فناوری اطلاعات

ارتباطات تلفن همراه کشش ندارد/ پهنای باند اینترنت کاهش نداشته استبه گزارش خبرنگار مهر، پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در رابطه با کندی اینترنت به دلیل کاهش پهنای باند، اظهار داشت: تکذیب می‌کنم که باند کشور را کاهش داده‌ایم. به اندازه نیاز کشور پهنای باند تأمین می‌شود. کندی و تندی اینترنت باید ملاک باشد. مراجعی در دنیا هستند که را سنجش می‌کنند، روز گذشته اعلام شد رتبه ایران حتی یک پله افزایش داشته و به رتبه ۷۳ رسیده است.

وی عنوان کرد: در حوزه ارتباطات ثابت به شدت مشکل داریم و این مشکل به امروز و دیروز تعلق ندارد. سرعت میانگین ما در این حوزه حدود ۱۰ است در حالی که این سرعت در جهان ۶۰ است و رتبه ایران ۱۴۴ است.

وزیر ارتباطات با اشاره به افزایش تقاضای روز به روز در حوزه موبایل تصریح کرد: ارتباطات کشش ندارد و توسعه پیدا نکرده است، البته ما فرکانس‌های جدید را به ها واگذار کرده‌ایم. ارتباطات سیار می بر واگذاری فرکانس محدودیت دارد و پهنای باند مشخصی دارد.

زارع پور افزود: راهکار اساسی حل مشکل سرعت اینترنت، ارتباطات ثابت پر سرعت مبتنی بر فیبر نوری است که دیروز با ۹ اپراتور تفاهم‌نامه امضا کردیم و ۸/۵ میلیون پورت به آنها دادیم تا اجرا کنند. بسته حمایتی خوبی برای کسانی که در این ه راه اندازی پورت فیبر نوری فعالیت کنند، تهیه شده است و دولت تقریباً از یک سوم خود در این زمینه صرف نظر کرده تا این پروژه شتاب بگیرد و سرعت آن به گیگ برسد.

وی در پایان تاکید کرد: تست سرعتی که دیروز در بوشهر انجام شد حدود ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه بود یعنی نود برابر آنچه اکنون مردم تجربه می‌کنند. قبلاً در قم، مشهد و هم تست کرده‌ایم.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − دو =

دکمه بازگشت به بالا