فناوری اطلاعات

اسکن قرنیه افراد برای مالک چت جی پی تی دردسرساز شدبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، ناظر داده فرانسه دفتر شرکت «وردکوین» در پاریس را بررسی کرد. این شرکت ارز دیجیتال به سم آلتمن بنیانگذار چت جی پی تی تعلق دارد و در روزهای اخیر تحت فشار جهانی بوده است.

سازمان CNIL، که بر حفاظت از داده ها در فرانسه نظارت می کند در ماه جولای اعلام کرد درباره وردکوین تحقیقی انجام می دهد زیرا قانونی بودن داده های بیومتریکی که جمع آوری می کند، پرسش برانگیز است.

سخنگوی CNIL پس از گزارش هایی در همین زمینه روز گذشته در بیانیه ای اعلام کرد: کنترل های مذکور در دفاتر ورد کوین انجام شد.

اما از اعطای جزئیات بیشتر خودداری کرد. ورد کوین از کاربران می خواهد در مقابل دریافت ID دیجیتال اسکن قرنیه خود را در اختیارش قرار دهند. در برخی کشورها نیز این شرکت در ازای اسکن مذکور به افراد رمزارز رایگان می دهد. در وب سایت ورد کوین ذکر شده تاکنون ۲.۱ میلیون نفر آماده شرکت در این فرایند است که بیشتر به طور آزمایشی طی ۲ سال آینده انجام خواهد شد.

ورد کوین نیز در بیانیه ای اعلام کرد: تیم وردکوین از هرفرصتی برای پاسخ دادن به سوالات درباره مقاصد پروژه و اهدافش استفاده می کند.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا