خدمات میزبانی وب ایده پردازان نظری

مرکز آموزش

دیتاسنتر های پرقدرت واقع در آمریکا و کانادا سالهاست میزبان وب سایت های بیشمار عزیزان هم وطن می باشند ما سعی نموده ایم با ارایه گارانتی نظر اعتماد کاربران را جلب نماییم.

LiveZilla Live Help

اعضا > مرکز آموزش > WHMCS > آموزش نصب whmcs


آموزش نصب whmcs
برنامه WHMCS که نام آن مخفف Web Hosting Management Complete Solution می باشد همانطور که از نام آن پیداست سیستمی است جهت مدیریت سایت های ارائه دهنده خدمات هاستینگ و ثبت دامین و ....

WHMCS یک برنامه رایگان نیست و با توجه به امنیتی که لازم است کار شما داشته باشد بهتر است لایسنس آن را خریداری نمایید و از نسخه های نال شده یا به اصطلاح قفل شکسته آن استفاده نکنید. وب سایت www.iranwebsazan.org یکی از نماینده های ارائه دهنده لایسنس های این سیستم می باشد.


دانلود
با خرید License این برنامه به شما نام کاربری و رمز عبور برای سایت اصلی www.whmcs.com داده می شود که می توانید آخرین نسخه ارائه شده را در ناحیه کاربری خود در این سایت دانلد نمایید.

جهت دانلود پس از مراجعه به سایت whmcs.com و ورود به ناحیه کاربری در منوی Services بر روی گزینه My Licenses & Services کلیک نمایید. در صفحه بعد لایسنسی را که خریداری کرده اید کلیک کنید. در صفحه بعد امکان دانلود برنامه را دارید.


Ioncube
از آنجا که WHMCS یک برنامه رایگان و open source نمی باشد فایل های آن توسط Ioncube کد شده اند و سرور شما بایستی Ioncube loaders را داشته باشد که نصب آن کار مدیر سرور است: راهنمای نصب


نصب
نصب WHMCS بسیار ساده است و با طی مراحل زیر تکمیل می شود:

1- ابتدا فایل zip را که دانلود کرده اید در یک فولدر روی کامپیوتر خود extract یا unzip نمایید.

2- نام فایل configuration.php.new را به configuration.php تغییر دهید.

3- کلیه محتویات پوشه مورد نظر را به هاست خود و پوشه ای که مایل هستید WHMCS در آن نصب شود آپلود نمایید.

4- شما می توانید نام این فولدری یا ساب دامینی که می خواهید WHMCS در آن باشد به دلخواه انتخاب نمایید. ( مثلا billing یا clients یا .... )

5- برای فایل ها و پوشه های زیر سطح دسترسی یا Permission های زیر را تنظیم نمایید:

configuration.php CHMOD 777 Writeable
attachments CHMOD 777 Writeable
downloads CHMOD 777 Writeable
templates_c CHMOD 777 Writeable

6- حال توسط برنامه Internet Explorer یا دیگر برنامه ای که برای اینترنت از آن استفاده می کنید به لینک زیر ( نصب کننده ) بروید:

دقت نمایید که بجای www.yourdomain.com آدرس سایت خود و بجای whmcs نام پوشه مرحل 4 را بایستی بنویسید.7- طبق مراحلی که نصب کننده WHMCS به شما نمایش می دهد جلو بروید. برای شخصی که می خواهد کار هاستینگ راه اندازی کند بسیار ساده خواهد بود.

8- پس از تکمیل کلیه مراحل نصب کننده بایستی فولدر install را از روی هاست خود حذف نمایید.

9- سطح دسترسی یا Permission فایل configuration.php را به حالت 644 تغییر دهید.

نصب برنامه تکمیل است و بایستی شروع به تنظیم قسمت های مختلف آن نمایید. برای ورود به بخش مدیریت از لینک زیر استفاده نمایید:

 
 


آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه
آموزش تنظیمات WHMCS (مشاهدات: 6442)


Language:

تماس با ما

آدرس دفاتر تهران:

 دفتر شبکه و اتوماسیون اداری : خیابان کاشانی پلاک 27

دفتر  میزبانی وب : یادگار امام خیابان چراغی، پلاک 2 واحد 3