشد.

وی ادامه داد: ما باید برای تامین استقلال کارهایی را انجام دهیم که دیگران قادر به انجام آن نباشد، باید کارهای ملی ما پیشرو کشورهای دیگر باشد.

دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه در حوزه علم و فناوری گفت: این فناوری ها مواردی است که در حال حاضر ما در کشور خود و اینوتکس می بینیم، نمایشگاه اینوتکس فضایی برای تعامل علمی کشورها و عرصه تجارت و کسب و کار ‌است، این مسئله در کشور ما هم وجود دارد.

وی گفت: تفاهم نامه ها باید همه افراد را به توافق برساند.

وی گفت: امیدواریم روسیه بتواند در نمایشگاه اینوتکس امسال نتایج موفقیت آمیز خود را با ایران به اشتراک بگذارد.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا