فناوری اطلاعات

ارائه بیش از ۱۴هزار محصول دانش‌بنیان برای رفع نیاز صنایعبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، عرضه محصولات و خدمات دانش‌بنیان و خلاق به متقاضیان این خدمات می تواند بهترین فرصت برای توسعه بازار داخلی باشد.

اتصال نیازمندی ها به توانایی و ظرفیت‌های بومی یکی از روش هایی است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دنبال آن است. اینکه فضایی ایجاد شود تا شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق بتوانند توانمندی های خود را به صنایع، افراد حقیقی و شرکت‌های خریدار این محصولات و خدمات معرفی کنند.

بر همین اساس در حال حاضر ۱۴ هزار و ۱۸۶ محصول در حوزه‌های سلامت، شهر هوشمند، کشاورزی، گاز و پتروشیمی عرضه شده است تا پاسخ گوی نیازهای کشور باشد. در واقع پلی ارتباطی میان تولیدکنندگان و خریداران این محصولات و خدمات شکل گرفته است و نیازها بر اساس توانمندی ها مرتفع می شود.

شناسایی و ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری، جلب سرمایه‌گذاران، تسهیل روند تجاری‌سازی دانش‌فنی و سایر فعالیت‌های حرفه‌ای که منجر به «توسعه بازار فناوری» می‌شود هدفی است که در قالب فن بازار ملی در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به ثمر نشسته است.

از جمله محصولاتی که در این زیست بوم عرضه شده است می توان به «دستگاه های آزمایشگاهی دانش‌بنیان صنعت نفت ،دستگاه های اندازه گیری خواص الکترونیکی»، «انواع اتصالات، قطعات و مخازن کامپوزیتی مورد استفاده در صنایع مختلف»، «ساخت انواع قطعات پلیمری شامل انواع قطعات لاستیکی و کامپوزیتی مهندسی صنایع مختلف»، «سامانه مدیریت نگهداری و تعمیر تجهیزات(CMMS)»، «طراحی وتولید نرم افزار و وب سایت، تولید اپلیکیشن موبایل، خدمات پشتیبانی، مشاوره و مارکتینگ و مولتی مدیا»، «دستگاه بادکن تمام اتوماتیک ۴۰۰۰ بطری پت در ساعت» و غیره اشاره کرد.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =

دکمه بازگشت به بالا