تماس با ما: 02166057992 چت آنلاین   ورود

آموزش نصب و فعال‌سازی Telnet در ویندوز


ما در این مطلب به صورت تصویری، شیوه نصب و فعال‌سازی Telnet در ویندوز را به شما آموزش می دهیم، چرا که برای استفاده از دستورات تل نت نیاز به نصب آن در ویندوز دارید.


تلنت (Telnet) چیست و از چه زمانی وجود دارد؟

کامپیوترها برای ارتباط برقرار کردن با یک‌دیگر، زبان‌های خاص خود را دارند. یکی از این زبان‌ها – که در اصل به آن پروتکل می‌گویند – Telnet نام دارد. این عبارت مخفف Teletype Network است.


این پروتکل در شبکه های محلی و اینترنت قابل استفاده می باشد که برای انتقال از TCP و پورت 23 استفاده می کند. Telnet در واقع نرم افزاری برای وصل شدن به کامپیوتر دیگر مثل HTTP، SMTP، POP، FTP و … می باشد و جهت تشخیص عملکرد پورت ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.


آموزش نصب Telnet

قابلیت تلنت به صورت پیشفرض روی هر کامپیوتری با سیستم‌عامل‌های Unix ،Linux ،Mac و Windows وجود دارد. البته جالب است بدانید که از نسخه Vista ویندوز به بعد، Telnet به‌صورت پیش‌فرض برای ویندوز غیرفعال بوده و برای استفاده ابتدا باید آن را فعال کنید.


وقتی که می خواهید از دستورات Telnet در ویندوز استفاده کنید، باید آن را نصب و فعال سازی کنید. در غیر این صورت هنگام استفاده از دستورات تل نت با پیغام زیر مواجه می شوید.
برای نصب و فعال سازی Telnet در ویندوز، مطابق آموزش زیر عمل کنید.


ابتدا از منوی Start وارد Control Panel می شویم.


پس از باز شدن صفحه کنترل پنل بخش Programs and Features را باز می‌کنیم


همانند تصویر بر روی Turn Windows features on or off از سمت چپ کلیک می‌کنیم.


در صفحه باز شده و در باکس کنار Telnet Client کلیک می کنیم تا علامت تیک نمایش داده شود و سپس روی دکمه OK کلیک می‌کنیم.

اکنون فرآیند نصب و فعال‌سازی Telnet روی سیستم شما تکمیل شده است و پس از آن می‌توانید از دستورات Telnet جهت بررسی ارتباط اینترنتی خود استفاده نمایید.
انجمن تخصصی وب هاستینگ ایران
جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ به انجمن تخصصی وب هاستینگ ایران مراجعه نمایید

نظرات شما

WhatsApp chat