اخبار سایت

آموزش کامل نصب سریع درگاه پرداخت در وردپرس


آموزش نصب درگاه پرداخت در وردپرس
آموزش نصب درگاه پرداخت در وردپرس

به جرات می‌توان گفت هدف اصلی هر کسب‌وکار اینترنتی کسب درآمد در قالب فروش محصولات یا خدمات است. از طرفی دیگر شما برای فروش محصولاتتان یا خدماتتان به کاربران نیاز به یک درگاه پرداخت اینترنتی دارید تا کاربران بتوانند از طریق آن هزینه محصول را پرداخت نمایند. ما در این مقاله از همیار وردپرس قصد داریم آموزش نصب درگاه پرداخت در وردپرس را برای شما به طور کامل شرح دهیم تا بتوانید در ساییتتان به راحتی یک درگاه پرداخت اینترنتی ایجاد کنید. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

آموزش نصب درگاه پرداخت در وردپرس

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

  • انواع افزونه درگاه پرداخت ووکامرس را بشناسید!
  • آموزش نصب درگاه پرداخت در وردپرس

انواع افزونه درگاه پرداخت ووکامرس را بشناسید!

به طور کلی برای ایجاد درگاه پرداخت در سایتتان دو راه پیش روی شماست. این دو روش عبارتند از:

  • روش اول: درگاه پرداخت مستقیم
  • روش دوم: درگاه پرداخت واسطه(راه آسان‌تر و سریع‌تر)

روش اول: درگاه پرداخت مستقیم

در درگاه پرداخت مستقیم شما باید ابتدا در سایت اینماد عضویت پیدا کنید و سپس بعد از گرفتن مجوزهای لازم (که به طور معمول حدودا دو هفته زمان می‌برد) اقدام به نصب درگاه پرداخت در وردپرس نمایید. فرآیند انجام کار در این راه بدین صورت که هرگاه کاربران در سایت شما تصمیم به پرداخت هزینه بگیرند سایت شما به طور مستقیم به درگاه‌های پرداخت بانک‌ موردنظر متصل شده و هزینه پرداختی به حساب بانکی شما واریز می‌شود.

روش دوم: درگاه پرداخت واسطه (راه آسان‌تر و سریع‌تر)

در روش دوم یعنی درگاه واسطه یا غیر مستقیم، دیگر نیازی به گرفتن اینماد و مجوزهای مربوط به آن نخواهد بود. بنابراین تنها کافیست یک حساب کاربری در شرکت واسطه ( مانند شرکت زیرین پال، pay.ir و…) ایجاد کرده تا آن شرکت‌ها به عنوان یک واسط شما را به درگاه پرداخت بانکی متصل کنند.

اگر کسب‌وکار شما در ابتدای راه است و در گرفتن مجوزهای خواسته شده در روش اول با مشکل مواجه هستید و تمایل دارید هرچه زودتر درگاه پرداخت به سایتتان اضافه شود، حتما توصیه ‌می‌کنیم از همین روش دوم استفاده نمایید.

هرچند در بخش بعدی ما هر دو روش را به طور کامل به شما آموزش خواهیم داد.

آموزش نصب درگاه پرداخت در وردپرس

همانطور که در بخش قبلی توضیح داده شد، دو روش مستقیم و واسطه (غیر مستقیم) برای ایجاد درگاه پرداخت وجود دارد.

توجه: در هر دو روش حتما افزونه ووکامرس باید در سایت شما نصب و فعال باشد.

1. روش مستقیم

در این روش ابتدا شما باید مطابق شکل زیر به قسمت ثبت‌نام سایت اینماد مراجعه کرده و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. سپس اگر احراز هویت شما با موفقیت انجام گیرد، بعد از گذشت حدودا دو هفته مجوز اینماد به شما داده می‌شود.

enamad-آموزش نصب درگاه پرداخت در وردپرس
سایت اینماد

سپس مطابق شکل زیر، بعد از آنکه مجوز اینماد داده شد به سایت خود مراجعه کنید و در مخزن وردپرس افزونه درگاه پرداخت ووکامرس برای بانک موردنظر (مثلا “افزونه درگاه پرداخت ووکامرس بانک ملت”) را نصب و فعالسازی کنید.

mellat Plugin-افزونه درگاه پرداخت ووکامرس
افزونه درگاه پرداخت ووکامرس بانک ملت

بعد از نصب افزونه درگاه پرداخت ووکامرس بانک موردنظرتان مطابق شکل زیر، در پیشخوان وردپرس منو ووکامرس به قسمت پیکربندی بروید.

woocommerce setting-آموزش نصب درگاه پرداخت در وردپرس
پیکربندی ووکامرس

در آنجا زبانه پرداخت را انتخاب کنید و سپس مطابق شکل زیر ضمن فعال نمودن درگاه بانک ملت روی گزینه مدیریت کلید کنید.

  پرداخت آنلاین زرین پال با Zarinpal simple Shopping Cart

Activate Bank Mellat
فعال کردن بانک ملت در ووکامرس

حال مطابق شکل زیر باید در این قسمت تنظیمات پایه‌ای مربوط به درگاه پرداخت خود را وارد نمایید.

