خدمات میزبانی وب ایده پردازان نظری

مرکز آموزش

دیتاسنتر های پرقدرت واقع در آمریکا و کانادا سالهاست میزبان وب سایت های بیشمار عزیزان هم وطن می باشند ما سعی نموده ایم با ارایه گارانتی نظر اعتماد کاربران را جلب نماییم.

LiveZilla Live Help

اعضا > مرکز آموزش > پورتال دی ان ان > پیاده سازی یک پورتال شرکتی با نرم افزار دات نت نیوک


پیاده سازی یک پورتال شرکتی با نرم افزار دات نت نیوک
مطالعات موردی صنایع مبلمان بوش در راستای پیاده سازی یک پورتال شرکتی با نرم افزار دات نت نیوک

نیاز کارفرما :
صنایع بوش تولیدکننده عمده مبلمان اداری و خانگی است. در سال 1959 تأسیس شده و حجم انبوهی از مشتریان را در داخل و خارج از اروپا داراست و موقعیتی خاص در صنعت مبل دارد که به واسطه ارائه مبلمان اداری با کیفیت برای کمپانی های کوچک و متوسط و مبلمان آماده به مونتاژ برای خانه ها و مبلمان اداری به سبک اروپایی را ایجاد کرده است.
پیشتر صنایع بوش به صورت مستقیم از طریق فروشگاههای Bib Box اقدام به فروش مستقیم محصولات خود می نمود اما در سال 2010 کمپانی یک تصمیم استراتژیک اتخاذ نموده تا علاوه بر ایجاد یک دسترسی مستقیم و منطقی برای نمایندگان فروش خود، ارتباط مستقیم و بی واسطه ای با مشتریان برقرار نماید و بدین صورت جاذبه بیشتری برای مشتریان خود ایجاد نماید.
پاتریک تیمر (معاون اجرائی بازاریابی و تجارت الکترونیک) می گوید :
"به عنوان بخشی از این تلاش، ما به این نتیجه رسیدیم که نیاز به یک پورتال جدید با ساختار B2C جهت ارتباط مستقیم تجاری با مصرف کننده داریم که شامل کلیه برندهای گروه صنعتی بوش بوده اما در قالب یک پورتال یکپارچه باشد، به شکلی که از طریق آن بتوان طیف وسیعی از مشتریان را در طول چرخه فروش پشتیبانی نمود.
شرکت های مهم عضو این گروه عبارت اند از :مبلمان خانگی بوش، مبلمان تجاری بوش و Rohr . پورتال می بایست دارای یک ساختار دقیق و برنامه ریزی شده باشد تا بتواند کاربری های لازم جهت سهولت ارتباط بین مشتریان و عوامل فروش را ایجاد نماید. خرید محصولاتی نظیر مبلمان، با تنوع محصولی بوش یک خرید ساده نیست و همواره مشتریان طرح های خاصی در ذهن خود برای مبلمانشان داشته و سؤالات متمایزی را  قبل از خرید با فروشنده در میان می گذارند.
راه حل :
بوش برای ایجاد پورتال جدید کمپانی بوش با استدیو "ایلومیناتی" ، طراح وب و ارائه کننده راه حل های بازاریابی دیجیتال مشاوره کرده و استودیو برای انجام این پروژه نسخه حرفه ای دات نت نیوک را برگزید. ایرنی میلارس (مدیر ارشد برنامه نویسی وب استودیو) می گوید : دات نت نیوک دارای امتیازات کلیدی جهت اجرای این پروژه بود.
او می گوید : بستر حاکم در حوزه نرم افزار در بوش بر پایه Microsoft .NET و بانک اطلاعاتی MS SQL استوار بوده و اکثر نرم افزارهای سازمانی با همین تکنولوژی تولید شده بودند لذا دات نت نیوک گزینه بسیار مناسبی برای بوش بود. وی نیاز به یک سیستم مدیریت محتوا با طیف کامل کنترل ها، که علاوه بر امکانات محتوایی توانایی پشتیبانی از وب پورتال های متعدد را با یک بار نصب دارا باشد را از دیگر عوامل انتخاب دات نت نیوک می داند.
در ادامه وی توضیح می دهد که دات نت نیوک دارای یک ساختار توسعه پذیر بوده که به راحتی امکان طراحی و تولید ماژول های سفارشی و پیش بینی شده را فراهم می نمود و در ضمن به واسطه جامعه گسترده توسعه دهندگان فعال در این نرم افزار، امکان استفاده از خدمات پشتیبانی در این حوزه گردآوری شده است.
با استفاده از دات نت نیوک، استودیو ایلومیناتی یک پورتال شرکتی با قابلیت دسترسی آنی ویژه سه کمپانی اصلی بوش طراحی و پیاده سازی نمود.
