فناوری اطلاعات

ارائه خدمات ابری در فرانسه با ژنراتورهای دیزلیبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، تداوم درگیری اروپا و روسیه بر سر اوکراین موجب شده تا کرملین از گاز به عنوان سلاحی بر علیه کشورهای قاره سبز استفاده کند و لذا بیم آن می‌رود تا اروپا در سرمای زمستان به گاز و برق کافی دسترسی نداشته باشد. از همین رو کشورهای مختلف اروپایی به دنبال استفاده از منابع انرژی جایگزین هستند.

در حالی که فرانسه کمتر از همسایگان خود به منابع انرژی روسیه متکی است، دولت این کشور به صاحبان مشاغل هشدار داده که ممکن است با جیره بندی برق مواجه شوند و از آنها خواسته مصرف را کاهش دهند.

شرکت OVHcloud از نظر دولت فرانسه یک زیرساخت حیاتی در نظر گرفته می‌شود و در برابر قطع برق احتمالی از آن محافظت خواهد شد. میشل پائولین مدیر عامل این شرکت پس از رونمایی از یک مرکز داده جدید در شهر استراسبورگ به خبرنگاران گفت: با این حال، این شرکت برای بدترین شرایط آماده می‌شود. ما هر دو ماه یک‌بار ژنراتورهای (دیزلی) خود را آزمایش می‌کنیم، اما این شرکت نمی‌تواند برای مدت طولانی از چنین منبع انرژی جایگزینی استفاده کند.

او گفت: “ما مخازن خود را پر کرده ایم… (اما) این سیستم‌ها قرار نیست هفته‌ها کار کنند.” در همین حال وزارت دارایی فرانسه در حال تهیه فهرستی از صنایع و بخش‌های حیاتی است که نباید دچار قطع برق شوند. یک مقام وزارت دارایی گفت: «ما اقدامات زیادی انجام داده‌ایم، اما شرایط نهایی بستگی به شدت سرمای زمستان دارد.

بر اساس گزارش کمیسیون اروپا تخمین زده شده صنعت خدمات ابری حدود ۴ درصد از کل مصرف انرژی برق اتحادیه اروپا را تشکیل می‌دهد و قرار است این سهم تا سال ۲۰۳۰ تقریباً به میزان یک سوم افزایش یابد.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − شش =

دکمه بازگشت به بالا