فناوری اطلاعات

اسپیس ایکس محموله محرمانه به فضا می بردبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس، این موشک قدرتمند قرار است در یک ماموریت محرمانه برای نیروی فضایی آمریکا به نام USSF-۶۷ از مقر فضایی کندی ناسا در فلوریدا به فضا پرتاب شود. البته قبلاً قرار بود موشک روز شنبه پرتاب شود.

ماموریت مذکور در کل پنجمین پرتاب موشک فالکون هوی به حساب می آید. این ابر موشک در فوریه ۲۰۱۸ میلادی رونمایی شد و طی یک پرواز آزمایشی خودروی «رود استر» تسلا (متعلق به شرکت خودروسازی ایلان ماسک) را همراه یک مانکن با لباس فضانوردی به مدار دور خورشید بفرستد.

فالکون هوی در آوریل و ژوئن ۲۰۱۹ میلادی به فضا رفت و همراه آن ماهواره های عملیاتی را به مدار زمین برد. اما پس از آن موشک تا نوامبر سال گذشته دیگر به فضا پرتاب نشد. در نوامبر سال گذشته فالکون هوی ماموریت USSF-۴۴ را برای نیروی فضایی آمریکا به فضا برد. دلیل این فاصله ۴۰ ماهه میان پرتاب ها، تاخیر در آماده سازی محموله های مشتری بوده است.

از آنجا که ماموریت USSF-۶۷ نیز محرمانه است، اطلاعاتی از آن منتشر نشده است. محموله اصلی موشک ماهواره ارتباطی نظامی SATCOM۲ است که فالکون هوی آن را به ارتفاع ۳۵ هزار و ۷۰۰ کیلومتری زمین می برد.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + بیست =

دکمه بازگشت به بالا