XOne جدید سریع‌تر از PS4 Neo

به گزارش جام جم کلیک ، مایکروسافت در تلاش است کنسول اسکورپیو با شش ترافلاپ قدرت عمل کند که در صورت عملی شدن، قدرتی چهار برابر XOne کنونی و سه برابر سریع‌تر از PS4 فعلی ارائه خواهد کرد.

براساس گزارش‌های قبلی PS4 با قدرت پردازش ۴٫۱ ترافلاپ عمل خواهد کرد.

اگر اطلاعات منتشر شده حقیقت داشته باشد، سرانجام XOne خواهد توانست کاستی‌ خود در عملکرد پردازش نسبت به PS4 را جبران کند. سونی در دو سال و نیم گذشته توانسته ۴۰ میلیون واحد از کنسولش را به فروش برساند.

البته گفتنی است جلو بودن در قدرت پردازش به تنهایی قادر نیست برتری را تضمین کند و به مواردی مانند سرعت خوانش هارد ـ درایو، پهنای باند حافظه و… بستگی دارد. انتظار می‌رود اسکورپیو تا پایان سال ۲۰۱۷ به بازار بیاید. سوال مهم این است که در E3 نمایش دارد یا خیر؟ در عین حال نیت مایکروسافت برای اعلام یک نسخه دیگر XOne که قرار است کوچک‌ترین ایکس باکس تاریخ باشد، گمانه‌زنی را سخت‌تر می‌کند.

پشتیبانی همگانی

گزارشی در Polygon ادعا کرده «پشتیبانی همگانی» از خصیصه‌های اصلی XOne خواهد بود، به‌این معنی که تمام بازی‌های عرضه شده توسط کنسول‌های جدیدتر پشتیبانی خواهد شد. حال نکته اینجاست آیا XOne فعلی قادر است بازی‌های طراحی شده برای اسکورپیو را پشتیبانی کند یا نه؟

مساله مجهول دیگر این است که چطور قرار است سازندگان خود را با شرایط جدید وفق داده و شرایط نسخه‌های متعدد کنسول‌ها را در نظر بگیرند.

برنامه‌های E3

مارس امسال آقای فیل اسپنسر، رئیس بخش ایکس باکس مایکروسافت، بحث قابلیت ارتقای سخت‌افزار کنسول‌ها در آینده را پیش کشید و از حرکت مایکروسافت به‌سوی چنین هدفی خبر داد. وی در مصاحبه‌ای راجع به برنامه‌های آینده مایکروسافت برای عرضه کنسول بعدی، اعلام کرد قطعا باید منتظر چنین اتفاقی باشیم و توضیح داد با توجه به رویکردهای امروز مایکروسافت و روندی که طی می‌کند، قطعا این شرکت تا نسل دیگر در عرصه کنسول و رایانه‌های شخصی حضور خواهد داشت.

آقای اسپنسر همچنین بر لزوم مانور روی محتوای دیجیتال تاکید کرد و گفت مزیت چنین محتواهایی این است که می‌توان آنها را از سیستمی به سیستم تازه‌تر منتقل کرد.

منبع دریافت خبر : کلیک جام جم

لینک منبع