S Pen جدید سامسونگ؛ هوشمند‌تر و با امکانات بیشتر

با وجود اینکه قلم اس پن همواره در کنار گوشی‌ها و تبلت‌های خانواده‌ی نوت سامسونگ عرضه می‌شده، اما در چند سال اخیر بروزرسانی‌های قابل توجهی برای این قلم‌ها ارائه نشده بود. در کنار فبلت نوت ۸، سامسونگ از نسخه‌ی جدید اس پن پرده‌برداری کرده که بروزرسانی‌های جدیدی دریافت کرده و شباهت آن به قلم‌های عادی بیشتر از قبل شده است.

پیش از هرچیز، اس پن جدید دارای نوک نرم‌تری است و حساسیت آن به فشار نیز در مقایسه با مدل‌های پیشین اس پن افزایش یافته است. این بهبودها قطعا مورد توجه هنرمندانی قرار خواهد گرفت که از تبلت‌‌شان برای طراحی استفاده می‌کنند. به‌علاوه، ترکیب اس پن جدید و فبلت نوت ۸ امکاناتی بیش از طراحی را برای دارندگان اس پن جدید فراهم می‌کند. برای مثال، امکان نوشتن پیام‌ها با دست، به‌جای تایپ کردن آن‌ها وجود خواهد داشت. همچنین، کاربران می‌توانند با کمک برنامه‌ی Live Message نوت‌هایی را بنویسند و پس از اعمال افکت‌های مختلف، همان نوت‌ها را به‌صورت تصاویر متحرک GIF در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

نوشتن با اس پن جدید نیز سریع‌تر از قبل شده‌است. در مدل‌های قبلیِ اس پن، برای نوت‌برداری‌های سریع لازم بود قلم را از محفظه‌ی‌ خود خارج کنید و سپس قفل گوشی را باز کنید. اما به‌لطف ویژگی موسوم به Screen Off Memo، می‌توانید پس از خارج کردن گوشی از محفظه‌اش، شروع به نوت برداری کنید. این ویژگی نه تنها مشکلی برای امنیت دستگاه شما ایجاد نخواهد کرد؛ بلکه همچنین اجازه‌ی نوت برداری و ویرایش نوت‌ها تا حداکثر صد صفحه را روی نمایشگر همیشه روشن (Always ON) نوت ۸ فراهم می‌کند. اس پن جدید برای جهان‌گردان نیز ابزاری مفید خواهد بود. جهان‌گردان می‌توانند با حرکت دادن اس پن روی متون، آن‌ها را ترجمه کنند. علاوه بر این، امکان تبدیل واحد‌های پول نیز به همین روش وجود خواهد داشت.

منبع: زومیت