فناوری اطلاعات

ارتباط مستقیم ماهواره‌های نظامی با لیزربه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، شرکت CACI سازنده پایانه‌های نوری کراس بیم با صدور یک مطبوعاتی این خبر را اعلام کرد و افزود فناوری این شرکت تا بدان حد پیشرفته است که راری لینک‌های چندگانه برای ارتباط بین ‌ها و البته لینک‌های دوطرفه برای ارتباط با را ممکن می‌کند.

در حالی که شرکت‌های خصوصی برای راه اندازی خدمات ماهواره‌های جدید در مدار زمین عجله دارند، عمدتاً در شش دهه اخیر ثابت مانده است. در حالی که سرعت ارتباطی ماهواره‌ای به طور قابل توجهی بهبود یافته، یک ماهواره هنوز باید برای برقراری ارتباط با یک ماهواره دیگر به یک ایستگاه زمینی بر روی زمین پیامی ارسال کند، حتی اگر فقط چند کیلومتر دورتر از ماهواره‌ای در همان مدار باشد.

شرکت CACI International مستقر در ویرجینیا به دنبال تغییر این وضعیت است و اکنون پیوندهای مستقیم بین ماهواره‌ای را با موفقیت عملیاتی کرده است.

CACI پایانه‌های نوری CrossBeam را بر روی ماهواره‌ها مستقر می‌کند تا نوری بین ماهواره‌ای را فعال کند. این شرکت ادعا می‌کند فناوری آن می‌تواند اتصالات متقاطع ماهواره‌ای و همچنین پیوندهای ماهواره‌ای دو سویه با زمین را با استفاده از سیستم‌هایی که پیچیدگی کمتر، اندازه و وزن کو‌تر، نیاز به کمتر، و در نتیجه کارکرد ان‌تر دارند، امکان پذیر کند.

CACI با همکاری آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی (دارپا) و آژانس توسعه فضایی (SDA)، دو ماهواره به نام‌های Able و Baker مجهز به این پایانه‌های نوری را در ژوئن سال گذشته پرتاب کرد.

در ۱۴ آوریل امسال، این دو ماهواره پایانه‌های نوری خود را در فاصله ۱۰۰ کیلومتری فعال کردند و بیش از ۴۰ دقیقه با هم ارتباط برقرار کردند. از های مادون قرمز برای مشاهده بیش از ۲۰۰ گیگابیت داده استفاده شد که ابتدا کدگذاری شده و سپس به گیرنده ماهواره دیگر ارسال و سپس با موفقیت دریافت شدند.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا