خدمات میزبانی وب ایده پردازان نظری

مرکز آموزش

دیتاسنتر های پرقدرت واقع در آمریکا و کانادا سالهاست میزبان وب سایت های بیشمار عزیزان هم وطن می باشند ما سعی نموده ایم با ارایه گارانتی نظر اعتماد کاربران را جلب نماییم.

LiveZilla Live Help

اعضا > مرکز آموزش > پورتال دی ان ان > 10 روش کاربردی برای بالا بردن سئوی پورتال های مبتنی بر دات نت نیوک


10 روش کاربردی برای بالا بردن سئوی پورتال های مبتنی بر دات نت نیوک
10 روش کاربردی برای بالا بردن سئوی پورتال های مبتنی بر دات نت نیوک
10 روش کاربردی برای بالا بردن سئوی پورتال های مبتنی بر دات نت نیوک

امروزه مبحث سئوی پورتال های سازمانی یکی از مباحث مهم دنیای وب به شمار می رود، شبیه سازی موتور های جستجوگر و ساختار یک پورتال و استفاده از ابزارهای مناسب در آن در رفتار با توابع به کار رفته شده در جستجوگر ها امروزه یکی از برجسته ترین مزیت های رقابتی یک پورتال به شمار می رود .در این مقاله سعی داریم راه های بهبود سئوی پورتال های سازمانی مبتنی بر دات نت نیوک را بررسی نماییم و برای این کار 10 روش برای بهبود سئوی پورتال های دات نت نیوک را به ترتیب الویت مورد بررسی قرار می دهیم :

 

 1. کلمات کلیدی سازمان خود را به درستی انتخاب نمایید، تکرار این کلمات در بخش های مختلف پورتال حساسیت جستجوگر های اینترنتی را نسبت به پورتال شما بالا می برد . برای قدم اول کلمات کلیدی منتخب خود را در یک فایل متنی ذخیره و در هنگام ساخت هر صفحه جدید ، در قسمت کلمات کلیدی و تگ های صفحه های خود وارد کنید . در صورتی که بتوانید از ماژول های اخبار و مقالات استاندارد همانند Ventrian's News Articles استفاده نمایید ، این ماژول ها می توانند در بهبود سئوی پورتال شما بسیار موثر باشند ، در ماژول اخبار خود قسمتی را برای اخبار داخلی پورتال در نظر گرفته و در عنوان اخبار این قسمت سعی نمایید از کلمات به کار رفته شده در کلمات کلیدی تمامی صفحات استفاده نمایید.
   
 2. تعداد لینک های فعال در بدنه پورتال در بالا بردن سئوی یک پورتال می تواند نقش مهمی داشته باشد . سعی کنید در یک متن کلماتی را به مطالب مرتبط در سایر صفحات لینک دهید . اما بیشترین نقش لینک ها در سئوی یک پورتال زمانی است که از لینک های "مرتبط" خارجی استفاده نمایید . به عنوان مثال زمینه فعالیت پورتال irandnn در زمینه پورتال های مبتنی بر دات نت نیوک می باشد ، بنابراین ارجاع قسمتی از متن و یا حتی برخی از کلمات یک متن داخلی این پورتال به سایت dotnetnuke.com یک لینک خارجی مرتبط به شمار می رود . بیشترین امتیاز برای به کار بردن لینک های درون متنی برای یک پورتال لینک هایی است که به سایت هایی با سئوی بالاتر و مرتبط با کلمات کلیدی استفاده شده در بدنه پورتال شما می باشد.
   
 3. در کپی محتوا و حتی کلمات کلیدی سایر پورتال ها دقت کنید، در صورتی که زمانی برای فکر کردن برای کلمات کلیدی و محتوای پورتال خود نداشته و می خواهید بدون در نظر گرفتن قانون کپی رایت از محتوای سایر پورتال های استفاده نمایید، توجه داشته باشید در صورتی که محتوا را از یک پورتال با سئوی بالاتر انتخاب کنید و تاریخ ورود محتوای مورد نظر قدیمی باشد، پورتال شما شانسی برای رقابت با کلمات کلیدی مورد استفاده در این محتوا را نخواهد داشت.
   
