خدمات میزبانی وب ایده پردازان نظری

مرکز آموزش

دیتاسنتر های پرقدرت واقع در آمریکا و کانادا سالهاست میزبان وب سایت های بیشمار عزیزان هم وطن می باشند ما سعی نموده ایم با ارایه گارانتی نظر اعتماد کاربران را جلب نماییم.

LiveZilla Live Help

اعضا > مرکز آموزش > پورتال دی ان ان > روش های کاربردی افزایش سرعت بارگزاری صفحات در پورتال های دات نت نیوک


روش های کاربردی افزایش سرعت بارگزاری صفحات در پورتال های دات نت نیوک


سرعت بارگزاری صفحات در پورتال های مبتنی بر دات نت نیوک را چگونه می توان بهبود بخشید؟ سوالی که بارها و بارها توسط کاربران دات نت نیوک پرسیده می شود! در این مقاله نکاتی جهت بهبود سرعت بارگزاری صفحات پورتال های دات نیوک را به صورت موردی بررسی کرده و در مقاله های آینده تغییرات پیشرفته تری را در ساختار پورتال اعمال کرده و به تشریح علل این تغییرات خواهیم پرداخت.

برای قدم اول در قسمت میزبان، وارد بخش تنظیمات میزبان شده و تغییرات زیر را اعمال نمایید:

  • تیک نمایش حق انتشار سایت را بردارید.
  • در بخش تنظیمات پیشرفته، و در قسمت تنظیمات اجرا ، حالت گزینه "سرویس دهنده کش" را در حالت "memory"  قرار دهید.
  • در بخش تنظیمات پیشرفته، و در قسمت "سایر تنظیمات" گزینه "حالت زمان بندی" را در حالت "متد تایمر" قرار دهید.
  • در قسمت تنظیمات پیشرفته، و در قسمت "سایر تنظیمات" گزینه "فعال کردن بافر رویداد های واقع نگار" را تیک بزنید و تیک گزینه "همسان سازی خودکار فایل های سیستم" را برداشته و آن را غیر فعال نمایید.
تنظیمات اعمال شده را ذخیره نمایید .

برای قدم دوم در قسمت میزبان وارد بخش زمان بندی شده ، ویرایش گزینه "Search Engine Scheduler" انتخاب کرده و "مرور زمان" را در حالت هر 12 ساعت یک بار قرار داده و تغییرات اعمال شده را ذخیره نمایید .

اگر شما از سیستم های Authentication دیگری مانند Active Directory استفاده می کنید و به لاگین DotNetNuke در سایت خود نیازی ندارید، در قدم بعدی از بخش "مدیر" گزینه "ابزارها" را انتخاب نمایید، در این قسمت ویرایش گزینه Default” “Authentication را انتخاب کرده، تیک فعال سازی آن را برداشته و ذخیره نمایید.

در بخش "مدیر" گزینه "نمایش گر رویدادها" را انتخاب کرده و رویداد های غیر ضروری پورتال را غیر فعال نمایید. برای این کار از قسمت مدیر وارد بخش "نمایشگر رویدادها" شده و گزینه "ویرایش سازماندهی لاگ" را انتخاب نمایید. لیست رویدادهای پورتال خود را می توانید در این قسمت مشاهده نموده و رویدادهای غیر ضروری را غیر فعال نمایید. توجه داشته باشید در صورتی که یک یا چند رویداد فعال داشته باشید می بایست به صورت هفتگی این رویداد ها را از پورتال خود پاک نمایید.

از ماژول های مناسب استفاده نمایید به عنوان مثال استفاده از ماژول Snapsis PageBlaster می تواند گزینه مناسبی برای بالا بردن سرعت پورتال های دات نت نیوک باشد.

و برای قدم آخر پوسته های گرافیکی مناسبی را برای پورتال خود انتخاب نمایید. در صورتی که سرعت پورتال برایتان از اهمیت زیادی برخوردار است، از به کار بردن پوسته های ساخته شده توسط نرم افزار هایی نظیر Artister , … خودداری نمایید چرا که کدهای زائد و غیر استاندارد تولید شده توسط این نرم افزار ها سرعت بارگزاری صفحات شما را تا حد زیادی پایین می آورد.

آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه


Language:

تماس با ما

آدرس دفاتر تهران:

 دفتر شبکه و اتوماسیون اداری : خیابان کاشانی پلاک 27

دفتر  میزبانی وب : یادگار امام خیابان چراغی، پلاک 2 واحد 3