فناوری اطلاعات

اختلال در اینترنت کشور برطرف شد/علت بروز مشکل در زیرساخت یک اپراتوراینترنت کشور صبح امروز با اختلال رو به رو شد به طوریکه طبق اعلام کاربران، در برخی شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت فقط سایت‌های داخلی باز می‌شدند.

به گزارش ایسنا، اینترنت از ساعت ۹.۵۶ امروز با اختلال مواجه شد؛ به گونه‌ای که در برخی شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت فقط سایت‌های داخلی باز و در برخی موارد دسترسی به این سایت‌ها نیز با مشکل مواجه بود. طبق اعلام برخی کاربران، درگاه‌های پرداخت نیز با مشکل مواجه بودند.‌

البته این اختلال اکنون و از ساعت ۱۰.۲۰ برای بیشتر کاربران برطرف شده است. پیگیری‌های خبرنگار ایسنا برای اطلاع از علت این موضوع از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت ارتباطات زیرساخت کشور ادامه دارد و پس از مشخص شدن اطلاع رسانی خواهد شد.

در این باره عیسی زارع پور – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات – در حاشیه جلسه هیأت دولت درباره علت اختلال پیش آمده در اینترنت امروز با رد بروز حمله سایبری گفت: ۱۵ دقیقه در زیرساخت‌های یکی اپراتورها مشکلی رخ داد.

بیشتر بخوانید:

اینترنت کشور برای دقایقی قطع شد

مقصران کاهش سرعت اینترنت در ایران چه کسانی هستند؟

عذرخواهی به‌خاطر اختلال ۱۰ دقیقه‌ای در اینترنت کشور

طی هفته‌های گذشته هم بعضا اختلالاتی در اینترنت کشور مشاهده شد، روز پنجم بهمن ماه جاری هم شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد که از ساعت ۱۱:۴۳ به مدت ۱۰ دقیقه شاهد افت ترافیک بین الملل بودیم که به سرعت برطرف شد.

شرکت ارتباطات زیرساخت به دلیل این اتفاق از مردم عذرخواهی و اعلام کرد که تیم های فنی در حال بررسی علت بروز این حادثه هستند.

انتهای پیاممنبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =

دکمه بازگشت به بالا