 4. نقشه پورتال خود را به صورت یک فایل xml تهیه کرده و آن را در موتور های جستجوگر ثبت نمایید ،تا موتورهای جستجوگر توانایی شناسایی ساختار پورتال شما را به درستی داشته باشند . برای ساخت نقشه پورتال خود در یک قالب استاندارد می توانید از سایت هایی نظیر xml-sitemaps.com استفاده نمایید . جزئیات تمامی صفحات و زیر صفحات خود را به دقت در این فایل آورده و هر از چند گاهی آن را بروز رسانی کنید.
   
 5. استفاده از فایل متنی robots.txt برای شناسایی ساختار پورتال برای موتور های جستجوگر بسیار مفید است . توجه داشته باشید در ساخت فایل های robots علاوه بر رعایت استاندارد های این فایل ها می بایست بعضی از قوانین پورتال های دات نت نیوک را نیز رعایت کنید . در مقالات بعدی سعی خواهم کرد روش ساختن فایل های robots متناسب با پورتال های دات نت نیوک را بررسی نماییم.
   
 6. اطلاعات محلی خود را به صورت برجسته در پورتال قرار دهید ، توابع جدید موتورهای جستجوگر قدرت شناسایی کشور و ناحیه فرد جستجو کننده را داشته و در طبقه بندی اطلاعات به نمایش درآورده شده سعی می کند اطلاعاتی متناسب با محیط کاربر در اختیار او قرار دهد ، پس در صورتی که اطلاعات کشور و شهر و آدرس دقیق خود را به صورت ثبتی در Google map در پورتال خود نمایش دهید، این کار سئوی پورتال شما را در برابر رقیبان سازمان شما بسیار بالاتر می برد.
   
 7. در صفحاتی که از کدهای htm و یا java استفاده می کنید سعی نمایید از کد های استاندارد استفاده نمایید . به عنوان مثال هنگامی که شما با استفاده از ماژول ویرایش متن یا html  متن و عکسی را در پورتال خود قرار می دهید ، در صورتی که از قسمت بالا سمت راست روی گزینه سورس کلیک کنید می توانید، کد html این متن را مشاهد نمایید . حال متنی را از یک فایلword  در داخل ماژول ویرایش متن کپی کرده و سورس متن را مشاهده نمایید در قدم دوم همان متن را ابتدا داخل یک فایل notepad کپی کرده و این بار متن را از داخل این فایل بر روی ماژول ویرایش متن کپی نمایید . همانطور که می بینید هنگامی که یک متن را از نرم افزار word به طور مستقیم کپی می نمایید ، مقدار زیادی از کد های زائد به همراه متن شما وارد ماژول می شود ، که این کد ها شناسایی کلمات کلیدی متن شما را برای موتورهای جستجوگر دشوار می سازد . پس توجه داشته باشید تا فایل های متنی داخل پورتال می بایست با حداقل کد های زائد و استاندارد باشد.
   
 8. سعی نمایید تمامی لینک های موجود در منو اصلی پورتال شامل کلیه صفحات و زیر صفحات را به صورت لینک داخلی در پورتال استفاده نمایید . در صورتی که برای لینک داخلی از ماژول لینک داخلی و یا ماژول منو ساز در دات نت نیوک استفاده کنید تقریبا هیچ تاثیری بر روی سئوی پورتال شما نخواهد گذاشت . در صورتی که می توانید با استفاده از یک ابتکار گرافیکی تمامی این لینک ها را به صورت یک قایل متنی در بسیاری از صفحات تکرار کنید.
   
 9. تبادل لینک با سایر پورتال های مرتبط را فراموش نکنید.
   
 10. و آخرین توصیه من حذف مطالب تکراری در داخل پورتال است، که هر چقدر پورتال دارای محتوای تکراری در صفحات باشد، امتیاز منفی برای سئوی پورتال به شمار می رود . پس از تکرار محتوا ، مخصوصا محتوای متنی در تمامی صفحات خودداری نمایید.
   


آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه


Language:

تماس با ما

آدرس دفاتر تهران:

 دفتر شبکه و اتوماسیون اداری : خیابان کاشانی پلاک 27

دفتر  میزبانی وب : یادگار امام خیابان چراغی، پلاک 2 واحد 3