Basic settings
تنظیمات پایه‌ای

این تنظیمات شامل موارد زیر است:

  1. عنوان درگاه: در این قسمت یک نام باید برای درگاه خود انتخاب کنید. به طور پیش‌فرض بانک ملت است.
  2. توضیحات درگاه: در بخش باید توضیحات مربوط به درگاه پرداخت خود را وارد نمایید.
  3. تنظیمات حساب بانک ملت (شامل ترمینال آیدی، نام کاربری و رمز عبور): این قسمت مربوط به اطلاعاتی می‌باشد که بعد از ثبت‌نام در سامانه درگاه بانک ملت به شما داده می‌شود. حتما در این سامانه ثبت‌نام نمایید و اطلاعات داده شده را در این قسمت وارد کنید. (معمولا انجام این کار 48 ساعت زمان می‌برد)
  4. تنظیمات عملیات پرداخت: در این قسمت باید پیغام‌هایی که بعد از هر عمل کاربر هنگام پرداخت به وجود می‌آید وارد نمایید. این پیغام‌ها شامل پرداخت موفق، پرداخت ناموفق و انصراف از پرداخت می‌باشد.

در نهایت تنظیمات خود را ذخیره کنید. بدین صورت شما توانستید برای فروشگاه ساز ووکامرس خود یک درگاه اینترنتی مستقیم ایجاد کنید.

2. روش واسطه (غیر مستقیم)

در این روش از آموزش نصب درگاه پرداخت در وردپرس دیگر نیازی به گرفتن اینماد نمی‌باشد و فقط کافیست مطابق شکل زیر در مخزن وردپرس “افزونه درگاه پرداخت ووکامرس زرین‌پال” را جستجو کرده و نصب و فعالسازی کنید.

zarinpal plugin
افزونه زرین پال

سپس همانند روش مستقیم بعد از نصب افزونه درگاه پرداخت ووکامرس زیرین‌پال مطابق شکل زیر، در پیشخوان وردپرس منو ووکامرس به قسمت پیکربندی و زبانه “پرداخت” بروید. حال ضمن فعال نمودن پرداخت امن زرین‌پال بر روی گزینه مدیریت کلیک نمایید.

Active zarinpal in woocommerce setting
فعال کردن درگاه زرین پال

درنهایت مانند روش مستقیم مطابق شکل زیر باید تنظیمات پایه‌ای مربوط به افزونه درگاه پرداخت ووکامرس زیرین‌پال را وارد نمایید.

Basic settings in zarinpal
تنظیمات پایه‌ای در زرین پال

موارد عنوان درگاه، توضیحات درگاه و تنظیمات عملیات پرداخت دقیقا مانند روش مستقیم است. اما برای مورد سوم یعنی تنظیمات حساب زرین‌پال باید به سایت زرین‌پال مراجعه کنید و در آنجا یک حساب کاربری برای خودتان ایجاد نمایید. بعد از ثبت‌نام به شما یک کلید API یا همان مرچنت کد داده می‌شود تا در این قسمت وارد نمایید. آن کد را در این قسمت وارد کرده و ذخیره تنظیمات را بزنید. بدین صورت درگاه پرداخت ووکامرس زرین‌پال به سایت شما اضافه خواهد شد.

آموزش کامل نصب سریع درگاه پرداخت در وردپرس

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، هدف اصلی هر کسب‌وکار اینترنتی کسب درآمد در قالب فروش محصولات یا خدمات است. در این مقاله به صورت گام به گام آموزش نصب درگاه پرداخت در وردپرس به شما داده شد. حال وقت آن رسیده است نکاتی را که یاد گرفتید در سایت خود پیاده‌سازی کنید و یک درگاه ‌پرداخت ایمن داشته باشید. با اینکار کاربران شما راحت‌تر و حرفه‌ای‌تر هزینه‌های خریدشان را پرداخت کرده و شما نیز در یک بستر امن به کسب درآمد می‌پردازید. در نهایت از توجه شما به این مقاله سپاسگزاریم. لطفا سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

دانلود افزونه درگاه پرداخت بانک ملت ووکامرس

دانلود افزونه
صفحه افزونه

دانلود افزونه Woocommerce Zarinpal Gateway

دانلود افزونه
صفحه افزونه

مشاوره آموزشی رایگان
شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه همیار آکادمی استفاده نمائید.

 

مشاوران آموزشی
همیار آکادمی
پاسخگوی شما هستند
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر
بروز رسانی در تاریخ  1394/08/22 پرداخت آنلاین زرین پال با Zarinpal simple Shopping Cart سلام؛ آن دسته از کاربرانی که فروشگاه های اینترنتی دارند یا خدمات و…

منبع: همیار وردپرس
کلیه حقوق این مطلب برای همیار وردپرس است و ایده پردازان آن را بازنشر کرده است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − یک =

دکمه بازگشت به بالا
WhatsApp chat