فناوری اطلاعات

آینده مربیگری تنیس در دست فناوری هولوگرامآیا آینده‌ی مربیگری را فناوری تغییر خواهد داد؟ دو تنیس باز جوان توسط اما رادوکانو(Emma Raducanu) فوق‌ستاره‌ی ۲۰ ساله از فاصله‌ی بیش از ۴۰۰۰ مایل(۷۰۰۰ کیلومتر) از طریق هولوگرام آموزش تنیس دیدند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، آیا تا به حال از یکی از بزرگترین تنیس بازان جهان در زمین تنیس محلی خود آموزش دیده‌اید؟

این رویا برای دو تنیس باز جوان محقق شد که توانستند با اِما رادوکانو فوق ستاره ۲۰ ساله که به صورت هولوگرام ظاهر شده بود، تمرین کنند.

سام کلاگ(Sam Clague) ۱۴ساله و تنا دایموند پیزلی(T’nae Diamond Paisley) ۱۲ ساله هر دو در مرکز تنیس All England Club’s Community بودند در حالی که فوق ستاره تنیس بریتانیا در ابوظبی بود.

رادوکانو در اولین درس هولوگرافیکی جهان نکاتی تکنیکی ارائه کرد و به سوالات آن‌ها پاسخ داد. این جلسه از طریق شبکه ۵G ارائه شد. این بدان معناست که با وجود ۴۳۷۰ مایل(۷۰۳۰ کیلومتر) بین آنها، هیچ تاخیری در طول جلسه زنده وجود نداشت.

رادوکانو می‌گوید: نسل بعدی تنیس با بازیکنان نسل آینده شروع می‌شود.

مربیگری سم و تنا در اولین جلسه‌ی هولوگرامی ۵G تنها آغاز استفاده از این فناوری در این حوزه است و امیدواریم که مربیان بتوانند قهرمان بعدی ویمبلدون را در هر کجای جهان که هستند آموزش دهند.

سام و تنا، به ترتیب از ویلتشایر و بیرمنگام، هر دو در راه رسیدن به رقابت‌های ویمبلدون به عنوان بزرگترین تورنمنت نوجوانان در تنیس بریتانیا، مسابقه می‌دهند.

در طول کلاس، آواتار خانم رادوکانو بازخورد زنده در مورد ضربات بازیکنان ارائه می‌داد.

سم می‌گوید که ابتدا فکر می‌کرد این یک فیلم از پیش ضبط شده است تا اینکه رادوکانو مستقیما با او صحبت کرد.

به گفته دکتر ایان پیرسون، جلسه آموزشی هولوگرافیک آن‌ها نشان می‌دهد که چگونه پیشرفت فناوری می‌تواند مربیگری در تنیس را متحول کند. بازیکنان می‌توانند با بهترین مربیان از سراسر جهان ارتباط برقرار کنند و حتی این دروس می‌توانند در فضا برگزار شوند.

دکتر پیرسون معتقد است که هدست‌های واقعیت ترکیبی به زودی به بازیکنان تنیس این امکان را می‌دهند که احساس کنند در محیط‌های مجازی عجیب و غریب مانند ایستگاه فضایی یا وسط دریاچه بازی می‌کنند.

او همچنین می‌گوید که حسگرهای هوشمند درون توپ‌های تنیس، راکت‌ها، لباس‌های ورزشی و حتی خود بازیکنان امکان داوری دقیق‌تری را فراهم می‌کنند. در نهایت، لباس‌های ورزشی ساخته شده از مواد هوشمند می‌توانند به مربی دیجیتالی مجهز به هوش مصنوعی اجازه دهند تا در مورد بازیکن بازخورد ارائه دهد.

با استفاده از بازخورد مستقیم مربیان هوش مصنوعی مجازی، بازیکنان جدید می‌توانند بسیار سریع‌تر پیشرفت کرده و یاد بگیرند.

انتهای پیام

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:ایسنا

دکمه بازگشت به بالا