فناوری اطلاعات

اختصاص ۲۵۰ میلیارد تومان به ۷۰ شرکت دانش بنیان در زمان کرونابه گزارش خبرنگار مهر،‌ سیاوش ملکی فر امروز در نشست خبری نمایشگاه فناوری و محصولات محرومیت زدا (آباد ایران) با بیان اینکه این صندوق‌ از همه ظرفیت‌ها برای تزریق فناوری به حوزه‌های محرومیت‌زدا استفاده می‌کند، گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی در زمان کرونا ۲۵۰ میلیارد تومان به ۷۰ شرکت (در حوزه کرونا ) کمک کرد که بعد از آن شاهد تزریق ونتیلاتور، ماسک و تجهیزات کرونایی به بیمارستان‌ها بودیم.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: بنا داریم در سال ۱۴۰۲ به ۲۵۷ شرکت دانش بنیان حاضر در نمایشگاههای داخلی کمک بلاعوض داشته باشیم.

وی با اشاره به حمایت‌های صندوق از نمایشگاه آباد ایران گفت: برای حمایت از دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان حاضر در نمایشگاه آبادایران سه حمایت ویژه در نظر گرفته شده که نخست کمک بلاعوض ۷۰ درصدی تا سقف ۳۰ میلیون تومان برای غرفه سازی است.

ملکی‌فر تأکید کرد: تسهیلات لیزینگی با مبلغ ۷۰ درصدی دیگر حمایتی است که صندوق انجام می‌دهد. خود صندوق نیز به عنوان نهاد تأمین مالی در این نمایشگاه حضور خواهد داشت. از طرفی تسهیلات خرد کمتر از ۲ میلیارد تومان به صندوق‌های پژوهش و فناوری سپرده شده است که با بروکراسی‌های کمتر در خدمت شرکت‌های دانش‌بنیان خواهد بود.

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا