Olly، دستیار هوشمندی که رقیب کورتانا و الکسا می‌شود


در خلال برگزاری نمایشگاه CES 2017 از دستیار هوشمند جدیدی به نام Olly رونمایی شده که گویا رقیب جدیدی برای کورتانا و الکسا خواهد بود.

این روزها شاهد معرفی امکانات جدید برای دستیارهای هوشمند هستیم. حتی لوازم خانگی و اداری نیز معرفی شده است که مجهز به دستیار هوشمند هستند. البته با وجود محصولات قدرتمندی مانند کورتانا، الکسا و گوگل اسیستنت، یک استارت آپ بریتانیایی به نام Emotech قصد دارد دستیار هوشمند جدیدی را به بازار عرضه کند و با این محصولات قدرتمند به رقابت بپردازد.

دستیار هوشمند این کمپانی، Olly نام دارد که می‌تواند شخصیت خود را با توجه به برخوردها و صحبت‌هایی که با صاحبش دارد بسازد. البته وظایفی که توسط Olly انجام داده می‌شود شبیه به آنچه در دیگر دستیارهای هوشمند دیده بودیم خواهد بود.

Olly می‌تواند به لوازم هوشمند خانه متصل شود و همچنین به سوالات کاربر پاسخ دهد. انتظار می‌رود که این دستیار بتواند برنده یکی از ۴ محصول خلاقانه CES 2017 شود. آنچه باعث شده این محصول خودنمایی کند جدا از اینکه می‌تواند شخصیتش را با توجه به رفتارهای صاحبش وقف دهد، این دستیار می‌تواند با روتین زندگی کاربر آشنا شده و برای مثال آهنگ مورد علاقه وی را قبل از اینکه به محل کارش برود پخش کند.

هنوز مشخص نیست که چه زمانی این محصول روانه بازار خواهد شد. همچنین قیمتی که برای دستیار هوشمند Olly در نظر گرفته شده مشخص نیست. با این حال، کمپانی سازنده انتظار دارد که محصول جدیدش را در سال ۲۰۱۷ روانه بازار کند.منبع :زومیت