بازدیدکنندگان پورتال به زیرسایت های دیگری نیز دسترسی دارند از قبیل "فضای من" ( My space ) ویژه دانشجویان و کلیه مشتریانی است که فضای محدود یا بودجه محدود برای خرید مبلمان دارند، بخش QTA که ویژه آندسته از تولیدات بوش است که دارای ساختار مونتاژ سریع هستند و در نهایت بخش ارتباط با دفتر که امکان طراحی و سفارش مبلمان مقاوم با استحکام زیاد در مقابل فرسودگی را برای تجار و کسب و کارهای خاص.
از جمله ماژول های متمایز و برجسته به کار رفته در این پروژه می توان به ماژول جستجوی پیشرفته ای اشاره نمود که امکان جستجوی محصولات را در زیر پورتال های مختلف گروه فراهم می نماید و ماژول استخدام کمپانی Engage که برای بخش مشاغل گروه صنعتی بوش استفاده شده بود و در پورتال مرکزی این گروه نصب و مورد استفاده قرار گرفت.
مزایای این راه حل :
دات نت نیوک، امکان پیاده سازی پورتالی قدرتمند با کاربری آسان را فراهم می نماید که به مشتریان امکان خرید مبلمان مورد نظر خود را از نزدیکترین عامل فروش فراهم می نماید.این فرآیند به سرعت و با سفارشی سازی آسان و ماژول های از پیش تعریف شده انجام گردید. اگرچه این پورتال در درجه اول برای استفاده مشتریان طراحی شده بود اما اهمیت تعامل پورتال کمپانی بوش با زنجیره عوامل فروش باعث شد تا این مجموعه ضمن پوشش فعالیت عوامل فروش، امکان بررسی کیفیت مبلمان و طرح سوالات مربوطه را برای مشتریان از طریق عوامل فروش مهیا سازد. پشتیبانی کمپانی دات نت نیوک برای نسخه های حرفه ای نیز کمک کرد تا سؤالات و مشکلات کار در طی اجرای پروژه به نحو مقتضی پاسخ داده شود.
محیط توسعه ای سریع :
میلارس روی انعطاف پذیری دات نت نیوک برای توسعه سریع سایت جدید بوش حساب کرده بود. او می گوید : " دات نت نیوک به شدت توسعه پذیر است. ماژول ها در واقع نرم افزارهایی مبتنی بر .NET هستند لذا شما می توانید به راحتی کامپوننت های مورد نظر خود از قبیل کامپوننت ها و اشیاء واسط کاربری را به آنها اضافه کرده و یا تغییر دهید. او اضافه می کند فقط مدت 2 ماه طول کشید تا قسمت اصلی سایت بوش جهت انتشار روی وب قرار گیرد. زیر سایت ها نیز در مدت زمانی حدود 1 ماه پیاده سازی شدند. این پروژه نشان می دهد وقتی شما از ابزار دات نت نیوک استفاده می کنید سرعت نصب و استقرار پورتال تا چه حد افزایش می یابد. پس از نصب، ایجاد زیرسایت های جدید دیگر هیچ زمانی نمی برد.
حداکثر یکپارچگی با زنجیره های عوامل فروش :
دات نت نیوک یک پلت فرم مبتنی بر وب فراهم می سازد که با ارائه مختصات دقیق محصولات، شرایط مطلوبی برای انتخاب مشتریان فراهم می سازد و با ارائه اطلاعات دقیق مشتریان و اطلاعات اجناس خریداری شده به عوامل فروش بستر مناسبی جهت ارائه خدمات مطلوب به مشتریان فراهم می آورد.
تیمر می گوید :ما می توانیم با به کار بردن ابزارهای خاص و هوشمند به مصرف کننده کمک کنیم با مجموعه ای از فعالیت ها نظیر طراحی فضا، اطلاعات فنی لحظه ای و ... محصول مناسب را انتخاب کرده و با انتقال سطح گسترده ای از اطلاعات به عوامل فروش امکان سطح مطلوبی از خدمات را فراهم می سازیم.
پشتیبانی کامل از برنامه نویسان و توسعه دهندگان :
دات نت نیوک همچنین برای تیم توسعه و مدیران داخلی بوش محیط پشتیبانی جامعی را فراهم کرده است.
دلیل مهم انتخاب نسخه ی حرفه ای و جامع دات نت نیوک پشتیبانی بسیار خوب آن از طریق شبکه پشتیبانی نرم افزار است. ما به صورت مداوم از این سرویس پشتیبانی استفاده می کنیم. این سرویس منبعی بسیار کارا برای کار توسعه ی ما است و برای تیم داخلی بوش که در حال حرکت به جلو است بسیار با ارزش خواهد بود.


منبع:

irandnn.irآیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه


Language:

تماس با ما

آدرس دفاتر تهران:

 دفتر شبکه و اتوماسیون اداری : خیابان کاشانی پلاک 27

دفتر  میزبانی وب : یادگار امام خیابان چراغی، پلاک 2 واحد 3